2021 Fall Series
Grapevine Sailing Club |

Fleet 6 Multi-Hull (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 10:05:41 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (2 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
1211   TRAINING HULLS   141   James Pujals    GSC   2   1   2/DNC   2/DNC   7T  
1  
2  
1124   Soggy Bottom   141   Keith MacDonald
Keith A MacDonald  
GSC   1   2   2/DNC   2/DNC   7T  
2  
 



Fleet 1 (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 10:05:41 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
737   JetStream   177   John Martin
John David Martin  
GSC   1   1   1   1   4  
1  
2  
21   Wild Wave   165   Daniel Khoroshansky
Mike Lipari  
GSC   1/RDG   1/RDG   2   2   6  
2  
3  
118   Impulse IV   162   Thomas Parham    GWC   2   2   3   3   10  
3  
4  
30001   Smiles   142   Bob Scott
Bob Scott  
GSC   3   3   5   4   15  
4  
5  
145   JACKEL   132   Richard Cunningham    GSC   6/DNC   6/DNC   4   5   21  
5  
6  
154   Lucky Dog   96   Paul Preston    GSC   6/DNC   6/DNC   7/DNC   7/DNC   26  
6  
 



Fleet 3 (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 10:05:41 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (11 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
110   il Brigante   206   Nicholas (Nico) Trevino    GSC   4   4   1   1   10T  
1  
2  
55   Big Kahuna   183   Drew Larrabee    Yes   5   1   2   2   10T  
2  
3  
1995   Hakuna Matata   223   Debbie Kimball
Debbie Kimball  
GSC   7   6   1/RDG   1/RDG   15  
3  
4  
H265   Liberty   226   Jeff Swearingen
Blake Crenshaw  
GSC   1   3   6/DNS   6/DNS   16T  
4  
5  
917   Kolibri   204   Erika Gunnari
Erika Gunnari  
GDI   2   2   6/DNC   6/DNC   16T  
5  
6  
98   Susitna   198   Chris Terrell    GSC   3   7/OCS   3   3   16T  
6  
7  
6365   Que Sera   213   Randy Ramler
Maha Ramler  
GSC   6   5   6/DNC   6/DNC   23  
7  
8  
150   BLOW ME!   201   Jared Koons    GRAPEVINE SAILING CLUB   9/DNC   8/DNC   6/DNC   6/DNC   29T  
8  
8  
128   Alliance   210   Nick Thomas    Grapevine Sailing Club   9/DNC   8/DNC   6/DNC   6/DNC   29T  
8  
8  
13125   Papepuka   270   Javier Gras    GSC   9/DNC   8/DNC   6/DNC   6/DNC   29T  
8  
8  
700   High Maintenance   270   Patrice Moon    GSC   9/DNC   8/DNC   6/DNC   6/DNC   29T  
8  
 



Fleet 5 (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 10:05:41 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
14837   Montrachet   126   Brian Rush    GSC   2   1   1   1   5  
1  
2  
42   Don't Panic   186   Asa James Potter
Jeff Bagford  
GSC   1   2   2   2   7  
2  
3  
4324   Noname   189   Christopher Ashford
Maggi Olian, Linda Ashford  
Grapevine Sailing Club   3   3   1/RDG   1/RDG   8T  
3  
4  
2666   Sail la Vie   180   Marilyn Boemer
Marilyn Boemer  
gsc   1/RDG   1/RDG   3   3   8T  
4  
5  
NA   Sails Meeting   177   Scott Schaunaman
Scott Schaunaman  
GSC   6/DNC   6/DNC   6/DNC   6/DNC   24T  
5  
5  
4092   Romance   186   Josh Hough    GSC   6/DNC   6/DNC   6/DNC   6/DNC   24T  
5  
 



Fleet 7 Intro Fleet (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 17, 2021 10:05:41 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
28   Ranger   153   Riley Moore    GSC   1   1   2   1   5  
1  
2  
T30   Sundowner   195   John Rieger    GSC   2   2   1   3   8  
2  
3  
306   Sojourner   223   David Bukovec    GSC   3   3   3   2   11  
3  
4  
5737   Glory Bound   240   Mark Alford
Alyson Alford-Garcia  
GSC   4   4   4   4   16  
4  
5  
M17   Ole Yeller   294   Jim Hymes    GSC   6/DNC   6/DNC   6/DNC   6/DNC   24  
5  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network