Registrants For
Oxford Regatta One Design - Junior and Adult - CBYRA Qualifier for Mid Atlantic Midget Championship
Tred Avon Yacht Club

August 08-09, 2015
117 people have registered for this event

Adult Laser
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Gretchen Esbensen
*
SSA 183826 Bedazzler Adult Laser / / 0 08/08/2015
2. Bob Tan
*
SSA 196023 Adult Laser / / 0 08/02/2015
3. Philip Logan
*
TAYC 125104 Adult Laser / / 0 07/30/2015
4. Kyle Swenson
*
AYC 190462 Adult Laser / / 0 08/04/2015
 


Comet
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Art Silcox
*
Deborah Brown
Severn Sailing Assn 4069 Manu'Iki Comet / / 0 07/28/2015
2. Elliott Oldak
*
Barbara Best
SSA 3406 Bully Comet / / 0 08/01/2015
3. Andrew Devlin
*
Cory Devlin
TAYC 4031 Tipsy Comet / / 0 08/01/2015
4. Charles Roth
*
Colin Kriswox
CRYC 4131 Grapes of Wrath Comet / / 0 08/02/2015
 


Junior Club 420
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Jack Irvin
*
Jack Stump
SSA 6392 Junior Club 420 / / 0 08/03/2015
2. Emma McGrady
*
Allison Gingerich
Severn Sailing Association 7299 Junior Club 420 / / 0 08/06/2015
3. Tyler Mowry
*
John Floerseimer
AYC AYC5 Junior Club 420 / / 0 08/06/2015
4. Madison Larson
*
James Cesare
SSA 5525 Junior Club 420 / / 0 08/04/2015
5. Devon Deerin
*
Nathan Dunker
MRYC 2171 Junior Club 420 / / 0 08/07/2015
 


Junior Laser Radial
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Colin Ward
*
TAYC 156685 Junior Laser Radial / / 0 08/01/2015
2. bryan b
*
wrsc 193990 Junior Laser Radial / / 0 08/08/2015
3. Jasper Frazee
*
SSA 155315 Junior Laser Radial / / 0 08/07/2015
4. Noah Kullman
*
TAYC 197995 Junior Laser Radial / / 0 08/03/2015
5. Christopher Gibbs
*
TAYC 194573 Junior Laser Radial / / 0 08/08/2015
6. Aaron Helmly
*
TAYC 196168 Junior Laser Radial / / 0 08/07/2015
7. Madison Norris
*
TAYC 178575 Junior Laser Radial / / 0 08/07/2015
8. Natalie Schmidt
*
none 150935 Junior Laser Radial / / 0 08/06/2015
9. Alexis Fulton
*
Miles River Yacht Club 82924 Junior Laser Radial / / 0 08/03/2015
10. coleman walker
*
TAYC 171633 Junior Laser Radial / / 0 08/06/2015
11. Henry Proud
*
NERYC 48888 Junior Laser Radial / / 0 08/04/2015
12. Emma Johnson
*
TAYC 140769 Junior Laser Radial / / 0 08/07/2015
13. Luke DuFour
*
TAYC 105201 Junior Laser Radial / / 0 08/06/2015
14. Harry Harp
*
Cyc 348 Blue laser Junior Laser Radial / / 0 08/05/2015
15. Nicholas Kellogg
*
TAYC 162171 Junior Laser Radial / / 0 08/03/2015
16. Katherine Gonzalez
*
SSA 153369 Junior Laser Radial / / 0 08/06/2015
17. Emily Ranson
*
Tayc 143980 Junior Laser Radial / / 0 08/07/2015
18. Robby Schnabel
*
Severn Sailing Association 165187 Junior Laser Radial / / 0 08/07/2015
19. Matthew Yost
*
MRYC 199938 Junior Laser Radial / / 0 08/07/2015
 


