2024 Center Strait Series
Anacortes Yacht Club | March 30-April 27, 2024

PHRF (23 boats) (top)
Series Standing - 2 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Wednesday, April 17, 2024 9:37:27 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2  Total Pos
1  
5995   Arturo   180   Wayne Lytle    Member AYC   1   3   4  
1  
2  
52063   Calliente   210   John Sanford [PHRF 3]   AYC   2   7/DNS*   9  
2  
3  
440   Kinetic   93   Vincent Townrow
Bob Hayward  
AYC   12/DNF*   1   13  
3  
4  
59   Trial Horse   54   Trevor DiMarco
Dustin Johnson  
AYC   12/DNF*   2   14  
4  
5  
185   Black Arrow   81   Stephen Orsini [PHRF]   AYC   12/DNF*   6/DNF   18T  
5  
5  
265   Lil Annie   210   John Gunn [class 3]   AYC   12/DNF*   6/DNF   18T  
5  
6  
154   Peggy Sue   147   Eric Beemer
Steve Tiefisher  
AYC   12/DNF*   7/DNS*   19T  
6  
6  
None   Ariel   181   Sue Meinzinger
Mark Bunje  
AYC   12/DNF*   7/DNS*   19T  
6  
6  
84   Off Constantly   156   Jeff Hulme [PHRF 2]   AYC   12/DNF*   7/DNS*   19T  
6  
6  
56470   Sonrisa   81   Ryan Sagan    Anacortes yacht club   12/DNF*   7/DNS*   19T  
6  
6  
1777   RANGER   189   Scott Soes    AYC   12/DNF*   7/DNS*   19T  
6  
7  
59042   Carpoforo   192   Thomas Eggenberger    Friend   13/DNS*   7/DNS*   20T  
7  
7  
61566   Undine   99   Murray Laidley [4]   AYC   13/DNS*   7/DNS*   20T  
7  
7  
162   Sanctuary   243   Charles Webb [Cruising]   AYC   13/DNS*   7/DNS*   20T  
7  
7  
26   More Uff Da!   168   Ben & Jennifer Braden
Ben Braden  
AYC   13/DNS*   7/DNS*   20T  
7  
7  
59059   PANGAEA   105   Mac / Nick Madenwald / Estvold
Wendy Gray  
Anacortes Yacht Club   13/DNS*   7/DNS*   20T  
7  
7  
18079   Alternate Reality   150   Darrel Jensen
Ian Jensen  
Sloop Tavern Yacht Club   13/DNS*   7/DNS*   20T  
7  
7  
56   Seaglass   162   James Mahan [Crushing]   AYC   13/DNS*   7/DNS*   20T  
7  
7  
395   Thor   228   Arthur Hebert
Alex Knudson  
Skallywag YC   13/DNS*   7/DNS*   20T  
7  
7  
83   Wild Rumpus   156   Stephanie Campbell    AYC   13/DNS*   7/DNS*   20T  
7  
7  
833   Rapscallion   213   William Lee    AYC   13/DNS*   7/DNS*   20T  
7  
7  
129   The Up & Up   0   Kane Roeder    AYC   13/DNS*   7/DNS*   20T  
7  
7  
253   Big Broderna   -3   Lars Strandberg [1]   AYC   13/DNS*   7/DNS*   20T  
7  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2024 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network