ILYA Annual Championship Regatta
Oshkosh Yacht Club | August 13-17, 2014

C Scow Fleet (43 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, August 16, 2014 1:27:40 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
E- 88   Ridin' High   Steve Schmidt [Master]   Okauchee   16   3   3   2   8   32  
1  
2  
I- 45   STORMIN   Andy Burdick [Open]   Geneva   1   6   17   11   1   36  
2  
3  
N- 47   Black Cat   Ryan Grosch [Junior]   Nagawicka   11   1   2   5   24   43T  
3  
4  
V-137   kingfisher   Jim Gluek [Master]   Pewaukee   6   12   11   8   6   43T  
4  
5  
A- 14   Irish Navy   Paul Reilly [Master]   Cedar, Wis.   3   10   5   9   22/ZFP   49  
5  
6  
B- 7   Tackycardia   Joe Kutschenreuter [Junior]   Beulah   4   5   18   20   7   54  
6  
7  
A-136   Nemesis   Ed Eckert [Open]   Cedar Lake   2   4   8   7   34/ZFP   55  
7  
8  
E-111   Dead Fish   Matthew Prange [Open]   Okauchee   17   16   12   3   12   60T  
8  
9  
P- 51   PapaHog   Steve Avery [Master]   Okoboji   14   22   10   4   10   60T  
9  
10  
B-317   Cookie   John Porter [Open]   Beulah   29   11   22   1   4   67  
10  
11  
B- 17   Flying High   David Porter [Master]   Beulah   18   7   13   29   18   85  
11  
12  
N-181   Likkity Split   Peter Keck [Open]   Nagawicka   28   30   1   27   5   91  
12  
13  
B- 12   Delusions   Kent Haeger [Master]   Beulah   5   9   23   28   27   92  
13  
14  
E- 8   A.o.Kay   Alex Kay [Junior]   Okauchee   15   17   26   16   19   93  
14  
15  
OO- 5   Fiddy Fiddy   Connor Trepton [Junior]   LaBelle   7   19   7   31   30   94  
15  
16  
B-217   RYOT   Anne Muller [Open]   Beulah   27   13   19   21   15   95  
16  
17  
B- 16   Beulah Beast   George Kutschenreuter [Junior]   Beulah   8   2   38   12   36   96T  
17  
18  
OO- 7   Bondage   Kurt Mihelich [Master]   LaBelle   10   18   35   17   16   96T  
18  
19  
OO- 44   sicilian messenger boy   Dan Fink [Master]   LaBelle   31   33   24   6   3   97T  
19  
20  
OO- 99   Triton   Dave Keck [Open]   La Belle   12   21   6   30   28   97T  
20  
21  
A- 36   Grumpy Old Men   Tom Eckert [Master]   Cedar, Wis.   30   8   9   13   38   98  
21  
22  
B- 18   #Team Hungover   Brian Brickler [Open]   Beulah   13   14   29   18   26   100  
22  
23  
V - 222      Bob Biwer [Master]   Pewaukee   9   26   4   26   40   105T  
23  
24  
B-6   Barr-Tender-V   Martin Barr [Master]   Beulah   19   31   14   10   31   105T  
24  
25  
A- 25   Barkode   Fred Barkow [Master]   Cedar, Wis.   35   25   16   15   17   108  
25  
26  
B-333   mothership   David Davenport
Joe Bitter [Master]  
Beulah   32/ZFP   15   25   25   22   119  
26  
27  
B- 32   Ginger Fever   Robbie Allen [Junior]   Minnetonka   33   27   20   32   9   121  
27  
28  
B- 22      Glenn McMurray [Master]   Beulah   20   20   27   14   44/DNS   125  
28  
29  
B-303   Fish   Frank Davenport [Master]   Beulah   21   23   31   41   11   127  
29  
30  
D- 6   The Cure   Robert Mahoney [Open]   Delavan   24   37   28   19   20   128  
30  
31  
V- 40   Warpaint   Scott Stroud [Open]   Pewaukee   36   32   15   33   14   130  
31  
32  
B- 19   Splash   Andrea Sullivan
Scott Sullivan [Junior]  
Beulah   25   35   32   39   2   133  
32  
33  
WS- 21   Flash   Peter Johnson [Master]   Waubesa   37   36   21   34   21   149  
33  
34  
M- 25   MUD   Chris Andert [Open]   Eustis   22   44/DNF   44/DNS   23   23   156T  
34  
35  
E- 2      Matthew Zea [Open]   Okauchee   26   40   36   22   32   156T  
35  
36  
A 77   Water Heater   Dave Baldus [Master]   Cedar, Wis.   39   24   37   24   34   158  
36  
37  
B-219   Breakaway   David Sullivan [Junior]   Beulah   32   28   30   38   39   167T  
37  
38  
I- 21   Ghetto Fast   Will Huerth [Junior]   Geneva   38   29   34   37   29   167T  
38  
39  
B- 15      Mark Misch [Open]   Beulah   34   34   33   36   33   170  
39  
40  
B- 23   The A-Train III   Andrew Bohl [Open]   Beulah   40   39   40   35   35   189  
40  
41  
W- 23   Abhaya   Sean Wagner [Open]   White Bear   41   38   39   40   37   195  
41  
42  
KC- 111   Illusion   Dwayne Boettcher [Master]   Jacomo   43/TLE   41   41   44/DNF   44/DNS   213  
42  
43  
B-111   Klementine VIII   Kate Klement [Junior]   Beulah   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   220  
43  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network