Pirates of the Corinthian
Dallas Corinthian Yacht Club | October 09-11, 2021in

Optimist RWB (top)
Series Standing - 11 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 10, 2021 1:43:15 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Blue (15 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  Total Pos
1  
22247   Yuval Sela [Blue]   Austin Yacht Club   3   6   [10]   4   3   2   3   3   [9]   4   4   32  
1  
2  
16102   William Wise [Blue]   Lakewood YC   5   5   5   3   4   5   2   5   3   [7]   [7]   37  
2  
3  
19797   Harrison Fincher [Blue]   Fort Worth Boat Club   7   4   [15]   7   7   [10]   8   8   8   6   5   60  
3  
4  
7922   Isla Mrstik [Blue]   Fort Worth Boat Club   9   9   4   8   5   9   [12]   7   5   [10]   6   62  
4  
5  
17767   CONRAD Jacobsen [Blue]   FWBC   2   2   2   2   6   [22/DSQ]   5   [22/RET]   22/RET   3   22/DNC   66  
5  
6  
23080   Sam Rihn [Blue]   OCBC   6   [13]   11   10   [16]   7   10   4   11   9   9   77  
6  
7  
18674   Finn Messner [Blue]   FWBC   [15]   10   8   [14]   14   11   7   9   6   5   8   78  
7  
8  
7101   Thomas Liew [Blue]   Dallas Corinthian Yacht Club (DCYC)   11   [22/DNS]   12   11   10   6   6   [22/DNS]   22/DNC   22/DNC   22/DNC   122  
8  
9  
12226   Noah Cina [Blue]   OCBC   12   16   14   13   [17]   17   17   [22/RET]   12   11   12   124  
9  
10  
15510   Jakov Ruzevic [Blue]   DCYC   [22/DNS]   [22/DNS]   16   19   15   13   18   10   14   14   13   132  
10  
11  
23114   Shiloh Mabry [Blue]   FWBC   13   11   9   18   13   14   16   [22/DNS]   [22/RET]   22/DNC   22/DNC   138  
11  
12  
1842   Nichole Larsen [Blue]   RCYC   16   14   17   16   12   12   15   [22/DNS]   [22/DNC]   22/DNC   22/DNC   146  
12  
13  
15583   Camryn Barney [Blue]   Rush Creek Yacht Club   [22/DNS]   12   18   17   18   15   14   [22/DNS]   22/DNC   22/DNC   22/DNC   160  
13  
14  
23152   Sophia Shubin [Blue]   FWBC   [22/DNS]   [22/DNS]   22/DNS   22/DNS   22/DNS   22/DNS   22/DNS   22/DNS   7   12   11   162  
14  
15  
17668   Boyd Charlton [Blue]   OCBC   [22/DNS]   17   19   15   19   16   19   [22/RET]   22/DNC   22/DNC   22/DNC   171  
15  
 



Division: Red (3 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  Total Pos
1  
22803   Roni Sela [Red]   Austin Yacht Club   [4]   3   1   [5]   2   3   4   1   2   2   2   20  
1  
2  
17922   Brice Howard [Red]   OCBC   8   7   7   9   8   4   9   [22/DNS]   10   [13]   3   65T  
2  
3  
21145   Henry Murphey [Red]   FWBC   [10]   8   6   6   9   8   [11]   6   4   8   10   65T  
3  
 



Division: White (3 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  Total Pos
1  
21337   William Michael [White]   AYC/LYC   1   1   [3]   1   1   1   1   [2]   1   1   1   9  
1  
2  
21865   Wyatt Gonyeau [White]   Fort Worth Boat Club   14   15   13   12   11   [22/DSQ]   13   [22/RET]   13   22/RET   22/DNC   135  
2  
3  
19455   Blythe Charlton [White]   OCBC   17   18   20   20   20   18   [22/RET]   [22/DNS]   22/DNC   22/DNC   22/DNC   179  
3  
 



