The River Romp 2021 a US SAILING Junior Olympic Sailing Festival Regatta
Edison Sailing Center | October 16-17, 2021

Optimist Emerald (5 boats) (top)
Series Standing - 0 races scored

Information is provisional and subject to modification
Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
 



Optimist Green (36 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 12:40:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 19032, Andrea Bolz, CGSC, 4-4-1-1- ; 10   
2. 88402, Henry Bolz, CGSC, 5-8-6-2- ; 21   
3. 18402, Stephanie Gregg, Coconut Grove Sailing Club, 7-5-7-3- ; 22   
4. 23138, Stefan Sultana, Sarasota Yacht Club, 3-3-5-12- ; 23   
5. 22821, Lee Rhoades Munder, Lauderdale Yacht Club, 1-2-10-13- ; 26   
6. 7, Alyson Fernandez, Sarasota Yacht Club, 6-1-14-6- ; 27   
7. 22376, Willem Staubitz, CGSC, 8-12-2-8- ; 30T   
8. USA16953, Louis de Teran, CGSC, 14-7-4-5- ; 30T   
9. 8, Eddie Miersch, Sarasota Yacht Club, 2-14-8-7- ; 31T   
10. 116, Dylan Lopez, Sarasota Youth Sailing, 9-9-9-4- ; 31T   
11. 111, Pedro Grubissich, CGSC, 15-11-3-16- ; 45   
12. 22558, Skyler Dussan, YSF, 20-6-12-18- ; 56   
13. USA13791, Anouk Theurillat, CGSC, 18-15-15-9- ; 57T   
14. 17259, Hudson Cavell, Palm Beach Sailing Club, 19-17-11-10- ; 57T   
15. 22556, Ashton Evers, YSFIRC, 16-13-20-11- ; 60   
16. 21959, Alex Infanti, Sarasota Yacht Club, 13-18-16-17- ; 64   
17. 22996, Greyson Milligan, SYC, 17-10-18-20- ; 65T   
18. 119, Jonathon Keisacker, Sarasota youth Sailing, 11-23-17-14- ; 65T   
19. 22470, MAXTON DAMIANO, LAUDERDALE YACHT CLUB, 10-24-19-15- ; 68   
20. 3, Payton Ruback, Sarasota Youth Sailing, 12-19-23-22- ; 76   
21. 14698, Grant Campbell, Sarasota Yacht Club, 23-26-13-19- ; 81   
22. 15874, Dean Broadwater, Edison Sailing Center, 27-22-22-21- ; 92   
23. 17224, Maximo Mendiguren, Palm Beach Sailing Club, 29-21-21-23- ; 94   
24. 22155, Logan Curie, Sarasota Sailing Squadron, 26-20-29-24- ; 99   
25. 8877, CARTER CROTEAU, Coconut Grove Sailing Club, 30-16-30-26- ; 102   
26. 19068, Wolf Twiss, Venice Youth Boating Association, 22-29-27-25- ; 103   
27. 19075, Ava Andrews, ESC, 25-25-28-27- ; 105   
28. 5, Piper Roberts, Sarasota Yacht Club, 21-27-31-28- ; 107   
29. 12, Samuel Welty, SYS, 24-30-24-31- ; 109   
30. 22864, Dylan Ruback, Sarasota Youth Sailing, 28-31-25-29- ; 113   
31. 13387, Xavier Hart, ESC, 31-28-26-30- ; 115   
32. 10676, Aislyn Flynn, Lauderdale, 37/DNC-37/DNC-37/DNC-37/DNC- ; 148T   
33. USA 276, Jackson Jones, CRYC, 37/DNC-37/DNC-37/DNC-37/DNC- ; 148T   
34. tbd, Everett Vaughan, Venice Boating Association, 37/DNC-37/DNC-37/DNC-37/DNC- ; 148T   
35. 0001, Jonas Schechter, Sarasota Yacht Club, 37/DNC-37/DNC-37/DNC-37/DNC- ; 148T   
36. 22968, LUKE HODDINOTT, SARASOTA YACHT CLUB, 37/DNC-37/DNC-37/DNC-37/DNC- ; 148T   
 