Opti
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Nicole Witter
*
TAYC 11618 Nic Nak Opti / Blue / 0 08/07/2015
2. Chase Conway
*
AYC 14370 Opti / Blue / 0 07/22/2015
3. Robert Shand
*
NERYC 2 Opti / Blue / 0 08/03/2015
4. Karin Flynn
*
MRYC 2801 Opti Opti / Blue / 0 08/07/2015
5. Edward Schaefer
*
MRYC 7884 Opti / Blue / 0 08/06/2015
6. Morgan Carew
*
SSA 2413 Opti / Blue / 0 08/06/2015
7. Paul Dyer, Jr.
*
MRYC 15345 Dyer Straits Opti / Blue / 0 08/07/2015
8. Ava Farley
*
SSA 16559 The Ava E Opti / Blue / 0 08/07/2015
9. Skylor Sweet
*
NERYC 19976 Orion Opti / Blue / 0 08/02/2015
10. Greta Schneider
*
TAYC 20618 Opti / Blue / 0 08/02/2015
11. Elizabeth "Bizzy" Cottage
*
North East Yacht Club 10586 Sugar Opti / Blue / 0 08/06/2015
12. Ellie Hasenberg
*
MRYC 95641 Opti / Blue / 0 08/04/2015
13. Kathleen Hale
*
blackbeard yacht club 10180 Opti / Blue / 0 08/07/2015
14. Alex Hergan
*
North East River YC 6735 Mischief Opti / Blue / 0 08/07/2015
15. Walter Ralph
*
TAYC 7740 Opti / Blue / 0 08/04/2015
16. Adison Parish
*
TAYC 8467 Seabiscut Opti / Blue / 0 07/20/2015
17. William Wrightson
*
TAYC 13975 Scoot Opti / Blue / 0 08/04/2015
18. Andrew Witter
*
TAYC 14144 Orange Crush Opti / Red / 0 08/07/2015
19. Max Shapiro
*
Annapolis Yach Club 20811 OPTI Opti / Red / 0 08/08/2015
20. Caroline Hugo
*
Annapolis Yacht Club 18664 Opti / Red / 0 07/30/2015
21. Maxwell Hetherington-Young
*
Miles River Yacht Club / Winchester Boat Club 7529 Opti / Red / 0 07/29/2015
22. Aidan Auel
*
MRYC 9564 48 Opti / Red / 0 08/06/2015
23. Ian Ronald
*
NERYC 14590 Opti / Red / 0 08/04/2015
24. Tucker Andrews
*
Tayc 3438 Opti / Red / 0 07/26/2015
25. mark bourdin
*
TRED AVON YACHT CLUB 11191 sea bird Opti / Red / 0 08/02/2015
26. Ryan Stephens
*
TAYC 18361 ASPIRE II Opti / Red / 0 07/19/2015
27. Diana Berk
*
MRYC 11660 Opti / Red / 0 08/07/2015
28. Beckett Kumler
*
Annapolis yacht club 18251 Becketts buckett Opti / Red / 0 08/04/2015
29. Edward Cromwell
*
AYC LISOT 21325 SWELL Opti / Red / 0 08/04/2015
30. Willem DeSimone
*
TAYC 15924 Opti / White / 0 08/07/2015
31. Noah Macielag
*
rock hall yacht club 16269 Opti / White / 0 08/04/2015
32. Will Donald
*
TAYC 18706 Opti / White / 0 07/22/2015
33. Thomas Sitzmann
*
Severn Sailing Association 8 Cam Neely Opti / White / 0 08/04/2015
34. Benny Hasenberg
*
MRYC 19740 Opti / White / 0 08/04/2015
35. Kyle Reinecke
*
AYC 20955 Opti / White / 0 08/06/2015
36. Philip Ralph
*
TAYC 16064 Julie Ralph Opti / White / 0 08/04/2015
37. Dylan Paglee
*
AYC 20194 Opti / White / 0 08/07/2015
38. Catherine Langston
*
MRYC 12777 CHOP CHOP Opti / White / 0 08/07/2015
 


