Florida East Coast Youth Spring Series, Regatta #1
US Sailing Center Martin County | January 23, 2022

Opti Gold (8 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, January 23, 2022 2:31:13 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
22557   Alexander Delamarter    Youth Sailing Foundation of Indian River County   1   1   1   1   2   6  
1  
2  
19796   Samual Hayes    Eau Gallie Yacht Club   4   4   3   3   1   15  
2  
3  
22558   Skyler Dussan    YSFIRC   3   3   5   2   3   16  
3  
4  
22556   Ashton Evers    YSFIRC   6   2   2   4   7   21  
4  
5  
19710   Landon Cangiano    EGYC   2   6   7   6   6   27T  
5  
6  
18   Robert Myhre    YSFIRC   7   5   4   7   4   27T  
6  
7  
22554   Juan'andres Perez    YSF   5   7   6   5   5   28  
7  
8  
41   Lew Barski    USSCMC   8   8   8   8   8   40  
8  
 



Opti Silver (16 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, January 23, 2022 3:00:58 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
6   Julia Cohen-Pinsky    Eau Gallie yacht club   3   4   1   1   1   10  
1  
2  
1474   Maxwell Jones    USSCMC / Leland Yacht Club   1   1   2   5   2   11  
2  
3  
2   Mae Elizabeth Allen    EGYC Youth Sailing   2   2   3   3   4   14  
3  
4  
1 Pink   David Ratanu    Us sailing center Martin county   5   3   4   4   3   19  
4  
5  
11   Stella Redon    EGYC   4   5   9   7   5   30  
5  
6  
23346   Jonah Watson    USSailing Center Martin County   7   10   6   2   9   34T  
6  
7  
14748   Marlee Jones    USSCMC / Leland Yacht Club   9   6   7   6   6   34T  
7  
8  
22   Rohan Kaul    USSCMC   10   9   5   8   7   39  
8  
9  
7 Teal   Ole Vorholz    USSCMC   6   7   8   11   17/DNF   49  
9  
10  
19592   Caroline Voss    USSCMC   8   11   11   9   17/DNF   56  
10  
11  
3 Pink   Isabel Knott    USSCMC   12   17/DNS   10   10   8   57  
11  
12  
14 Pink   Joseph Griffith    USscmc   17/DNF   17/DNF   12   12   10   68  
12  
13  
4645   Jacoby Jackson    Fort Pierce Riverside   11   8   17/DNF   17/DNF   17/DNF   70  
13  
14  
44   Bryan Chabebe    Fort Pierce Riverside Marina   13   12   17/DNF   17/DNF   17/DNF   76  
14  
15  
24   Hanno Vorholz    USSCMC   17/DNF   17/DNS   13   13   17/DNS   77  
15  
16  
12   Chilton Delaney    USSCMC   17/DNF   17/DNF   17/DNF   17/DNF   17/DNF   85  
16  
 



Club 420 (12 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, January 23, 2022 2:21:23 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
101   David Vinogradov /
Tony Romero  
Space Coast Sailing/ EGYC   6   [7]   3   2   2   2   2   17  
1  
2  
7319   Ethan Linder /
Ethan Youngsma  
EGYC/ EGYC   [7]   6   4   1   3   1   3   18T  
2  
3  
321   Thomas Schuerger /
Cheyenne Dooley  
Eau Gallie yacht club/ Eau Gallie yacht club   3   4   3/RDG   3/RDG   [13/DSQ]   4   1   18T  
3  
4  
12   Nick Crull /
Edee Steinkamp  
YSFIRC/ YSFIRC   4   2   2   [7]   4   3   4   19  
4  
5  
2112   Sofia Pacheco /
Grant Schmidt  
USSCMC/ USSCMC   1   1   1   3   5   [13/DNF]   13/DNC   24  
5  
6  
904   Grace Jones /
Caroline Jones  
Eau Gallie Yacht Club/ Eau Gallie Yacht Club   [8]   5   5   4   1   6   6   27  
6  
7  
13   Denali Herold /
Luke Franco  
Youth sailing foundation Indian River county/ Youth Sailing Foundation   5   [8]   6   5   6   5   5   32  
7  
8  
8833   Benjamin Mohrman /
William Stricklan  
Eau Gallie Yacht Club/ Eau Gallie Yacht Club   2   3   [9]   6   7   8   7   33  
8  
9  
4   Rylan Morris /
Lexi Trimble  
USSCMC/ USSCMC   [9]   9   8   8   9   7   8   49  
9  
10  
9   Brady Koren /
Ruby Suereth  
USSCMC/ USSCMC   10   [11]   7   9   8   9   9   52  
10  
11  
7   Kai Wolter /
Harper Aberman  
USSCMC/ USSCMC   [12]   12   10   10   10   10   10   62  
11  
12  
6   Ainsley Miller /
Callahan Kendall  
USSCMC/ USSCMC   11   10   [13/DNF]   11   13/DNC   13/DNC   13/DNC   71  
12  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network