2021 Great Pumpkin Regatta
Birmingham Sailing Club | October 15-16, 2021

Thistle (23 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 11:53:36 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
4035   Paul Abdullah /
Marie Abdullah
Alex Krumdieck  
The Florida Yacht Club/
/   
4   1   1   1   1   8  
1  
2  
3914   Ian Hunter /
sam baker
chris kiener  
bluewater bay sailing club/
/   
2   6   5   2   2   17  
2  
3  
3976   Dennis Griffin /
Mark Reddaway  
BGYC/    3   4   3   3   5   18  
3  
4  
3966   Sam Ingham /
Casey Gilmore
Jack Mahaney  
Jacobs Rock Yacht Club/
/   
5   3   2   5   10   25  
4  
5  
779   Kevin Bradley /
Alex Padgett  
The Van YC/    6   2   6   9   4   27  
5  
6  
3615   g.Brent McKenzie /
AJ pereira  
lake lanier sailing club/    1   8   8   7   6   30  
6  
7  
4034   Eduardo Cordero /
David Reich
Randy Fitzpatrick-Wainwright  
BSC/
/   
11   9   4   6   3   33  
7  
8  
3457   George Hambleton /
Colleen Parsons
Jonathan Balent  
Fort Walton Yacht Club/
/   
7   10   9   11   7   44  
8  
9  
3997   Scott Griffin /
Nerissa Griffin  
WCSC/    10   7   7   10   12   46  
9  
10  
3894   Len Wert /
Nathan Burnham
Elliot Newnham  
Atlanta Yacht Club/
/   
14   11   10   14   9   58  
10  
11  
4007   Loy Vaughan /
Jillian Aydelotte
Telmo Basterra  
BSC/
/   
15/SCP   5   11   4   24/DNF   59  
11  
12  
4019   Nelson Sharp /
Kim Sharp  
BSC/    16   12   12   15   11   66  
12  
13  
3975   David Reddaway /
Davis McLeod
TBD TBD  
LLSC/
/   
15   14   24/DNF   12   8   73  
13  
14  
3783   Robert McCormack /
Pedro Benetti
Amy Thompson  
AYC/
/   
9   24/DNS   24/DNS   8   13   78  
14  
15  
3892   Tommy Glenn /
Bruce Davis  
Muscle Shoals Sailing Club/    13   13   13   24/DNF   24/DNS   87  
15  
16  
3579   Reid Collins /
Mike Kirschner
Jamie Yezzi  
Lake Lanier Sailing Club/
/   
12   24/DNF   24/DNS   13   24/DNF   97  
16  
17  
3886   Dianne Hart /
Jerry Hart
James Reeves  
BSC/
/   
24/DNC   24/DNC   24/DNC   16   24/DNF   112  
17  
18  
Tbd   Carter Miller /
Carter Miller
Tbd Tbd  
SSA/
/   
24/DNC   24/DNC   24/DNC   24/DNC   24/DNC   120T  
18  
18  
3034   Michiel (Mike) Schuster /
Paul Medvick  
BSC/    24/DNC   24/DNC   24/DNC   24/DNC   24/DNC   120T  
18  
18  
3820   Richard May /
Bill North  
BSC/    24/DNC   24/DNC   24/DNC   24/DNC   24/DNC   120T  
18  
18  
1801   Jack Rogers /
Kathaleen Rogers  
BSC/    24/DNC   24/DNC   24/DNC   24/DNC   24/DNC   120T  
18  
18  
4018   Simon Foweather /
Craig / Anna Hennessy / Foweather  
BSC/    24/DNC   24/DNC   24/DNC   24/DNC   24/DNC   120T  
18  
18  
3466   Conor Madden /
Lauren Thomas  
BSC/    24/DNC   24/DNC   24/DNC   24/DNC   24/DNC   120T  
18  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network