Vancouver Lake Youth Regatta
Willamette Sailing Club |

Laser Full (Smythe) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 27, 2010 1:03:46 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (13 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 177163, Teddy Weaver, Seattle Yacht club, 1-[4]-1-1-1-1- ; 5   
2. 182884, David Brink, Corinthian Yacht Club, 2-1-2-2-[7]-2- ; 9   
3. 191557, Taylor Smith, Sail Orcas, 3-2-[7]-5-2-6- ; 18T   
4. 171007, Samuel Oldroyd, Seattle Yacht Club, [6]-5-3-3-3-4- ; 18T   
5. 170705, Jeremy Hitchcock, North kitsap HS, [7]-6-6-4-4-3- ; 23   
6. 175236, Alexis Aird, Seattle Yacht Club/Corinthian Yacht Club, 4-3-5-6-[8]-7- ; 25   
7. 133953, Adam DiDomizio, Sail Sand Point (SPYS), [10]-7-8-7-5-8- ; 35   
8. 149914, Cameron Schuh, Sail Orcas, 8-9-[10]-8-6-5- ; 36   
9. 174976, jason Morelli-harlan, Sail Sand Point, 9-8-4-10-10-[12]- ; 41   
10. 152126, Cameron Smart, Sail Orcas, [14/DNS]-11-9-9-9-13- ; 51   
11. 129204, Joshua Billings/ZoĆ« Hyra, North Kitsap High School, 5-10-[14/DNS]-14/DNS-14/DNS-11- ; 54   
12. 142626, Ian Crouse, VLSC, 11-[12]-12-12-11-9- ; 55   
13. 138726, Samuel Hansen, Tacoma Yacht Club, [14/DNS]-13-11-11-12-10- ; 57   
 



Laser Radial (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 27, 2010 1:22:49 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (17 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 194042, Hanne Weaver, Seattle Yacht club, 2-1-[3]-1-2- ; 6   
2. 174234, Nate Clemett, SYC, 1-2-2-[8]-4- ; 9   
3. 186541, Michaela Dennehy, Seattle Yacht Club, [3]-3-1-3-3- ; 10   
4. 177177, Heather Mulhern, Sail Sand Point, [5]-5-4-2-1- ; 12   
5. 177646, Alexander Tong, Alexander Tong, 9-4-6-4-[18/DNF]- ; 23T   
6. 191543, Laura Smit, South Sound Sailing Society, 4-6-8-[10]-5- ; 23T   
7. 176181, Alex Holman, CK Sailing, 6-[8]-5-7-7- ; 25   
8. 186539, Jonathan Hobson, Olympia Yacht Club, 7-9-7-[12]-10- ; 33   
9. 174971, Jamison Rose, OIYC, [15]-7-10-9-11- ; 37   
10. 4, Nick Seferos, Olympic Sailing Foundation, 11-11-[12]-11-6- ; 39   
11. 147693, Rhys Thompson, Sail Orcas, [13]-13-9-5-13- ; 40   
12. 18654, Calvin Tong, Calvin Tong, 8-[16]-14-14-8- ; 44   
13. 148162, Allison Trunkey, West Sound Corinthian, 10-10-[17]-17-9- ; 46   
14. 10, Ashley Krzeszowski, Sail Sand Point, 14-12-11-15-[18/DNF]- ; 52   
15. 175033, Aidan McCormick, Sail Orcas, 17-15-15-6-[18/DNF]- ; 53   
16. 20325, senai doss, Tacoma Yacht Club, 12-17-13-13-[18/DNF]- ; 55   
17. 154554, Rebecca Ashpole, tachoma yacht club, [16]-14-16-16-12- ; 58   
 



V-15 (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 27, 2010 1:02:44 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (7 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 121, Eliza Dawson/Olivia Gibbons, Port Townsend High School Sailing Team, 2-1-3-[5]-1-3- ; 10   
2. 81, Carly Temple, OIYC, 3-2-1-1-[7]-7- ; 14T   
3. 22, Jake Fetterman/Lea Fetterman, BHS Sailing team, 1-3-4-4-[5]-2- ; 14T   
4. 23, Catherine Bevens/Nicki Le Baron, San Juan Island Yacht Club, 4-4-[5]-2-2-4- ; 16   
5. 24, Annalies Schuh, OIYC, 5-5-2-3-4-[6]- ; 19   
6. 20, Carolle Rose, OIYC, 6-[8/DNF]-7-6-6-1- ; 26   
7. 1, Jennifer Jacobs/Shelia Trunkey, CK Sailing, [7]-6-6-7-3-5- ; 27   
 