Opti Green
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Luca DeSimone
*
TAYC 74 Sea Star Opti Green / / 0 08/07/2015
2. Matthew Periconi
*
TAYC 20615 Black Squirrel Opti Green / / 0 07/26/2015
3. David Irvin
*
SSA 17649 Opti Green / / 0 08/03/2015
4. Liam Edgell
*
TAYC 16400 Opti Green / / 0 08/08/2015
5. Anna Groszkowski
*
SSA 12930 Opti Green / / 0 08/06/2015
6. Alex Adams
*
AYC 14702 Warp Speed Opti Green / / 0 08/08/2015
7. Cole Canuel
*
Severn Sailing Association 5811 Cole Opti Green / / 0 08/06/2015
8. Jimmy Flake
*
SSA 4730 Jimmy's Boat Opti Green / / 0 07/27/2015
9. Graham Richards
*
TAYC 7028 Opti Green / / 0 07/27/2015
10. Robert Wolf
*
SSA 21353 Opti Green / / 0 08/03/2015
11. Joshua Schmidt
*
none 12022 Hurricane Opti Green / / 0 08/06/2015
12. Finlay Proud
*
NERYC 1224 Opti Green / / 0 08/04/2015
13. Nathan Jensen
*
NERYC 8484 Roadrunner Opti Green / / 0 08/02/2015
14. Maddison Carew
*
SSA 88782 Opti Green / / 0 08/06/2015
15. Elizabeth Schult
*
Annapolis Yacht Club 96577 Riptide Opti Green / / 0 07/29/2015
16. James "Jamie" Cottage
*
North East River Yacht Club 11911 Spice Opti Green / / 0 08/06/2015
17. Robbie Wilmer
*
Annapolis YC 9503 Little Sailer Opti Green / / 0 08/07/2015
18. Chiara Kalinski
*
Tayc 12215 Zoo Jr Opti Green / / 0 08/02/2015
19. Spencer Parish
*
TAYC 15202 JAWS Opti Green / / 0 07/20/2015
20. Hayden Gibbons-Neff
*
TAYC 15811 Flossie Opti Green / / 0 08/07/2015
21. Nick Garca
*
AYC 17630 Opti Green / / 0 08/07/2015
22. Evelyn Murphy
*
Groton Long Point Yacht Club 11255 The Sea Urchin Opti Green / / 0 08/07/2015
23. Ava Arepally
*
TAYC 20616 Seaglass Opti Green / / 0 08/03/2015
24. William Schmidt
*
none 16648 Opti Green / / 0 08/07/2015
25. Anastasia Wrightson
*
TAYC 9340 Danger Mouse Opti Green / / 0 08/04/2015
26. R. Patrick Gallagher
*
TAYC 14888 Orca Opti Green / / 0 08/03/2015
27. Hartley Cooper
*
Tred Avon YC 10431 Canvasback Jr. Opti Green / / 0 08/07/2015
28. Andrew Tollefson
*
AYC 9550 Opti Green / / 0 08/04/2015
29. Graeleigh Jones
*
TAYC 11218 Sizzle Opti Green / / 0 07/27/2015
 


Penguin
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. David Cox
*
Cathy Kramer
TAYC 8823 Fox in Socks Penguin / / 0 08/08/2015
2. Jonathan Bartlett
*
Annie Bartlett
Annapolis Yacht Club 9660 Penguin / / 0 07/14/2015
3. Paul Bellezza
*
Cambridge 9168 Air Head Penguin / / 0 08/08/2015
4. Sandy McAllister
*
TAYC 9632 Spax Penguin / / 0 08/08/2015
5. Scotty/stewart Allan
*
Ayc 9631 RazzBerry Penguin / / 0 07/28/2015
6. William Lawson
*
Colette Lawson
SSA 9677 Family Ties Penguin / / 0 07/27/2015
7. Chris Conway
*
Campbell Conway
AYC 8960 C-Biscuit Penguin / / 0 07/10/2015
8. Elizabeth Wainwright
*
Wendy Grubbs
TAYC 9575 BLOND AMBITION Penguin / / 0 08/07/2015
9. Charles Krafft
*
Donna McKenzie
SSA 9478 Wodden Bucket Penguin / / 0 07/15/2015
10. Paget Kellogg
*
TAYC 9576 Penguin / / 0 08/03/2015
11. Bill Lane
*
Charlotte Cook
CBYC/TAYC 9140 Cheshire Cat Penguin / / 0 07/14/2015
 


Snipe
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Steve Jahnige
*
Sean Jahnige
SSA 30857 Snipe / / 0 08/08/2015
2. Doug Frazee
*
Paula Schnabel
Severn Sailing Association 29147 Snipe / / 0 08/07/2015
3. Chris Jankowski
*
Jimmy Jankowski
SSA 30928 Murda Bizness Snipe / / 0 08/08/2015
4. Sonya Smith
*
Steve Pickel
SSA 29044 Rascal Snipe / / 0 07/29/2015
5. Brett Davis
*
Dorian Halderman
SSA 30391 Haze Snipe / / 0 07/27/2015
6. Randy Holl
*
Mo Gatto
Severn Sailing Association 26109 Snipe / / 0 07/31/2015
7. Christopher Ryan
*
Nicole Ryan
SSA 30301 Snipe / / 0 07/08/2015
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network