The River Romp 2021 a US SAILING Junior Olympic Sailing Festival Regatta
Edison Sailing Center | October 16-17, 2021

Optimist Emerald (5 boats) (top)
Series Standing - 0 races scored

Information is provisional and subject to modification
Pos Sail   Skipper Division Yacht Club Total Pos
 



Optimist Green (36 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 12:40:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
19032   Andrea Bolz       CGSC   4   4   1   1   10  
1  
2  
88402   Henry Bolz       CGSC   5   8   6   2   21  
2  
3  
18402   Stephanie Gregg       Coconut Grove Sailing Club   7   5   7   3   22  
3  
4  
23138   Stefan Sultana       Sarasota Yacht Club   3   3   5   12   23  
4  
5  
22821   Lee Rhoades Munder       Lauderdale Yacht Club   1   2   10   13   26  
5  
6  
7   Alyson Fernandez       Sarasota Yacht Club   6   1   14   6   27  
6  
7  
22376   Willem Staubitz       CGSC   8   12   2   8   30T  
7  
8  
USA16953   Louis de Teran       CGSC   14   7   4   5   30T  
8  
9  
8   Eddie Miersch       Sarasota Yacht Club   2   14   8   7   31T  
9  
10  
116   Dylan Lopez       Sarasota Youth Sailing   9   9   9   4   31T  
10  
11  
111   Pedro Grubissich       CGSC   15   11   3   16   45  
11  
12  
22558   Skyler Dussan       YSF   20   6   12   18   56  
12  
13  
USA13791   Anouk Theurillat       CGSC   18   15   15   9   57T  
13  
14  
17259   Hudson Cavell       Palm Beach Sailing Club   19   17   11   10   57T  
14  
15  
22556   Ashton Evers       YSFIRC   16   13   20   11   60  
15  
16  
21959   Alex Infanti       Sarasota Yacht Club   13   18   16   17   64  
16  
17  
22996   Greyson Milligan       SYC   17   10   18   20   65T  
17  
18  
119   Jonathon Keisacker       Sarasota youth Sailing   11   23   17   14   65T  
18  
19  
22470   MAXTON DAMIANO       LAUDERDALE YACHT CLUB   10   24   19   15   68  
19  
20  
3   Payton Ruback       Sarasota Youth Sailing   12   19   23   22   76  
20  
21  
14698   Grant Campbell       Sarasota Yacht Club   23   26   13   19   81  
21  
22  
15874   Dean Broadwater       Edison Sailing Center   27   22   22   21   92  
22  
23  
17224   Maximo Mendiguren       Palm Beach Sailing Club   29   21   21   23   94  
23  
24  
22155   Logan Curie       Sarasota Sailing Squadron   26   20   29   24   99  
24  
25  
8877   CARTER CROTEAU       Coconut Grove Sailing Club   30   16   30   26   102  
25  
26  
19068   Wolf Twiss       Venice Youth Boating Association   22   29   27   25   103  
26  
27  
19075   Ava Andrews       ESC   25   25   28   27   105  
27  
28  
5   Piper Roberts       Sarasota Yacht Club   21   27   31   28   107  
28  
29  
12   Samuel Welty       SYS   24   30   24   31   109  
29  
30  
22864   Dylan Ruback       Sarasota Youth Sailing   28   31   25   29   113  
30  
31  
13387   Xavier Hart       ESC   31   28   26   30   115  
31  
32  
10676   Aislyn Flynn       Lauderdale   37/DNC   37/DNC   37/DNC   37/DNC   148T  
32  
32  
USA 276   Jackson Jones       CRYC   37/DNC   37/DNC   37/DNC   37/DNC   148T  
32  
32  
tbd   Everett Vaughan       Venice Boating Association   37/DNC   37/DNC   37/DNC   37/DNC   148T  
32  
32  
0001   Jonas Schechter       Sarasota Yacht Club   37/DNC   37/DNC   37/DNC   37/DNC   148T  
32  
32  
22968   LUKE HODDINOTT       SARASOTA YACHT CLUB   37/DNC   37/DNC   37/DNC   37/DNC   148T  
32  
 



