Open Orange Bowl Regatta
Coconut Grove Sailing Club | December 27-30, 2011in

Laser (top)
Series Standing - 10 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, December 30, 2011 2:08:32 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (27 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  Total Pos
1  
166839   Kyle Rogachenko    CGSC/Toms River Yacht Club   1   1   1   2   1   2   1   1   1   [28/OCS]   11  
1  
2  
199551   Peter Shope    Sail Newport   2   4   [14]   8   6   6   4   5   6   1   42  
2  
3  
197052   Peter Vessella    saint francis   4   3   7   [28/OCS]   4   4   10   3   4   6   45  
3  
4  
187117   erick rodriguez    none   [14]   7   6   12   5   9   3   11   3   4   60  
4  
5  
196157   Roman Plutenko    Chicago   3   5   9   10   10   10   6   4   5   [13]   62  
5  
6  
195425   Christine Neville    ilca   7   12   3   [28/OCS]   3   3   9   10   9   9   65  
6  
7  
199516   Dave Magno    Lavallette   5   9   [16]   5   13   7   15   15   2   15   86  
7  
8  
187277   Matthew Sullivan    Kingston YC   [28/DNC]   28/DNC   8   3   7   5   8   2   7   28/OCS   96  
8  
9  
187663   Erik Bowers    Minnetonka Yacht Club   [28/OCS]   2   2   1   2   1   5   28/DNS   28/DNS   28/DNS   97  
9  
10  
191467   Jeff Duval    Parque La Alameda   11   14   18   [28/OCS]   15   8   2   14   10   7   99  
10  
11  
199145   Konrad Davy    RCYC/EYC   19   [28/DNF]   11   6   9   12   21   6   11   10   105  
11  
12  
199205   R J Graef    Eagle Creek Sailing Club   15   17   13   7   14   [20]   14   9   15   2   106  
12  
13  
194253   David Hartman    na   10   15   12   [28/OCS]   28/RAF   11   7   7   16   3   109  
13  
14  
193322   Harumitsu Yamamoto    CLSA   8   8   10   16   16   15   [18]   16   12   11   112  
14  
15  
187975   Tyler Andrews    Eagle Creek Sailing Club   [28/OCS]   6   5   9   8   17   16   18   8   28/OCS   115  
15  
16  
176078   Rick Strilky    CCYC   9   13   15   18   [22]   22   12   8   13   12   122  
16  
17  
175529   Paul Wurtzebach    chicago corinthian   12   16   19   14   18   [25]   17   12   18   5   131  
17  
18  
182870   Drake Jensen    Richmond Yacht Club   6   10   4   13   11   13   22   [28/DNS]   28/DNS   28/DNS   135  
18  
19  
177637   John Staff    California Yacht Club   16   [18]   17   15   17   14   13   13   17   16   138  
19  
20  
200184   Kenneth Davy    Etobicoke Yacht Club   18   [28/DNF]   24   4   12   21   20   20   19   8   146  
20  
21  
173187   Evan Olson    sailfit   21   [28/DNF]   21   28/OCS   21   16   11   17   14   28/OCS   177  
21  
22  
199728   John Brown    seaside park yacht club   [28/DNS]   19   20   17   20   19   19   19   21   28/DNF   182  
22  
23  
185425   Bob Lippincott    Tred Avon Yacht Club   17   20   23   11   [28/OCS]   24   23   28/DNF   28/DNF   14   188  
23  
24  
181839   Michelle Davis    Coconut Grove Sailing Club   13   11   22   [28/OCS]   28/OCS   18   24   28/DNS   28/DNS   28/DNS   200  
24  
25  
182029   Duncan Lamphere    Lake Geneva Yacht Club   [28/DNC]   28/DNC   25   19   19   23   25   28/DNF   20   17   204  
25  
26  
181800   Jacy Haff    OSSC   20   [28/DNF]   28/DNS   28/DNS   28/DNS   28/DNS   28/DNS   28/DNS   28/DNS   28/DNS   244  
26  
27  
172975   Augie Diaz    CGSC   [28/DNC]   28/DNC   28/DNC   28/DNC   28/DNC   28/DNC   28/DNC   28/DNC   28/DNC   28/DNC   252  
27  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network