INTRO TO GREEN FLEET OPTI SERIES REGATTA #1
US SAILING Center of Martin County | August 22, 2010

OPTI (26 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, August 22, 2010 2:14:02 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
1   Nicholas Ochalek    USSCMC   2   3   1   2   8  
1  
2  
16599   Max Evans    palm beach sail club   4   2   3   1   10  
2  
3  
5703   Denver Rozzo    Palm Beach S.C.   5   1   2   3   11  
3  
4  
55   Luke Sealey    USSCMC   3   7   6   5   21  
4  
5  
14595   Kingsley Ehrich    USSCMC   1   4   4   20   29T  
5  
6  
16565   Zachary Rubin    West Palm Beach   11   5   9   4   29T  
6  
7  
41   Connor Murphy    usscmc   7   10   5   7   29T  
7  
8  
16608   John Marx    Palm Beach Sail   12   8   8   6   34  
8  
9  
7740   Jayson Johnson    MYC   10   6   10   18   44  
9  
10  
88   Sam Stitsky    Palm Beach Sailing Cub   6   18   11   13   48T  
10  
11  
16609   Gus Carter    PBSC   9   11   7   21   48T  
11  
12  
14092   David Wood    usscmc   15   9   22   9   55  
12  
13  
MC5   Sara Chism    USSCMC   18   15   12   12   57T  
13  
14  
188   Matthew Williams    usscmc   13   12   17   15   57T  
14  
15  
YSF9   Kyle Aldrich    Indian River YC   17   16   20   8   61  
15  
16  
MYC2   Christofer Williams    MYC   14   14   13   27/DNS   68  
16  
17  
MC2   Sinead McManus    USSCMC   20   17   23   11   71  
17  
18  
8511   OLIVER FRITSCHE    PALM BEACH SAILING CLUB   8   13   24   27/DNF   72T  
18  
19  
MC1   Maclane Keohane    usscmc   21   20   21   10   72T  
19  
20  
07   KJ Anderson    Youth Sailing Foundation of indian River   24   24   14   17   79T  
20  
21  
2007   Alexander Smith    Palm Beach Sailing Club   16   21   15   27/DNF   79T  
21  
22  
13811   Duane Keohane    usscmc   27/DNF   22   18   14   81  
22  
23  
MYC5   Ryan Williams    MYC   22   19   16   27/DNS   84  
23  
24  
3   Landall Brown    Youth Sailing Found of IR   23   25   19   19   86  
24  
25  
YSF11   yaelle olivier    youth sailing fondation of vero beach   25   26   27/DNS   16   94  
25  
26  
MYC6   George Dyer    Melbourne Yacht CLub   19   23   27/DNS   27/DNS   96  
26  
 



Plastic OPPI (9 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, August 22, 2010 2:14:02 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
4   Maggie McCarthy    TCYSF   2   3   1   2   8  
1  
2  
47   Timothy Major    Treasure Coast Youth Sailing   1   2   3   10/DNS   16  
2  
3  
11   Caroline Locke    usscmc   10/DNF   10/DNS   2   1   23T  
3  
4  
77   Kimberly Locke    usscmc   3   5   10/OCS   5   23T  
4  
5  
71   Jonny Medina    TCYSF, Fort Pierce Yacht Club   10/DNF   1   4   10/DNS   25  
5  
6  
14   Lee Kubitschek    Treasure Coast Youth Sailing   10/DNS   4   10/DNS   3   27  
6  
7  
111   Logan Villar    usscmc   10/DNF   6   10/OCS   4   30  
7  
8  
15   Gigi Dunn    usscmc   4   7   10/DNS   10/DNF   31  
8  
9  
17   Sydni Craft    TCYSF   10/DNF   10/DNS   10/DNS   10/DNS   40  
9  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network