Optimist (44 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 12:55:28 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
7377   John HARTNEY    Blue   St. Petersburg Yacht Club   1   1   6   1   9  
1  
2  
22484   Colin GARRATY    Blue   CRYC   3   2   4   2   11  
2  
3  
22977   Nils Wheeler    Red   Sarasota Yacht Club   7   4   5   3   19  
3  
4  
23063   Matthew RAY    Red   Sarasota Yacht Club   14   3   2   11   30T  
4  
5  
23161   Ernie Plass    Red   Sarasota yacht club   2   5   18   5   30T  
5  
6  
23163   Gwendolyn Woodbury    Red   Sarasota Yacht Club   6   6   9   9   30T  
6  
7  
17772   Mina Bernthal    Red   SDYS - Salty Dogs   4   13   10   4   31  
7  
8  
23117   Alexander Delamarter    Blue   Youth Sailing Foundation of Indian River County   5   8   12   10   35T  
8  
9  
13969   Benjamin Dreyfuss    Blue   Naples Community SC   11   11   7   6   35T  
9  
10  
22979   Wesley Wrigley    Blue   Sarasota Yacht Club   8   7   1   21   37  
10  
11  
1701   Landon Coleman    Red   Venice Youth Boating Association   19   12   8   7   46  
11  
12  
21549   Benjamin White    Blue   PBSC   9   10   19   12   50  
12  
13  
23116   Alexander Getzels    Red   Sarasota Yacht Club   15   17   3   16   51  
13  
14  
10400   Elina Oswald    White   PBSC/CGSC   13   9   24   20   66T  
14  
15  
14698   Oliver Woodbury    Blue   Sarasota Yacht Club   10   18   16   22   66T  
15  
16  
20280   Hollis Harding    Blue   BHYC   22   15   15   14   66T  
16  
17  
22991   Emma Maroney    Red   Saint Augustine Yacht Club   18   16   23   15   72  
17  
18  
23312   Ethan Cox    White   SPYC   26   21   11   19   77  
18  
19  
21954   Brendan Leonard    Red   SAYC   17   26   28   18   89  
19  
20  
15106   Jade Campbell    Red   Sarasota Yacht Club   16   23   45/UFD   8   92  
20  
21  
USA21550   Morgan Temple    White   Palm Beach Sailing Club   25   14   30   25   94  
21  
22  
21422   Cole Rogers    Red   SPYC   32   24   27   13   96  
22  
23  
22571   Jake Andrews    Blue   Esc   30   30   20   17   97T  
23  
24  
18599   Kai Bernthal    White   SDYS-Salty Dogs   20   27   26   24   97T  
24  
25  
21330   Ella Diaz    Blue   sarasota yacht club   21   22   22   45/UFD   110T  
25  
26  
19712   Andrew Getzels    Blue   Sarasota Yacht Club   33   29   25   23   110T  
26  
27  
22970   Everett Perrin    Blue   Sarasota Yacht Club   12   28   45/UFD   26   111  
27  
28  
22566   Christopher Lynch    Blue   VYBA   29   25   13   45/UFD   112  
28  
29  
23330   Rachel Ady    Blue   Sarasota Yacht Club   24   20   32   45/UFD   121  
29  
30  
22518   Griffin Roberts    Blue   Sarasota Yacht Club   23   45/UFD   14   45/UFD   127  
30  
31  
13352   Mason Valdes    White   SAYC   36   34   31   27   128  
31  
32  
12450   Samuel Vaughan    White   Venice Boating Association   28   45/UFD   17   45/UFD   135  
32  
33  
20681   Luke Jacobs    Blue   SAYC   31   45/NSC   21   45/UFD   142T  
33  
34  
16761   James Bohannon    Blue   Edison Sailing Center   37   32   45/UFD   28   142T  
34  
35  
22568   Alexandria Broadwater    Blue   Edison Sailing Center   35   19   45/RET   45/DNC   144  
35  
36  
17854   Tony Andrews    White   ESC   27   31   45/RET   45/DNC   148  
36  
37  
17701   Teak Gammaro    Red   VYBA   38   45/DNS   29   45/UFD   157T  
37  
38  
16586   Edward Kurth    White   ESC   34   33   45/RET   45/DNC   157T  
38  
39  
22997   Maks Hoddinott    Blue   Sarasota Yacht Club   45/DNC   45/DNC   45/DNC   45/DNC   180T  
39  
39  
22998   Kohl Hoddinott    White   SARASOTA YACHT CLUB   45/DNC   45/DNC   45/DNC   45/DNC   180T  
39  
39  
10167   Finn Cox    Red   SPYC   45/DNC   45/DNC   45/DNC   45/DNC   180T  
39  
39  
22554   Juan andres Perez    Blue   YSF   45/DNC   45/DNC   45/DNC   45/DNC   180T  
39  
39  
20402   Will Barnhart    Red   Coral Reef Yacht Club   45/DNC   45/DNC   45/DNC   45/DNC   180T  
39  
39  
20724   Finn Robinson    Red   FYC   45/DNC   45/DNC   45/DNC   45/DNC   180T  
39  
 



