2022 Thanksgiving Regatta
Davis Island Yacht Club | November 26-27, 2022

Opti Green (46 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 27, 2022 11:43:59 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
22864      Ryan Rossignol    Sys   2   1   2   1   6  
1  
2  
18588   Merlin   William Weidner    SPYC   1   3   1   3   8  
2  
3  
16138   Young Man and the Sea   Tucker Gowens    SPYC   11   7   7   4   29  
3  
4  
22325      Mitchell Moscow    Sarasota Youth Sailing   12   5   3   21   41  
4  
5  
US 20819   NA   Leonardo Fernandez-Pallante    SPYC   4   22   13   5   44T  
5  
6  
14258   Jack   John Buhler    MRPF   10   6   22   6   44T  
6  
7  
21646      Yale Ewert    Manatee River Pram Fleet   3   17   17   8   45  
7  
8  
162140      Bodhi Kai SaillĂ©    DYSA   21   18   5   2   46  
8  
9  
16377      Jude Greenway    CCSC   7   14   6   20   47  
9  
10  
US15630   Mako   Liam McFadden-Stewart    St Petersburg Yacht Club   8   29   4   7   48  
10  
11  
23079      Nico Sansone    Spyc   24   8   8   10   50  
11  
12  
21659      Ava Crotty    MRPF   6   4   30   16   56  
12  
13  
22952      Daniel Ahlgren    SPYC   13   11   26   11   61  
13  
14  
18313      Caroline Mullinax    DIYSF   17   16   12   18   63  
14  
15  
16183   Charlemagne   Rider Ehrlich    CCSC   18   25   18   13   74  
15  
16  
20280      Christian Woodward    Sarasota Youth Sailing   15   2   47/OCS   12   76  
16  
17  
162243      Noah Yzzi    DYSA   26   24   10   17   77  
17  
18  
21845   Opti   Philip Buhler    Manatee river pram   28   23   15   14   80  
18  
19  
21748      Elle Smith    Sarasota Youth Sailing   22   21   9   32   84  
19  
20  
11437   Tippy   Adeline Dozark    SPYC   5   30   16   37   88  
20  
21  
21846   Bird Dog   J Tripp Bustle    MRPF/BYC   20   13   14   43/RET   90  
21  
22  
20498      Chloe Jonas    DIYSF   23   34   11   25   93  
22  
23  
115      Mack Johnson    Sarasota Youth Sailing   30   32   25   9   96  
23  
24  
6874   Mintly   Ashley Korakis    DIYC   44   10   21   22   97T  
24  
25  
USA 22799      Kaitlin Thomley    DIYSF   36   26   20   15   97T  
25  
26  
16486   Tala   Sky Muyskens    CCSC   40   12   28   19   99T  
26  
27  
82797      Chance Freedman    TYCC   25   31   19   24   99T  
27  
28  
USA 23638      Brooks Ahern    DIYSF   29   9   27   35   100  
28  
29  
7698      Georgie Willis    TYCC   9   19   36   43/RET   107  
29  
30  
1022   Vivere   Milo King    TYCC   19   33   31   27   110  
30  
31  
20912o      Clara Reali    SPYC   14   15   47/RET   47/DNC   123T  
31  
32  
23634      Emerson Chung    DIYSF   33   35   24   31   123T  
32  
33  
23637      Noelle Olson    TBD   16   47/DNF   34   30   127  
33  
34  
22403      Bailey Bridge    St Pete Yacht Club   39   20   35   43/RET   137  
34  
35  
22775      Ronan Madigan    SPYC   34   47/DNF   29   28   138  
35  
36  
12793      William Mathews    Tampa Yacht and County Club   41   36   37   26   140  
36  
37  
22865      Colin Smith    Sarasota Youth Sailing   37   28   47/RET   29   141  
37  
38  
23636      Isaac Baruch    DIYSF   42   47/DNF   23   36   148T  
38  
39  
22155      James Summerour    Sarasota Sailing Squadron   35   47/DNF   33   33   148T  
39  
40  
20912b      Claire Dunlop    SPYC   32   27   47/RET   47/DNC   153  
40  
41  
2048      Vincenzo Franco    Sarasota Youth Sailing   38   47/DNF   32   43/RET   160  
41  
42  
W104      Nicholas Yzzi    DYSA   31   37   47/DNF   47/DNC   162  
42  
43  
117   Optimist   Leonida Madolini    SYS   46   47/DNF   47/OCS   23   163  
43  
44  
22538      Robin Bass    Sarasota Youth Sailing   43   47/DNF   38   38   166  
44  
45  
14439      Morgan Scheetz    DIYSF   27   47/DNF   47/DNF   47/DNC   168  
45  
46  
112   17   Wayne Schlabach    Sarasota Young Sailing   45   47/DNF   47/DNF   34   173  
46  
 



