117th Annual Ephraim Regatta
Ephraim Yacht Club |

Flying Scot (22 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 07, 2022 12:11:51 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
6193   Two Many Daves   David Gorwitz /
David Ames  
Lake Monona Sailing Club/    1   1   1   1   1   5  
1  
2  
6137   Silver Bullet   Michael Faugust /
Jennifer Ikeda-Faugust
Jennifer Ikeda-Faugust  
EYC/
/   
3   2   4   3   2   14  
2  
3  
1322   Skizot   Woody Heidler /
Isak Peterson  
EYC/    2   5   3   2   3   15  
3  
4  
6135   Wildcard   Eric Bussell /
Richard Alonso  
Clinton Lake Sailing Association/    5   4   8   4   4   25  
4  
5  
4747      PJ Buhler /
Liz Gheorghita  
Na/    4   6   7   5   5   27  
5  
6  
6086   The Kitchen Sink III   Bruce Kitchen /
Lynn Kitchen  
Cowan Lake Sailing Association/    6   3   5   6   10   30  
6  
7  
4175   Bluebyu   Kirk Brown /
Hal Whitacre  
EYC/    7   14   2   12   6   41  
7  
8  
4071   Second Wind   James Jilek    Neenah Nodaway Yacht Club   11   16   6   7   8   48  
8  
9  
3445      Nancy Claypool    Ephraim Yacht Club   10   10   16   8   12   56  
9  
10  
EYC   EYC Club   Max Mielke /
Dan Mielke  
EYC/    9   13   11   15   9   57  
10  
11  
4788   Nauti-lass   Grace O’Hare /
Hunter Damron  
Lake Monona Sailing Club/    12   7   19   17   13   68T  
11  
12  
4766   Charlie B   Charlie Sauter /
Spencer Olson  
Ephraim Yacht Club/    13   15   14   11   15   68T  
12  
13  
5698   Reindeer II   Jay Lott /
Wally Waleffe  
Ephraim Yacht Club/    8   8   9   23/DNC   23/DNC   71T  
13  
14  
2305   McLuffin   Christopher Tesdal /
Tim Montague  
CLSA/    15   19   13   10   14   71T  
14  
15  
5670   Capricious   Jim Colegrove /
Jennifer Colegrove  
Clinton Lake Sailing Association/    14   9   10   23/DNC   23/DNC   79T  
15  
16  
6051   Kona II   Charlie Dischner /
Katharine Dischner  
Ephraim Yacht Club/    20/DNF   12   15   16   16   79T  
16  
17  
1937   Chiquita   Jackson Graham /
Ed Graham  
EYC/    18   18   12   14   18/DNS   80  
17  
18  
6177   Scotty McFly   Ryan Malmgren /
Stacey Rieu  
EYC/    23/DNC   23/DNC   23/DNC   9   7   85  
18  
19  
3882   Natures Playground   Keith Eickenberg /
Brett Eickenberg  
SYCC and CYC/    16   11   17   23/DNC   23/DNC   90  
19  
20  
6131   HOBA   Frank Gerry /
Marianne Gerry  
Clinton Lake/    23/DNC   23/DNC   23/DNC   13   11   93  
20  
21  
6259   james crabtree   james crabtree /
Jason Walters  
james crabtree/ CCSA   17   17   18   23/DNC   23/DNC   98  
21  
22  
5373   Thirsty Dragon   Hugh Haggerty /
Mallory Gruszynski  
Ephraim Yacht Club/    23/DNC   23/DNC   23/DNC   23/DNC   23/DNC   115  
22  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network