2011 Duxbury Bay Junior Regatta
Duxbury Bay Maritime School | in

Optimist (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Monday, August 15, 2011 10:41:23 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Blue (14 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
13445   Lulu Russell [Blue]   BYC   [13]   4   2   5   10   5   4   6   36  
1  
2  
16508   Patrick Fearons [Blue]   BYC/FAST   6   3   6   9   11   6   [16]   5   46  
2  
3  
14440   Brooke Shachoy [Blue]   Beverly Yacht Club   10   2   7   10   [18]   11   3   10   53  
3  
4  
55   Marshall Pollack [Blue]   dBMS   12   20   12   12   15   7   11   [27/OCS]   89  
4  
5  
USA 454   Piers Klein [Blue]   DBMS   18   9   11   [21]   14   13   8   18   91  
5  
6  
17928   Lauren Healy [Blue]   DBMS   23   [24]   17   6   9   16   19   9   99  
6  
7  
5896   Ed Goggin [Blue]   West Dennis Yacht Club   9   16   13   16   16   20   [21]   13   103  
7  
8  
10299   Jose' daSilva [Blue]   Hyannis Yacht Club   15   17   15   20   [22]   10   15   17   109  
8  
9  
33   Phillip Cronin [Blue]   DBMS   19   [26]   18   11   12   22   7   21   110  
9  
10  
USA 9578   Cooper Andrews [Blue]   DBMS   [21]   14   19   17   19   18   12   12   111  
10  
11  
8500   Nathan Ikeda [Blue]   DBMS   14   18   21   14   23   [25]   25   14   129  
11  
12  
99   Julian Tribble [Blue]   DBMS   20   23   16   19   17   [24]   13   23   131  
12  
13  
222   Ben Collins [Blue]   DBMS   16   15   22   23   21   19   [24]   16   132  
13  
14  
622   Alex Henderson [Blue]   Duxbury Bay Martime School   24   19   24   24   [27/OCS]   23   23   22   159  
14  
 



Division: Ineligible (1 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
8054   Hayden Earl [Ineligible]   stage harbor yacht club   11   8   [20]   15   8   14   10   15   81  
1  
 



Division: Red (7 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
9849   Matthew Sweeney [Red]   West Dennis/LISOT   1   1   [5]   2   2   2   5   2   15  
1  
2  
17115   Gabrielle rizika [Red]   wianno / Fast   [27/DNS]   12   1   1   1   1   1   3   20  
2  
3  
16328   Nicholas Memoli [Red]   Beverly Yacht Club/FAST   3   [7]   4   3   6   3   2   1   22  
3  
4  
16494   Jud Hawk [Red]   West DENNIS Yacht CLUB   2   [11]   9   8   5   8   9   11   52  
4  
5  
18318   Sebastian Halpern-Reiss [Red]   West Dennis Yacht Club   7   10   14   7   7   15   [17]   7   67  
5  
6  
88   Julia White [Red]   DBMS   17   21   23   [25]   24   21   20   19   145  
6  
7  
420   Patrick Odonnell [Red]   dbms   25   25   [27/DNS]   27/DNS   27/DNS   27/DNS   27/DNS   27/DNS   185  
7  
 



Division: White (4 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
14577   Jack Howard [White]   HYC   4   6   3   4   3   4   [18]   4   28  
1  
2  
18734   Seamus Fearons [White]   BYC/FAST   5   5   8   13   4   [17]   6   8   49  
2  
3  
12307   Seth Rizika [White]   Wianno Yacht Club   8   13   10   18   13   9   14   [20]   85  
3  
4  
19411   Reed Shachoy [White]   Beverly Yacht Club   22   22   [25]   22   20   12   22   24   144  
4  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network