420 (Bemis) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 27, 2010 1:41:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (3 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 19, Austin Sandifer/Olivia Recht, Willamette Sailing Club, [2]-1-2-1-1-1-2- ; 8   
2. 2446, Jonathan Cannard/Scott Van Bergen, Willamette Sailing Club, 1-2-1-2-2-2-[3]- ; 10   
3. 9, Drew Ehlers/Vickie Fridge, WSC, [4/DNS]-4/DNS-4/DNS-4/DNS-4/DNS-3-1- ; 20   
 



Lightning (Sears) (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 27, 2010 1:33:04 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (4 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 14040, Jake White/Conner O'Neil
Lee Gibbons, Sail Orcas, 1-1-1-2-[3]-1-2-2- ; 10   
2. 15255, Stephen Moran/Sukhmanjit Singh
Nick Childress, Willamette Sailing Club, 3-2-2-1-1-2-[4]-4- ; 15   
3. 13949, Nate Greason/Kris Thompson
Chase Webber, Port Madison, 2-[3]-3-3-2-3-3-3- ; 19   
4. 14397, Alex Halliday/Will Havalind
Mars LaB Le Baron, sjiyc, [4]-4-4-4-4-4-1-1- ; 22   
 



Opti (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 27, 2010 3:24:01 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Blue (5 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 2962, Blake Bentzen[Blue], Seattle Yacht Club, 2-2-[3]-2-2-3-2-2- ; 15   
2. 361, Talia Toland[Blue], Seattle Yacht Club, 5-3-2-4-3-2-[7]-7- ; 26   
3. 17264, Teddy Crane[Blue], SYC, 6-6-4-7-[9/DNF]-8-3-6- ; 40T   
4. 15566, Alexa Ripple[Blue], Willamette Sailing Club, [7]-7-6-6-5-5-6-5- ; 40T   
5. 5467, Chase Aird[Blue], Seattle Yacht Club, 8-8-[9/DNF]-9/DNF-9/DNF-7-9/DNF-8- ; 58   
 



Division: Red (2 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 13616, Jack Toland[Red], Seattle Yacht Club, [1]-1-1-1-1-1-1-1- ; 7   
2. 14721, Alex Demmler[Red], Seattle Yacht Club, 4-4-5-3-[6]-6-4-4- ; 30   
 



Division: White (1 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 17717, Sebastian Clark[White], Key Biscayne Yacht Club, 3-5-[7]-5-4-4-5-3- ; 29   
 



Opti Green (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 27, 2010 3:25:49 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (4 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 2, Anna Zivkovic, Sail Sand Point, 1-[4]-1-3-2-2-1- ; 10   
2. 9228, Conner Nelson, WSC Member, [4]-1-4-2-1-3-2- ; 13T   
3. 3, Adam Krzeszowski, Sail Sand Point Seattle, 2-2-2-[4]-3-1-3- ; 13T   
4. 8955, Simon Hatcher, WSC, 3-3-3-1-[4]-4-4- ; 18   
 



Open Bic (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 27, 2010 3:29:05 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (9 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 2197, Mikhaela Dietch, Vancouver Lake Sailing Club, 1-[3]-2-2-1-2- ; 8   
2. 2101, Simon Ray-Cutter, vlsc, [3]-2-3-3-2-1- ; 11   
3. 2071, Kelly Schenk, SYSCO, CYC-Portland, 4-1-1-1-[10/DNF]-10/DNF- ; 17   
4. 2163, Laurel Vonderau, VLSC, 5-[6]-4-4-3-5- ; 21   
5. 2140, Matthew Kloft, vlsc, 6-5-[10/DNF]-10/DNF-5-4- ; 30   
6. 2150, Blake Winner, CGRA, 2-4-[10/DNF]-10/DNF-10/DNF-10/DNF- ; 36   
7. 2095, Zachary Kloft, vlsc, [10/DNF]-10/DNF-10/DNF-10/DNF-4-3- ; 37   
8. VICKIE, Vickie Fridge, Willamette Sailing Club, [10/DNF]-10/DNF-10/DNF-10/DNF-10/DNF-10/DNF- ; 50T   
9. 2138, Bennett Vonderau, VLSC, [10/DNF]-10/DNF-10/DNF-10/DNF-10/DNF-10/DNF- ; 50T   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network