46th Southeast Dinghy Championships
Key Biscayne Yacht Club | April 18-19, 2015

Laser Radial (22 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, April 19, 2015 1:11:35 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
182368   Conner Harding [Open]   LYC/Naples   3   1   [23/OCS]   1   2   2   3   12  
1  
2  
195445   Jensen McTighe [Junior]   Lauderdale Yacht Club   [4]   2   2   3   3   1   2   13  
2  
3  
204417   Gage Wilson [Open]   LYC/ESC   2   4   1   5   5   [10]   5   22  
3  
4  
151820   David Perez [Junior]   Coconut Grove Sailing Club   1   [23/DSQ]   4   2   7   5   6   25  
4  
5  
206097   Chase Burwell [Junior]   Team FOR - Carlouel Yacht Club   [9]   6   5   4   6   3   4   28  
5  
6  
207144   Chase Carraway [Junior]   LYC/CYC-NC   5   5   7   7   4   6   [10]   34  
6  
7  
205497   Andre Guaragna [Open]   LYC/ USSC Miami   6   3   6   [23/RET]   16   4   8   43T  
7  
8  
173229   Conner correll [Junior]   Lauderdale yacht club   12   [23/DSQ]   3   6   8   7   7   43T  
8  
9  
177265   Connor Nelson [Junior]   Davis Island   7   10   10   [11]   10   8   9   54T  
9  
10  
185458   Daniel O farril [Junior]   Coconut Grove Sailing Club   8   9   8   8   [12]   9   12   54T  
10  
11  
197579   Stephen Streater [Junior]   Lauderdale YC   10   7   11   12   9   12   [14]   61  
11  
12  
191997   Luke Welker [Junior]   Lauderdale YC   [23/DNS]   8   12   9   11   11   11   62  
12  
13  
191992   Kevin Merten [Open]   Lauderdale Yacht Club   11   [23/DSQ]   9   10   13   13   13   69  
13  
14  
161125   Jonathan Joyner [Junior]   DIYC   13   12   13   15   15   14   [18]   82  
14  
15  
206103   Andrew Douglas [Junior]   Team FOR   14   [23/DSQ]   16   13   14   15   16   88  
15  
16  
204424   Scott Rasmussen [Open]   Lauderdale Yacht Club   [23/DNF]   23/DNC   23/DNF   23/DNC   1   23/BFD   1   94T  
16  
17  
165944   STEPHANIE SASTRE [Junior]   CGSC   15   [23/DSQ]   14   14   17   17   17   94T  
17  
18  
178876   Lorenzo Gregori [Junior]   CGSC   17   11   15   [23/DNC]   18   18   19   98  
18  
19  
11   Sebastian Guarch [Junior]   Coconut Grove Sailing Club   [23/DNF]   23/DSQ   23/DSQ   23/DSQ   23/DSQ   16   15   123  
19  
20  
9   MIA MORONI [Junior]   CGSC - Coconut Grove Sailing Club   16   [23/DNF]   17   23/RET   23/DNC   23/DNC   23/DNC   125  
20  
21  
7   Paul Gray [Open]   DIYC   18   [23/RET]   23/RET   23/RET   23/DNF   23/DNC   23/DNC   133  
21  
22  
171022   steven schwartz [Great Grand Master]   none   [23/DNF]   23/DNC   23/DNF   23/DNC   23/DNC   23/DNC   23/DNC   138  
22  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network