Optimist (44 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 12:55:28 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 7377, John HARTNEY[Blue], St. Petersburg Yacht Club, 1-1-6-1- ; 9   
2. 22484, Colin GARRATY[Blue], CRYC, 3-2-4-2- ; 11   
3. 22977, Nils Wheeler[Red], Sarasota Yacht Club, 7-4-5-3- ; 19   
4. 23063, Matthew RAY[Red], Sarasota Yacht Club, 14-3-2-11- ; 30T   
5. 23161, Ernie Plass[Red], Sarasota yacht club, 2-5-18-5- ; 30T   
6. 23163, Gwendolyn Woodbury[Red], Sarasota Yacht Club, 6-6-9-9- ; 30T   
7. 17772, Mina Bernthal[Red], SDYS - Salty Dogs, 4-13-10-4- ; 31   
8. 23117, Alexander Delamarter[Blue], Youth Sailing Foundation of Indian River County, 5-8-12-10- ; 35T   
9. 13969, Benjamin Dreyfuss[Blue], Naples Community SC, 11-11-7-6- ; 35T   
10. 22979, Wesley Wrigley[Blue], Sarasota Yacht Club, 8-7-1-21- ; 37   
11. 1701, Landon Coleman[Red], Venice Youth Boating Association, 19-12-8-7- ; 46   
12. 21549, Benjamin White[Blue], PBSC, 9-10-19-12- ; 50   
13. 23116, Alexander Getzels[Red], Sarasota Yacht Club, 15-17-3-16- ; 51   
14. 10400, Elina Oswald[White], PBSC/CGSC, 13-9-24-20- ; 66T   
15. 14698, Oliver Woodbury[Blue], Sarasota Yacht Club, 10-18-16-22- ; 66T   
16. 20280, Hollis Harding[Blue], BHYC, 22-15-15-14- ; 66T   
17. 22991, Emma Maroney[Red], Saint Augustine Yacht Club, 18-16-23-15- ; 72   
18. 23312, Ethan Cox[White], SPYC, 26-21-11-19- ; 77   
19. 21954, Brendan Leonard[Red], SAYC, 17-26-28-18- ; 89   
20. 15106, Jade Campbell[Red], Sarasota Yacht Club, 16-23-45/UFD-8- ; 92   
21. USA21550, Morgan Temple[White], Palm Beach Sailing Club, 25-14-30-25- ; 94   
22. 21422, Cole Rogers[Red], SPYC, 32-24-27-13- ; 96   
23. 22571, Jake Andrews[Blue], Esc, 30-30-20-17- ; 97T   
24. 18599, Kai Bernthal[White], SDYS-Salty Dogs, 20-27-26-24- ; 97T   
25. 21330, Ella Diaz[Blue], sarasota yacht club, 21-22-22-45/UFD- ; 110T   
26. 19712, Andrew Getzels[Blue], Sarasota Yacht Club, 33-29-25-23- ; 110T   
27. 22970, Everett Perrin[Blue], Sarasota Yacht Club, 12-28-45/UFD-26- ; 111   
28. 22566, Christopher Lynch[Blue], VYBA, 29-25-13-45/UFD- ; 112   
29. 23330, Rachel Ady[Blue], Sarasota Yacht Club, 24-20-32-45/UFD- ; 121   
30. 22518, Griffin Roberts[Blue], Sarasota Yacht Club, 23-45/UFD-14-45/UFD- ; 127   
31. 13352, Mason Valdes[White], SAYC, 36-34-31-27- ; 128   
32. 12450, Samuel Vaughan[White], Venice Boating Association, 28-45/UFD-17-45/UFD- ; 135   
33. 20681, Luke Jacobs[Blue], SAYC, 31-45/NSC-21-45/UFD- ; 142T   
34. 16761, James Bohannon[Blue], Edison Sailing Center, 37-32-45/UFD-28- ; 142T   
35. 22568, Alexandria Broadwater[Blue], Edison Sailing Center, 35-19-45/RET-45/DNC- ; 144   
36. 17854, Tony Andrews[White], ESC, 27-31-45/RET-45/DNC- ; 148   
37. 17701, Teak Gammaro[Red], VYBA, 38-45/DNS-29-45/UFD- ; 157T   
38. 16586, Edward Kurth[White], ESC, 34-33-45/RET-45/DNC- ; 157T   
39. 22997, Maks Hoddinott[Blue], Sarasota Yacht Club, 45/DNC-45/DNC-45/DNC-45/DNC- ; 180T   
40. 22998, Kohl Hoddinott[White], SARASOTA YACHT CLUB, 45/DNC-45/DNC-45/DNC-45/DNC- ; 180T   
41. 10167, Finn Cox[Red], SPYC, 45/DNC-45/DNC-45/DNC-45/DNC- ; 180T   
42. 22554, Juan andres Perez[Blue], YSF, 45/DNC-45/DNC-45/DNC-45/DNC- ; 180T   
43. 20402, Will Barnhart[Red], Coral Reef Yacht Club, 45/DNC-45/DNC-45/DNC-45/DNC- ; 180T   
44. 20724, Finn Robinson[Red], FYC, 45/DNC-45/DNC-45/DNC-45/DNC- ; 180T   
 