Optimist Green (top)
Series Standing - 11 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 10, 2021 1:32:52 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (19 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  Total Pos
1  
23203   Cai Lockett    LCYC/AYC   [7]   1   1   [2]   1   1   1   1   1   1   1   9  
1  
2  
22022   Anson Dart    Viridian Sailing Center   [6]   2   5   3   2   2   3   3   2   2   [6]   24  
2  
3  
22028   Ariana van Werkhoven    Viridian Sailing Center   1   3   3   [5]   [8]   4   4   4   5   3   4   31  
3  
4  
22026   Bryan Shortall    Viridian   2   4   2   4   7   3   5   5   7   [20/RET]   [20/RET]   39  
4  
5  
14243   Alexander Liew    Dallas Corinthian Yacht Club (DCYC)   5   9   8   8   [20/DSQ]   [10]   2   2   3   5   5   47  
5  
6  
5   Harrison Womble    RCYC   9   7   [20/DNS]   1   6   11   [13]   7   4   4   3   52  
6  
7  
10   Tyler Logan    RCYC   12   11   4   9   9   [20/RET]   [20/RET]   6   6   7   2   66  
7  
8  
29029   A. Wilhelm    Viridian   8   5   6   6   3   6   7   10   [20/DNC]   [20/DNS]   20/DNS   71  
8  
9  
4   Autumn Tokerud    Viridian   [20/DNS]   [20/DNS]   13   11   5   5   10   8   8   6   7   73  
9  
10  
P2   Caleb Alwine    Port Arthur yacht club   4   [10]   7   10   10   9   8   [11]   10   9   8   75  
10  
11  
Y2   Lillian Couch    Port Arthur Yacht Club   10   [20/DNF]   12   [20/DNF]   11   12   12   9   9   8   9   92  
11  
12  
4698   Alexandria Wilson    DCYC   [20/DNF]   6   9   7   4   8   9   [20/DNC]   20/DNC   20/DNC   20/RET   103  
12  
13  
7724   Blake Howard    OCBC   3   8   11   [20/DNF]   [20/RET]   20/RET   20/RET   20/DNC   20/DNC   20/DNC   20/DNC   142  
13  
14  
7744   Penelope Gomez    Corinthian Sailing Club   [20/DNF]   [20/DNF]   10   13   20/DSQ   13   11   20/DNC   20/DNC   20/DNC   20/DNC   147  
14  
15  
21040   Sebastian Porter-Via    Rush Creek Yacht Club   [20/DNF]   [20/RET]   20/DNS   20/DNS   20/RET   7   6   20/DNC   20/DNC   20/DNC   20/DNC   153  
15  
16  
C2   Reginald Couch    Port Arthur Yacht Club   11   [20/DNF]   [20/DNS]   20/DNF   20/RET   20/RET   20/RET   20/DNC   20/DNC   20/DNC   20/RET   171  
16  
17  
16097   Alyssa Schaunaman    Grapevine Sailing Club   [20/DNF]   [20/RET]   20/DNS   12   20/DSQ   20/RET   20/RET   20/DNC   20/DNC   20/DNC   20/DNC   172  
17  
18  
22176   Wyatt Boyd    Lakewood Yatch club   [20/DNS]   [20/DNS]   20/DNS   20/DNS   20/DNS   20/DNC   20/DNC   20/DNC   20/DNC   20/DNC   20/DNC   180T  
18  
18  
TBD   Annabelle Robicheaux    Lakewood Yacht Club   [20/DNS]   [20/DNS]   20/DNS   20/DNS   20/DNS   20/DNC   20/DNC   20/DNC   20/DNC   20/DNC   20/DNC   180T  
18  
 



