2021 Annual Junior Regatta
West River Sailing Club | July 27, 2021in

Opti Green (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Tuesday, July 27, 2021 2:24:28 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (19 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
14272   Nathanial Wyman    NERYC   9   3   1   2   1   16  
1  
2  
13682   Rocco Woolsey    West River Sailing Club   8   4   2   6   4   24  
2  
3  
16237   Sofia Cole    Severn Sailing Association   5   1   8   3   9   26  
3  
4  
8049   Sophia Buckler    Severn sailing   12   2   4   4   5   27  
4  
5  
11638   Drew Christiansen    MRYC   10   6   5   5   2   28  
5  
6  
14931   Peter Shingledecker    SSA   2   9   7   12   7   37  
6  
7  
16039   Finn Erickson    Ssa   3   18   14   1   3   39  
7  
8  
8714   Mateo Cole    Severn Sailing Association   7   5   9   10   13   44  
8  
9  
22382   Phebe Greeley    Severn Sailing Association   4   15   3   13   14   49T  
9  
10  
USA 3395   John Storer    West River Sailing Club   13   7   10   8   11   49T  
10  
11  
20615   Grace Crespin    Severn Sailing Association   1   12   15   7   16   51  
11  
12  
17089   Eleanor Owings    Rock Hall Yacht Club   11   11   12   11   8   53  
12  
13  
13706   Liam Grigg    WRSC   15   14   6   9   12   56  
13  
14  
10   Fiona O'Rourke    West River Sailing Club   20/DNF   8   11   15   10   64  
14  
15  
BCSC11   Liam Brennan    BCSC   20/DNF   10   18   14   6   68  
15  
16  
22563   Delphia Greeley    SSA   6   13   13   20/DNS   20/DNS   72  
16  
17  
7580   Zane Barone    Ssa   14   17   17   16   15   79  
17  
18  
BCSC7   Kellen Herfel    BCSC 7   16   16   16   17   17   82  
18  
19  
18085   Dorsey Owings    Rock Hall Yacht Club   20/DNS   20/DNC   20/DNS   20/DNS   20/DNS   100  
19  
 



Opti (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Tuesday, July 27, 2021 2:33:28 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (13 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
13186   Andrew Shingledecker    SSA   1   1   1   1   1   5  
1  
2  
19552   Robert Carey    Tred Avon Yacht Club   7   3   3   2   2   17  
2  
3  
TBD   Oliver Stucker    SSA   2   2   2   10   5   21T  
3  
4  
12463   Amelia Tatelbaum    SSA   3   6   5   3   4   21T  
4  
5  
19701   Marcus Kozlowski    BCSC   6   5   4   4   3   22  
5  
6  
21   Lily Maloney    BCSC   10   9   9   5   6   39  
6  
7  
18996   Caroline Carey    Tred Avon Yacht Club   8   7   10   8   7   40  
7  
8  
8847   Thomas Wood    Severn Sailing Association   11   4   8   9   9   41  
8  
9  
20686   Dylan Cook    Severn Sailing Association   9   8   7   7   11   42  
9  
10  
20685   Bryce Herfel    BCSC   5   14/OCS   11   6   8   44  
10  
11  
20502   Taylor Hainey    Miles River Yacht Club   4   10   13   14/OCS   12   53  
11  
12  
17347   Isabella Ford    MRYC   13   14/OCS   6   14/OCS   10   57  
12  
13  
17412   Parker Corson    TAYC   12   11   12   11   13   59  
13  
 



Laser Radial (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Tuesday, July 27, 2021 2:34:27 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (19 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
15877   Alex Adams    Severn Sailing Association/Annapolis Yacht Club   1   4   1   2   3   11  
1  
2  
218478   Samuel De Los Reyes    SSA   3   1   2   4   4   14  
2  
3  
208572   Alders Kulynych-Irvin    SSA   2   2   4   1   6   15  
3  
4  
212615   Christopher Draper    Severn Sailing Association   5   3   7   3   2   20  
4  
5  
169655   Willem DeSimone    Annapolis Yacht Club   8   7   3   5   1   24  
5  
6  
212633   Jack Grace    SSA   4   9   5   14   9   41T  
6  
7  
153375   Noah Macielag    RHYC   11   5   8   6   11   41T  
7  
8  
2126504   Luca webb    NERYC   10   6   6   9   10   41T  
8  
9  
190383   James Cottage    North East River Yacht Club   9   8   10   12   5   44  
9  
10  
210869   Cole Canuel    SSA/AYC   7   13   11   7   8   46  
10  
11  
215441   Brooke Bogdan    Severn Sailing Association   6   11   12   8   13   50T  
11  
12  
44   Liam Edgell    TAYC   12   12   9   10   7   50T  
12  
13  
23   Sophie Grigg    WRSC   16   10   13   11   20/DNS   70  
13  
14  
48888   Finlay Proud    NERYC   15   15   16   13   16   75  
14  
15  
143980   Louisa Kalinski    Tred Avon Yacht Club   14   18   15   15   15   77  
15  
16  
170757   Alicia Danyali    SSA   13   19   20/DNF   16   12   80  
16  
17  
166045   Hartley Cooper    Tred Avon Yacht Club   20/DNS   14   14   20/OCS   14   82  
17  
18  
187783   Liam Chapman    Miles River Yacht Club   17   17   17   17   17   85  
18  
19  
18   Molly Dowling    WRSC   18   16   18   18   18   88  
19  
 



C420 (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Tuesday, July 27, 2021 2:40:21 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (19 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
8075   Beylen Gode    Annapolis Yacht Club   [4]   1   1   1   2   1   6  
1  
2  
7289   Skylor Sweet    Neryc   1   2   [4]   2   3   4   12  
2  
3  
5790   Will Donald    Annapolis Yacht Club   2   [5]   5   3   1   3   14  
3  
4  
89   Maddison Carew    Severn Sailing Association   3   [6]   6   6   5   5   25  
4  
5  
7791   Michael Yost    MRYC   5   3   [9]   4   6   8   26  
5  
6  
TBD   Jonathan Stevenson    Sailing Center Chesapeake   8   8   7   [9]   4   2   29  
6  
7  
4467   Lilliana Webb    NERYC   6   4   10   5   11   [14]   36  
7  
8  
6040   Eric Johnson    Severn Sailing Association   [20/DSQ]   11   2   8   8   10   39  
8  
9  
4769   Patrick Tis    BCSC   10   7   3   10   10   [12]   40  
9  
10  
5571   Claire Sullivan    Sailing Center Chesapeake   [11]   9   8   11   9   7   44  
10  
11  
8091   Chiara Kalinski    Tred Avon Yacht Club   7   10   11   7   12   [17]   47  
11  
12  
6009   Julia Kozlowski    BCSC   9   12   12   [14]   13   11   57  
12  
13  
3   Michael Grube    Severn Sailing Associaiton   [16]   13   15   13   7   15   63  
13  
14  
tba   Antigua Steward    Baltimore County sailing Center   12   [15]   14   12   15   13   66  
14  
15  
5825   Tatiana Marcic    NERYC   [17]   17   13   15   14   9   68  
15  
16  
1   Nate Long    AYC   14   16   17   [18]   16   6   69  
16  
17  
3738   Jaxon Yeagy    ChesX   15   14   16   16   [18]   16   77  
17  
18  
8088   Hudson Stewart    Tred Avon Yacht Club   13   [18]   18   17   17   18   83  
18  
19  
8104   Jack Powers    Severn Sailing Association   [20/DNS]   20/DNS   20/DNS   20/DNS   20/DNS   20/DNS   100  
19  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network