Opti RWB (12 boats) (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 27, 2022 12:24:54 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9  Total Pos
1  
23375      Thomas Weidner [White]   SPYC   1   1   1   1   2   2   [6]   4   5   17T  
1  
2  
21554      Jessica Martello [Red]   Davis Island Youth Sailing   3   2   2   2   3   3   1   [5]   1   17T  
2  
3  
20398      Luke Mullinax [Blue]   DIYSF   4   [6]   3   3   1   1   4   3   6   25T  
3  
4  
10210      Tristan Lovell [Blue]   DIYSF   2   4   [6]   4   6   4   2   1   2   25T  
4  
5  
20818      Violet Jonas [Red]   DIYSF   [6]   5   4   5   5   5   3   2   3   32  
5  
6  
12793      Paige Shoukry [Blue]   TYCC   10   [12]   7   9   8   6   5   7   4   56  
6  
7  
17077   Freeport Flyer   Zachary Osman [Blue]   Tampa Yacht and Country Club   9   8   8   7   7   9   8   8   [11/RET]   64  
7  
8  
18058      Bailey Pickel [Blue]   DIYSF   [11]   11   11   6   10   8   7   6   7   66  
8  
9  
7151   Victory   Gage Haber [Blue]   TYCC   8   9   10   10   4   7   [11/RET]   11/RET   11/RET   70  
9  
10  
12644      Grace Shoukry [White]   TYCC   5   10   9   8   9   10   [11/RET]   11/RET   11/RET   73  
10  
11  
23067   n/a   Cabel Clark [Red]   DIYSF   7   3   5   [13/DNC]   13/DNC   13/DNC   11/DNC   13/DNC   11/DNC   76  
11  
12  
10150   Smooth Moves   Morgan Bacon [White]   DIYC   [13/RET]   7   12   13/DNC   13/DNC   13/DNC   11/DNC   13/DNC   11/DNC   93  
12  
 



Club 420 (9 boats) (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 27, 2022 12:23:05 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
1801      Ian Richardson /
Ava Cohen  
DIYC/ DIYC   [10/OCS]   2   1   1   1   1   1   1   8  
1  
2  
2012   Vibe Check   Gianna Talarico /
Leona Mounts  
CCSC/ CCSC   2   3   [7]   2   3   2   2   2   16  
2  
3  
9323      Jackson Moore    TBD   1   1   5   3   [7]   7/DNS   5   6   28  
3  
4  
1100      Michael Ladd
Michael Conner Ladd/
James (Jimmy) Collins  
YSFIRC/ YSF Indian River   [7]   5   2   7   5   4   3   5   31  
4  
5  
2011      Leland Sokolowski /
Hunter Schardt  
CCSC/ CCSC   5   8   [9]   5   4   3   4   3   32T  
5  
6  
8p      Regina Rettig /
isaiah Jones  
MRPF/ MRPF   3   [6]   4   4   6   5   6   4   32T  
6  
7  
8436   TBD   Edee Steinkamp
TBD/
Luke Franco  
Youth sailing foundation of irc/ Ysf   6   4   6   [8]   2   7/DNS   7/DNS   7/DNS   39  
7  
8  
8945      Skip Eckhard /
John Lawson  
TYCC/ TYCC   4   7   3   6   [9]   7/DNS   7/DNS   7/DNS   41  
8  
9  
8y   C420   Madeleine Delfino /
Ashley Manshack  
Dunedin Youth Sailing Association (DYSA)/ DYSA- Dunedin Youth Sailing Association   8   [9]   8   9   8   6   7/DNS   7/DNS   53  
9  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2023 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network