Laser 4.7 (top)
Series Standing - 10 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 10, 2021 1:27:05 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (14 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  Total Pos
1  
214549   Ashleigh Hoye    Rush Creek Yacht Club   2   2   [5]   1   1   2   4   3   3   [7]   18  
1  
2  
197859   Pressley Massey    FWBC   1   1   [4]   4   3   4   3   1   2   [5]   19  
2  
3  
218134   Mercedes Porter-Via    Rush Creek Yacht Club   3   [5]   1   2   2   3   2   [6]   5   3   21  
3  
4  
195909   Taylor Barney    Rush Creek Yacht Club   4   4   2   3   4   1   [5]   [5]   4   4   26  
4  
5  
194070   Liz Cleaves    CSC/RCYC   6   3   3   5   5   5   [7]   [7]   7   6   40  
5  
6  
1   Caleb Schaunaman    Grapevine Sailing Club   5   7   7   [15/DNS]   [15/DNS]   15/DNS   6   4   6   2   52  
6  
7  
160955   A.J. Ghazi    FWBC   [16/DNS]   [16/DNS]   16/DNS   15/DNS   15/DNS   15/DNS   1   2   1   1   66  
7  
8  
213431   Eugene Park    Rush Creek YC   [16/DNF]   9   8   [15/DNS]   6   8   15/DNF   8   8   8   70  
8  
9  
209299   Eli Pfarrer    FWBC/GSC   7   8   6   7   7   7   [15/DNC]   [15/DNC]   15/DNC   15/DNC   72  
9  
10  
919339   Hollis Fincher    Fort Worth Boat Club   8   6   [16/DNF]   6   8   6   [15/DNC]   15/DNC   15/DNC   15/DNC   79  
10  
11  
08711   Lilyana Moody    Fort Worth Boat Club   [16/DNS]   [16/DNS]   16/DNS   9   9   9   15/DNC   15/DNC   15/DNC   15/DNC   103  
11  
12  
45   Patrick Breen    Grapevine   [16/DNS]   [16/DNS]   16/DNS   8   15/DNS   15/DNS   15/DNC   15/DNC   15/DNC   15/DNC   114  
12  
13  
520   JORDYN FENDER    GSC   [16/DNS]   [16/DNS]   16/DNS   15/DNS   15/DNS   15/DNS   15/DNC   15/DNC   15/DNC   15/DNC   121T  
13  
13  
7   Mary Hayden Meredith    csc   [16/DNS]   [16/DNS]   16/DNS   15/DNS   15/DNS   15/DNS   15/DNC   15/DNC   15/DNC   15/DNC   121T  
13  
 



Laser Radial (top)
Series Standing - 10 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 10, 2021 1:15:55 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (6 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  Total Pos
1  
161116   Keaton Chandler    RCYC   2   2   2   [4]   [4]   2   1   1   1   1   12  
1  
2  
194056   Parker Younger    GCYSA / FWBC   1   3   1   1   3   1   [4]   3   2   [4]   15  
2  
3  
194473   Nicholas Carew    AYC   [4]   1   3   2   1   3   3   [4]   3   2   18  
3  
4  
214546   Reid Johnson    FWBC/RYC   3   [4]   [4]   3   2   4   2   2   4   3   23  
4  
5  
PAYC1   David Wyse    PAYC   [5]   5   5   5   5   5   5   5   5   [7/DNF]   40  
5  
6  
178925   Konark Gupta    Corinthian Sailing Club Dallas   6   [7/DNS]   6   6   6   [7/DNS]   7/DNC   7/DNC   7/DNC   7/DNC   52  
6  
 



Laser Full (top)
Series Standing - 10 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 10, 2021 1:07:09 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (3 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  Total Pos
1  
157858   Ashton Pigulski    GSC   [1]   [1]   1   1   1   1   1   1   1   1   8  
1  
2  
206096   Zachary aronson    AYC   2   2   [3]   2   2   2   2   [3]   2   3   17  
2  
3  
158921   Otto Beall    Corinthian Sailing Club Dallas   [3]   [3]   2   3   3   3   3   2   3   2   21  
3  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network