Marblehead Junior Race Week
Pleon Yacht Club |

Opti Yellow (37 boats) (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Wednesday, July 25, 2012 9:06:27 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. SBYC10, Zoe Ting[Blue], SBYC, 1-1-2-1-1-2-1-[3]- ; 9   
2. 13966, Johnny Andrew[White], Annisquam, [11]-3-4-7-5-1-9-6- ; 35   
3. 10506, Bryce Morales[Blue], Agamenticus Yacht Club, 7-6-3-4-[10]-3-7-9- ; 39   
4. 7898, William Poss[White], Pleon Yacht Club, 3-8-1-5-7-8-[23]-13- ; 45   
5. SBYC4, Henry Mattson[Blue], SBYC, 2-10-7-2-6-18-[28]-1- ; 46   
6. 1006, Elaina Turner[Blue], Eastern Point Yacht Club, 9-9-12-8-[30]-7-6-2- ; 53   
7. 11162, Matthew Egan[Blue], AYC, 5-5-15-6-3-[27]-5-17- ; 56   
8. 19176, Emma Brophy[Blue], MSA, 4-2-5-15-12-11-11-[19]- ; 60   
9. 3520, Tara Doherty[Blue], Eastern Point YAcht Club, 8-[12]-9-9-8-9-12-7- ; 62   
10. 7830, Philip Jeffries[White], Pleon Yacht Club, [28]-11-18-7/RDG-2-5-14-10- ; 67   
11. 13144, Jack Dalton[White], Eastern Yacht Club, 17-21-[30]-3-4-6-2-18- ; 71   
12. 1890, Stephen Curcuru[Blue], Eastern Point YAcht Club, 22-[23]-6-13-20-13-3-4- ; 81T   
13. 15600, William Davis[Blue], Wendy Davis, 15-7-11-[19]-9-12-15-12- ; 81T   
14. 5526, Brendan D'Orio[White], Pleon Yacht Club, 10-22-[23]-10-13-16-8-5- ; 84   
15. 16230, Tim Cronin[White], Pleon Yacht Club, [19]-15-13-14-11-15-10-11- ; 89   
16. 1776, Alexandra Budnick[White], Eastern Point YAcht Club, 14-4-8-20-17-[26]-17-16- ; 96   
17. 6, DAHLIA GALANTE[Blue], PLEON, 20-16-16-25-16-10-4-[26]- ; 107T   
18. 148754, Charlie Anderson[White], Pleon Yacht Club, 6-24-14-11-19-19-[25]-14- ; 107T   
19. 14840, Timothy Stone[Blue], Annisquam Yacht Club, 12-14-17-27-26-25-[31]-8- ; 129   
20. 14182, Nicholas Lorentzen[Blue], CCIA, 13-13-10-[28]-25-28-26-15- ; 130T   
21. 15818, Matthew Caplan[White], Corinthian Yacht Club, 16-19-20-21-[23]-17-16-21- ; 130T   
22. 1016, Lily Armstrong[Blue], Eastern Point YAcht Club, [26]-20-22-16-15-22-18-25- ; 138   
23. 15854, JAMES GALANTE[White], CORINTHIAN YACHT CLUB, 29-17-21-[31]-27-4-24-23- ; 145   
24. 4, Nathaniel Rogers[Blue], IBYC, 21-18-27-18-18-24-29-[37/DNF]- ; 155   
25. 4762, Lila Schibli[Red], Eastern Point Yacht Club, 23-36/DNF-19-12-24-14-[37/DNF]-29- ; 157   
26. 10546, Miles Berry[White], CCIA, [36/DNF]-36/DNF-36/DNF-17-21-21-13-20- ; 164T   
27. 16, Cassie Reinertson[White], Agamenticus AYC, 25-[36/DNF]-24-29-22-23-19-22- ; 164T   
28. 0428, Matthew Thompson[White], Eastern yacht Club, 18-25-25-24-28-[29]-21-24- ; 165   
29. 14, John Lucas[White], Pleon Yacht club, [36/DNF]-28-28-26-14-30-20-27- ; 173   
30. 5522, Henry Mcgrath[White], Eastern, [36/DNF]-26-29-30-33-31-27-30- ; 206   
31. 12716, Chloe Macaulay[White], Shelter Island Yacht Club, 36/DNF-36/DNF-36/DNF-23-31-20-30-[37/DNF]- ; 212T   
32. 9972, Anna Souter[White], Pleon, 27-36/DNF-36/DNF-22-32-[37/DNF]-22-37/DNF- ; 212T   
33. 88, Liam Gildea[Blue], Pleon Yacht Club, 24-36/DNF-36/DNF-32-29-32-32-[37/DNF]- ; 221   
34. 100, Lizzy Embick[Blue], Sail Salem, 30-27-26-[37/DNF]-37/DNF-37/DNF-37/DNF-37/DNF- ; 231   
35. 19352, William Hamilton[White], Christmas Cove Improvement Association, 36/DNF-36/DNF-36/DNF-34-[37/DNF]-37/DNF-37/DNF-28- ; 244   
36. 16148, Oliver Reineman[Blue], Manchester Yacht Club, [38/DNC]-38/DNC-38/DNC-33-37/DNS-37/DNS-37/DNF-37/DNF- ; 257   
37. 00, Abigail Borggaard[White], Pleon, [38/DNC]-38/DNC-38/DNC-38/DNC-38/DNC-38/DNC-38/DNC-38/DNC- ; 266   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network