Laser Radial (15 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 1:06:14 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
143964   Sebastian Spinelli       Sarasota Youth Sailing   1   1   1   2   5  
1  
2  
194546   Morgan Smith       Sarasota Youth Sailing   8   3   2   1   14  
2  
3  
181272   Elyse Bernthal       SDYS- Salty Dogs   4   6   3   8   21  
3  
4  
211828   Wyatt Wrigley       Sarasota Yacht Club   2   11   5   4   22  
4  
5  
183455   Nick Crull       Youth Sailing Foundation of Indiam River COunty   5   4   8   6   23  
5  
6  
216972   Alex Liebel       Sarasota Youth Sailing   3   2   16/OCS   3   24  
6  
7  
208389   Taylor Pelchat       SAYC   7   5   9   5   26  
7  
8  
216966   Maxwell Freeman       Sarasota Yacht Club   6   9   7   9   31  
8  
9  
191582   Daniela Dreyfuss       VYBA   9   8   4   11   32  
9  
10  
210460   Luke Middaugh       Edison Sailing Center   11   7   6   10   34  
10  
11  
202568   Bo Dwyer       Edison Sailing Center   10   12   10   7   39  
11  
12  
215012   Ethan Perrin       Sarasota Yacht Club   12   10   16/DNC   12   50  
12  
13  
218541   Owen Kane       Sarasota Yacht Club   16/NSC   13   16/DNC   13   58  
13  
14  
177002   Nathaniel Meloro       Sarasota Yacht Club   16/DNC   16/DNC   16/DNC   16/DNC   64T  
14  
14  
213409   Desmond Valdes       SDYS   16/DNC   16/DNC   16/DNC   16/DNC   64T  
14  
 



Laser 4.7 (10 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 1:07:24 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
170739   Sophia Woodbury       Sarasota Youth Sailing   1   1   1   1   4  
1  
2  
212589   Phillip Hulley-Buczny       ESC   2   2   2   2   8  
2  
3  
212600   Jacob Gilles       ESC   3   4   4   3   14  
3  
4  
190474   Samantha Jones       Sarasota Youth Sailing   4   8   6   4   22  
4  
5  
212542   Madison Smith       ESC   5   6   5   7   23  
5  
6  
212568   Sutton Bohannon       Edison Sailing Center   11/NSC   5   3   5   24  
6  
7  
208574   Ayla Edwards       Sarasota Sailing Squadron   6   7   7   8   28  
7  
8  
1   Wyatt Furman       VYBA   11/DNF   3   11/DSQ   6   31  
8  
9  
206153   Duncan Graham       SDYS   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   44T  
9  
9  
209648   Andersen Mohre       SDYS   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   44T  
9  
 



C420 (24 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 2:30:34 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
8434   Ian Fox       CRYC   1   3   1   1   6  
1  
2  
7210   Ryan Garraty       CRYC   2   4   2   2   10  
2  
3  
9010   Aidan Norvell       palm beach sailing club   5   1   5   7   18  
3  
4  
9174   JAKE HODDINOTT       SARASOTA YACHT CLUB   4   6   3   6   19  
4  
5  
4190   Mason Sullivan       Sarasota Youth Sailing   7   7   7   5   26  
5  
6  
8188   Lauren Connell       CRYC   6   9   6   11   32  
6  
7  
7913   Nicholas Dewitt       Sarasota youth sailing   10   10   10   3   33  
7  
8  
101   David Vinogradov       EGYC   3   2   12   19   36  
8  
9  
816   Ethan Linder       EGYC   8   15   9   8   40  
9  
10  
8138   Patrick Igoe       Sarasota Youth Sailing   25/OCS   11   4   4   44  
10  
11  
904   Harrison Jachec       Space Coast Sailing & Eau Gallie Yacht Club   9   13   14   13   49  
11  
12  
7   Blake March       SAYC   19   8   15   9   51  
12  
13  
8543   Veer Raval       CRYC   25/OCS   14   8   10   57  
13  
14  
7840   Vestinic Dulcio       Palm Beach Sailing Club   16   12   17   16   61  
14  
15  
7908   Ryan Terski       ESC   13   18   16   15   62  
15  
16  
8152   isabella storm       cryc   12   22   18   12   64  
16  
17  
10   Zachary Mason       SAYC   15   5   25/DSQ   20   65T  
17  
18  
9   Dylan Cook       St Augustine Yacht Club   18   17   13   17   65T  
18  
19  
321   Thomas Schuerger       Eau Gallie Yacht club   25/OCS   19   11   14   69  
19  
20  
5318   Chloe Macaluso       SYS   11   20   25/DSQ   18   74  
20  
21  
11   Ethan Snyder       SAYC   17   16   25/DSQ   21   79  
21  
22  
7845   Madeline Ansay       Palm Beach Sailing Club   14   21   25/RET   22   82  
22  
23  
101   Grant Lacey       Egyc   25/DNC   25/DNC   25/DNC   25/DNC   100T  
23  
23  
9013   Benjamin Vaughan       Venice Boating Association   25/DNC   25/DNC   25/DNC   25/DNC   100T  
23  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network