Laser Radial (15 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 1:06:14 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 143964, Sebastian Spinelli, Sarasota Youth Sailing, 1-1-1-2- ; 5   
2. 194546, Morgan Smith, Sarasota Youth Sailing, 8-3-2-1- ; 14   
3. 181272, Elyse Bernthal, SDYS- Salty Dogs, 4-6-3-8- ; 21   
4. 211828, Wyatt Wrigley, Sarasota Yacht Club, 2-11-5-4- ; 22   
5. 183455, Nick Crull, Youth Sailing Foundation of Indiam River COunty, 5-4-8-6- ; 23   
6. 216972, Alex Liebel, Sarasota Youth Sailing, 3-2-16/OCS-3- ; 24   
7. 208389, Taylor Pelchat, SAYC, 7-5-9-5- ; 26   
8. 216966, Maxwell Freeman, Sarasota Yacht Club, 6-9-7-9- ; 31   
9. 191582, Daniela Dreyfuss, VYBA, 9-8-4-11- ; 32   
10. 210460, Luke Middaugh, Edison Sailing Center, 11-7-6-10- ; 34   
11. 202568, Bo Dwyer, Edison Sailing Center, 10-12-10-7- ; 39   
12. 215012, Ethan Perrin, Sarasota Yacht Club, 12-10-16/DNC-12- ; 50   
13. 218541, Owen Kane, Sarasota Yacht Club, 16/NSC-13-16/DNC-13- ; 58   
14. 177002, Nathaniel Meloro, Sarasota Yacht Club, 16/DNC-16/DNC-16/DNC-16/DNC- ; 64T   
15. 213409, Desmond Valdes, SDYS, 16/DNC-16/DNC-16/DNC-16/DNC- ; 64T   
 



Laser 4.7 (10 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 1:07:24 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 170739, Sophia Woodbury, Sarasota Youth Sailing, 1-1-1-1- ; 4   
2. 212589, Phillip Hulley-Buczny, ESC, 2-2-2-2- ; 8   
3. 212600, Jacob Gilles, ESC, 3-4-4-3- ; 14   
4. 190474, Samantha Jones, Sarasota Youth Sailing, 4-8-6-4- ; 22   
5. 212542, Madison Smith, ESC, 5-6-5-7- ; 23   
6. 212568, Sutton Bohannon, Edison Sailing Center, 11/NSC-5-3-5- ; 24   
7. 208574, Ayla Edwards, Sarasota Sailing Squadron, 6-7-7-8- ; 28   
8. 1, Wyatt Furman, VYBA, 11/DNF-3-11/DSQ-6- ; 31   
9. 206153, Duncan Graham, SDYS, 11/DNC-11/DNC-11/DNC-11/DNC- ; 44T   
10. 209648, Andersen Mohre, SDYS, 11/DNC-11/DNC-11/DNC-11/DNC- ; 44T   
 



C420 (24 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 2:30:34 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 8434, Ian Fox/Garrett Fox, CRYC, 1-3-1-1- ; 6   
2. 7210, Ryan Garraty/Leopold Seuss, CRYC, 2-4-2-2- ; 10   
3. 9010, Aidan Norvell/Everett Bruckerhoff, palm beach sailing club, 5-1-5-7- ; 18   
4. 9174, JAKE HODDINOTT/DANIKA HODDINOTT, SARASOTA YACHT CLUB, 4-6-3-6- ; 19   
5. 4190, Mason Sullivan/Kaitlyn Liebel, Sarasota Youth Sailing, 7-7-7-5- ; 26   
6. 8188, Lauren Connell/Maia Musial, CRYC, 6-9-6-11- ; 32   
7. 7913, Nicholas Dewitt/Claire Macaluso, Sarasota youth sailing, 10-10-10-3- ; 33   
8. 101, David Vinogradov/Grant Lacey, EGYC, 3-2-12-19- ; 36   
9. 816, Ethan Linder/Jack Allen, EGYC, 8-15-9-8- ; 40   
10. 8138, Patrick Igoe/Jesse Anderson, Sarasota Youth Sailing, 25/OCS-11-4-4- ; 44   
11. 904, Harrison Jachec/Ethan Youngsma, Space Coast Sailing & Eau Gallie Yacht Club, 9-13-14-13- ; 49   
12. 7, Blake March/Riley Johnson, SAYC, 19-8-15-9- ; 51   
13. 8543, Veer Raval/Angel Lapadula, CRYC, 25/OCS-14-8-10- ; 57   
14. 7840, Vestinic Dulcio/Aili DeLisi, Palm Beach Sailing Club, 16-12-17-16- ; 61   
15. 7908, Ryan Terski/Carter Kurtz, ESC, 13-18-16-15- ; 62   
16. 8152, isabella storm/Lulu Storm, cryc, 12-22-18-12- ; 64   
17. 10, Zachary Mason/Ella Levy, SAYC, 15-5-25/DSQ-20- ; 65T   
18. 9, Dylan Cook/Maddie Ferretti, St Augustine Yacht Club, 18-17-13-17- ; 65T   
19. 321, Thomas Schuerger/Cheyenne Dooley, Eau Gallie Yacht club, 25/OCS-19-11-14- ; 69   
20. 5318, Chloe Macaluso/Ellie Jeanes, SYS, 11-20-25/DSQ-18- ; 74   
21. 11, Ethan Snyder/Jacqueline Grannis, SAYC, 17-16-25/DSQ-21- ; 79   
22. 7845, Madeline Ansay/Jensyn Kretchmar, Palm Beach Sailing Club, 14-21-25/RET-22- ; 82   
23. 101, Grant Lacey, Egyc, 25/DNC-25/DNC-25/DNC-25/DNC- ; 100T   
24. 9013, Benjamin Vaughan, Venice Boating Association, 25/DNC-25/DNC-25/DNC-25/DNC- ; 100T   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network