2022 Spring Youth Regatta Florida East Coast Series #5
Melbourne Yacht Club | May 01, 2022

Optimist Gold (10 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Monday, May 02, 2022 6:38:00 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
23117   Alexander Delamarter    Shelby Racing   1   1   1   1   1   1   6  
1  
2  
23118   Skyler Dussan    Shelby Racing   2   2   2   4   2   2   14  
2  
3  
23119   Ashton Evers    YSFIRC   3   5   3   3   3   5   22  
3  
4  
19796   Samual Hayes    Eau Gallie HS   5   4   4   2   4   4   23  
4  
5  
23122   Juan'andres Perez    YSF   4   3   5   5   5   3   25  
5  
6  
8   Landon Cangiano    EGYC   6   6   6   6   6   6   36  
6  
7  
14852   Evan Pulido    Lauderdale YC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   66T  
7  
7  
TBD   Philip Sardenbergq    Lauderdale Yacht Club   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   66T  
7  
7  
TBD   Pars Cakir    LYC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   66T  
7  
7  
15022   Ryleigh Maxwell    Lauderdale Yacht Club   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   66T  
7  
 



Optimist Silver (18 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, May 03, 2022 6:28:42 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
1474   Maxwell Jones    USSCMC / Leland Yacht Club   1   1   1   1   1   5  
1  
2  
17   Julia Cohen    EGYC   3   2   2   2   2   11  
2  
3  
23346   Jonah Watson    USSailing Center Martin County   2   3   4   3   4   16  
3  
4  
19710   Mae Elizabeth Allen    EGYC Youth Sailing   6   5   3   5   3   22  
4  
5  
14748   Marlee Jones    USSCMC / Leland Yacht Club   4   4   8   6   5   27  
5  
6  
7077   David Ratanu    Us sailing center Martin county   5   6   7   4   6   28  
6  
7  
22042   Mia Lloyd    YSFIRC   7   9   5   9   10   40  
7  
8  
2W   Juliette Stricklan    EGYC   8   8   10   8   7   41  
8  
9  
2G   Rohan Kaul    Usscmc   10   7   6   11   9   43T  
9  
10  
22555   James Ewing    YSF   9   10   9   7   8   43T  
10  
11  
20034   Lola Spaulding    USSCMC   11   11   13   10   11   56  
11  
12  
4   Hanno Vorholz    USSCMC   13   13   12   12   19/DNS   69  
12  
13  
4645   Jacoby Jackson    Fort Pierce Riverside Marina   12   12   11   19/DNF   19/DNS   73  
13  
14  
TI6   Cruz Helmstetter    Admiral Farragut Academy   19/DNF   19/DNF   15   13   19/DNS   85  
14  
15  
TI10   Julia Lorusso    Admiral Farragut Academy   19/DNF   19/DNF   14   19/DNF   19/DNS   90  
15  
16  
814649H   Joseph Griffith    US Sailing Center of Martin County Inc   19/DNC   19/DNC   19/DNC   19/DNC   19/DNC   95T  
16  
16  
US17115   Tobias Grinblat    Lauderdale Yatch Club   19/DNC   19/DNC   19/DNC   19/DNC   19/DNC   95T  
16  
16  
44   Bryan Chabebe    Fort Pierce Riverside Marina   19/DNF   19/DNF   19/DNF   19/DNF   19/DNS   95T  
16  
 



420 (10 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Monday, May 02, 2022 6:30:02 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
321   Thomas Schuerger    EGYC/MYC   3   1   1   1   1   7  
1  
2  
7319   Ethan Linder    EGYC   1   3   3   2   2   11  
2  
3  
6   Logan Downey    MYC-EGYC   2   2   2   5   3   14  
3  
4  
11   Zander Pestrichelli    Lake Mangonia Lake   4   4   4   3   4   19  
4  
5  
42   Duncan Shaber    EGYC Youth Sailing   5   5   7   4   5   26  
5  
6  
53   Hans Csaszar    EGYC Youth Sailing   6   6   5   8   7   32  
6  
7  
41   Carly Roth    Lake Mangonia Sailing   9   7   6   6   6   34  
7  
8  
4   Jeremy Robbins    Eau Gallie Yacht Club   7   11/DNF   8   7   9   42T  
8  
9  
2   Noah Davis    Admiral Farragut Academy   8   8   9   9   8   42T  
9  
10  
13   Gavin Schlosser    Admiral Farragut Academy   10   9   10   10   10   49  
10  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network