43rd Annual Changing of the Colors J/24 Regatta
Fleet 24 - The Lake George Club | October 01-03, 2021

J/24 (28 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, October 03, 2021 9:27:55 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 5237, Tyrus, kirk reynolds, Skaneateles sailing association, [2]-1-1-2-2- ; 6   
2. 3360, Barfly, Rob Lambert, Conanicut Yacht Club, 4-2-[8]-1-4- ; 11   
3. 799, Redline, Mike Stasko, Canandaigua Yacht Club, 3-[6]-6-4-1- ; 14   
4. USA537, Elle, David Kaye, Canandaigua Yacht Club, [6]-3-4-5-3- ; 15   
5. 3775, Blitz, Alfred Constants, SEAWANHAKA CORINTHIAN YC, 5-5-5-3-[29/DSQ]- ; 18   
6. USA 49, Ice Cube, Michael Quaid, Malletts Bay Boat Club, 7-7-2-7-[9]- ; 23   
7. 5235, Caramella, Frederick Wiedeke, Toms River Yacht Club, 10-4-3-9-[12]- ; 26   
8. 4116, Whiskey River, Steve Callison, Malletts Bay Boat Club, 8-10-7-6-[17/ZFP]- ; 31   
9. 5482, Lady MINX, Lee Ann Zaretsky, Rochester Yacht Club, 1-[29/RET-BF]-15-14-6- ; 36   
10. 2598, Witch Way, Alfie Merchant, LGC, 11-[14]-11-11-5- ; 38   
11. 4111, PowderWhore, Scott BridgeKeith Bridge, Portsmouth Yacht Club, [16]-11-13-10-8- ; 42   
12. 3704, Wyndberry, Seth KerstJeff Strain, Sterling sailing association, 9-9-12-[24]-16- ; 46   
13. 4276, honky tonk special, Andrew Lerner, NCSC, 13-12-[19]-8-14- ; 47   
14. 2712, Judy, George BaderNed Feist, Riverton Yacht Club & Lake George Club, 14-16-9-[17]-10- ; 49   
15. 78, Saimon, Jorge Valdes, Sound Sailing Center (SSC), 17-15-[21]-15-7- ; 54T   
16. 1396, Animal, Andrew Brodie, Lake George J24 Fleet, 15-8-10-[29/OCS]-21/ZFP- ; 54T   
17. 4455, InsideEdge, Brian Plank, Oneida Lake Sailing Club, 12-13-16-18-[27/ZFP]- ; 59   
18. USA 1916, Spirit, Rodger Voss, Lake George Club, [22]-18-18-19-13- ; 68T   
19. 2714, Uncle Ludwig, Kyle LaVoy, LGC, 18-20-14-16-[26/ZFP]- ; 68T   
20. 2705, Iko Iko, edward gardnergardner gendron, LGC, 20-[29/OCS]-22-12-19- ; 73   
21. 3901, Truckin, Harold TomlinsonCanaan Leonard, Oneida Lake Sailing Club, [29/DNS]-17-29/DSQ-13-17- ; 76   
22. 3201, High Jinx, Andrew Meader, Lake George, 24-23-[25]-20-18- ; 85T   
23. 1672, Cut Loose, John Dickinson, Lake George Club, 21-19-24-21-[29/RET]- ; 85T   
24. USA 2708, Grayhound, David Lovy, Oneida Lake Sailing Club, 19-21-17-[29/RET-BF]-29/RET- ; 86   
25. 1938, Seaweed, Connor Raham, Oswego Yacht Club, 23-[29/OCS]-20-23-23- ; 89T   
26. 5284, t, Christian Wetzel, DIYC, [25]-22-23-22-22- ; 89T   
27. 3458, eclat, Marvin Dobert, Lake George Club, 26-24-26-25-[29/OCS]- ; 101   
28. 5208, Bogus, George Braddon, CYC, [29/DNS]-29/DNS-29/DNS-29/DNS-29/DNS- ; 116   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network