24th Annual Harvest Moon Regatta ®
Lakewood Yacht Club | October 21-23, 2010

Cruising without spinnaker (56 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, October 23, 2010 3:25:24 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Corrected  1  Total Pos
1  
101   Frayed Knot   136   Ted Greak [M][Hun]   17:13:46   1   1  
1  
2  
146 assigned   Dazzzlr   116   Brad Larson [S][BEN]   17:37:45   2   2  
2  
3  
3607   SOEL   185   Oscar Latiolais [P]   18:12:49   3   3  
3  
4  
1   Other Woman   161   Brantly Minor [N][BEN]   18:26:20   4   4  
4  
5  
334   Cache'   94   Robert Giles [S][BEN]   18:33:35   5   5  
5  
6  
141 assigned   Tarah Shell   153   Shannon Hicks [N][Hun]   18:43:44   6   6  
6  
7  
105 assigned   Bliss   88   Casey Fannin Jr [S]   18:46:22   7   7  
7  
8  
52751   Rasta Mama   167   Stephen Gano [O]   18:46:57   8   8  
8  
9  
33406   Alessandra   139   Treaf Andrus [N]   18:54:51   9   9  
9  
10  
014   BANJO GIRL   191   Jay Zittrer [R]   18:56:49   10   10  
10  
11  
697   Colour My World   146   Michael Veraa [O][Hun]   18:58:16   11   11  
11  
12  
41749   SSTV Gremlin   155   Rob Freas [N]   18:58:25   12   12  
12  
13  
114   Their tuition 3   146   Mark Sickafoose [S][Hun]   19:15:17   13   13  
13  
14  
1152   Seute Deern   129   Hans Knickrehm [O]   19:27:11   14   14  
14  
15  
1650   Starfish   97   Ken Weatherford [M][BEN]   19:37:28   15   15  
15  
16  
60187   Sea Nymph   153   Joan van Ravenswaay [M][BEN]   19:40:29   16   16  
16  
17  
125 assigned   Wild Thing   121   Brian DeWitt [P]   19:58:39   17   17  
17  
18  
246   WindSwept   180   Larry Frank [Q][Cat]   20:02:52   18   18  
18  
19  
510   Sweet Leilani   150   Mark Rock [P]   20:04:36   19   19  
19  
20  
423   Family Affair   153   William Goss [M][BEN]   20:35:25   20   20  
20  
21  
5678   Sea Bound   149   Ralph Lamb [O][BEN]   20:49:14   21   21  
21  
22  
29/525   White Nights   125   Terry Hurzeler [P][BEN]   21:03:42   22   22  
22  
23  
65   Mental Floss   157   Terry Pynckel [P]   21:15:54   23   23  
23  
24  
8   Dionysus   180   Trevor Rabie [P][Cat]   21:23:34   24   24  
24  
25  
7   Sonador   139   David Jupp [S][Cat]   21:29:40   25   25  
25  
26  
109   Sea Sharp   181   Gottfried Schiller [Q]   21:31:07   26   26  
26  
27  
34   Sails Call   163   Steve Weir [N][BEN]   22:01:51   27   27  
27  
28  
120 assigned   Moonlight Serenade   168   Daniel Knierien [P][Hun]   22:28:34   28   28  
28  
29  
293   Bon Temp   168   Richard Fox [N][BEN]   22:35:57   29   29  
29  
30  
43   Rae Sea   133   Robert Messer [M][BEN]   22:37:15   30   30  
30  
31  
007   El Viento   164   Jess Brooks [N][BEN]   23:29:42   31   31  
31  
32  
299   Serenidad   171   Kevin O'Neill [Q][TMCA]   27:29:20   32   32  
32  
33  
104 assigned   Reliance   154   Brian Schriard [N][Hun]   NO TIME   57/DNF1   57T  
33  
33  
21   Hakuna Matata   145   Ronald Fernau [O]   NO TIME   57/DNF2   57T  
33  
33  
81   C. Rose   152   Ray Nardelli [O][Hun]   NO TIME   57/DNF2   57T  
33  
33  
10 Assigned   Heaven's Island   179   Jack Little [WDR]   NO TIME   57/DNC2   57T  
33  
33  
116 assigned   Mary O   162   John Coggin [P][Hun]   NO TIME   57/DNF2   57T  
33  
33  
137 assigned   Jezebel   255   Bryan Paulet [R]   NO TIME   57/DNC2   57T  
33  
33  
106 assigned   Lagniappe   203   William Nees [R][Hun]   NO TIME   57/DNF2   57T  
33  
33  
51088   Sea Fever   172   Rockford Woods [O]   NO TIME   57/DNF2   57T  
33  
33  
278   Xin Xin   159   Gary Hodges [P][Cat]   NO TIME   57/DNC2   57T  
33  
33  
105 assigned   Stardust   151   Justin Tipler [N][Hun]   NO TIME   57/DSQ1   57T  
33  
33  
48   in2wishin   201   Craig Warren [R]   NO TIME   57/DNF0   57T  
33  
33  
601   Zephyr   197   Clifford Presswood [R][Hun]   NO TIME   57/DNF2   57T  
33  
33  
1234   Two Jay Birds   145   Lucy Newman [N][BEN]   NO TIME   57/DNF2   57T  
33  
33  
110 assigned   Peaceful Easy Feeling   146   John DeWitt [O][Hun]   NO TIME   57/DSQ2   57T  
33  
33  
121   Second Wind   191   Stony Maness [R][BEN]   NO TIME   57/DNC2   57T  
33  
33  
20   Dame Alicia   181   Horst Albrecht [O]   NO TIME   57/DNF2   57T  
33  
33  
3469   Quest   200   Dennis Fegan [R][Cat]   NO TIME   57/DNF2   57T  
33  
33  
182   Meltemi II   154   Christopher Logothetis [Q]   NO TIME   57/DNF1   57T  
33  
33  
28 Assigned   Hihopes   209   Brandon Ward [R]   NO TIME   57/DNF2   57T  
33  
33  
990   Tardis Two   181   Boris Jones [Q][Cat]   NO TIME   57/DNF2   57T  
33  
33  
80   Karlita   244   Hugo Barrera [R]   NO TIME   57/DNS2   57T  
33  
33  
139 Assigned   Indulgence   152   Bruce Urband [M][TMCA][Hun]   NO TIME   57/DNF2   57T  
33  
33  
3   La Isla   126   Al Poindexter [O]   NO TIME   57/DNC2   57T  
33  
33  
260   Starduster   140   Doug Drewry [P][BEN]   NO TIME   57/DNF2   57T  
33  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network