Registrants For
ISAF Sailing World Cup Miami 2016

January 23-30, 2016
542 people have registered for this event

2.4mR
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Yacht Club Country
1. Helena Lucas

GBR 100 2.4mR
RSYC
2. Juan Fernandez

ARG1 2.4mR
CUBA 1 ARG
3. Tomas Saez Raffaelli

ARG 2 2.4mR
Club Veleros San Isidro ARG
4. antonio santa rosa

837 2.4mR
CBVA/ICRJ BRA
5. Aaron Wong-Sing

CAN 88 2.4mR
Nepean Sailing Club CAN
6. Christine Lavallee

Can 12 2.4mR
NSC CAN
7. Bruce Millar

CAN 39 2.4mR
Royal Vancouver Yacht Club CAN
8. peter eagar

CAN22 2.4mR
National Yacht Club CAN
9. Rodolfo Quezada

GUA165 2.4mR
Asoc Vela Guatemala GUA
10. Charles Rosenfield

USA 142 2.4mR
Sail Newport USA
11. Dee Smith

USA 7 2.4mR
Golden Gate YC, Storm Trysail Club USA
12. Kevin holmberg

160 2.4mR
Davis Islands Yacht Club USA
 


470-Men
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Yacht Club Country
1. David Bargehr
Lukas Mähr
[Pending]
AUT 437 470-Men
Yacht Club Bregenz
2. Panagiotis Mantis
Pavlos Kagialis
[Pending]
GRE 1 470-Men
PSC
3. Joao Villas-Boas
Tomás Camelo
[Pending]
POR 10 470-Men
Clube Naval de Cascais
4. Corentin Demanet
Quinten Lauwers
[Pending]
BEL16 470-Men
BRYC
5. Matthias Schmid
Florian Reichstaedter
[Pending]
3 470-Men
YCBb
6. Gabrio Zandona
Andrea Trani
[Pending]
ITA 2 470-Men
CVMM
7. JORDI XAMMAR
JOAN HERP
[Pending]
ESP 44 470-Men
CLUB NAUTIC GARRAF
8. onan barreiros
Juan Curbelo Cabrera
[Pending]
ESP-9 470-Men
Real Club Náutico de Gran Canaria
9. Thomas Klemens
Tim Hannah
AUS 9 470-Men
Sorrento S C B C AUS
10. Henrique Haddad
Bruno Bethlem
BRA54 470-Men
CBVela BRA
11. Jacob Chaplin-Saunders
Graeme Chaplin-Saunders
CAN 6 470-Men
RNSYS/ CYC CAN
12. Andres Ducasse
Francisco Ducasse
CHI136 470-Men
Club de Yates Algarrobo CHI
13. HAO LAN
CHAO WANG
CHN 1267 470-Men
Chinese Yachting Association CHN
14. ZANGJUN XU
WEI WANG
CHN 067 470-Men
Chinese Yachting Association CHN
15. Jonathan Martinetti
John Muga Birkett
ECU11 470-Men
SYC-PLYC ECU
16. JERONIMO CERVANTES
ANDER BELAUSTEGUIGOITIA
MEX1 470-Men
IZAR-LABALSA MEX
17. Asenathi Jim
Roger Hudson
RSA 1 470-Men
RCYC RSA
18. Pavel Sozykin
Denis Gribanov
RUS-5 470-Men
KRASNODAR REGION, CSK VMF. FANTASTICA SAILING 470 TEAM RUS
19. Kristian Chekh
Maxim Cherenkov
RUS 10 470-Men
Anapa RUS
20. Deniz Cinar

[Pending]
890 470-Men
Galatasaray Sailing Club TUR
21. Stu McNay
David Hughes
USA 1 470-Men
US Sailing Team Sperry USA
22. Wiley Rogers
Jack Parkin
USA1813 470-Men
LYC/TCYC USA
23. russell clarida
Henry Fernberger
1806 470-Men
Pequot Yacht Club USA
24. Dillon Paiva
Ryan Davidson
USA 1790 470-Men
LNYC USA
 


470-Women
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Yacht Club Country
1. Bàrbara Cornudella Ravetllat
Sara López Ravetllat
[Pending]
ESP-14 470-Women
Club Nautic el Balís
2. Lara Vadlau
Jola Ogar
[Pending]
AUT 431 470-Women
KYCK
3. Sofia Toro
Nora Brugman
[Pending]
Esp2 470-Women
R.c.n.coruña
4. Marina Gallego
Fatima Reyes
[Pending]
ESP 33 470-Women
Club Nautic Sa Rapita
5. Mercedes Travascio
Defina Bellagio
ARG 6 470-Women
CVB-YCA ARG
6. Carrie Smith
Jaime Ryan
AUS 99 470-Women
Fremantle Sailing Club AUS
7. Fernanda Oliveira
Ana Luiza Barbachan
BRA177 470-Women
CBVELA BRA
8. Allie Surrette
Ali ten Hove
CAN 622 470-Women
RNSYS CAN
9. Nadja Horwitz
Sofia Middleton
CHI 2 470-Women
CNP CHI
10. SHASHA CHEN
HAIYAN GAO
CHN 619 470-Women
Chinese Yachting Association CHN
11. XIAOLI WANG
LIZHU HUANG
CHN 1221 470-Women
Chinese Yachting Association CHN
12. XIAOMEI XU
PING ZHANG
CHN 616 470-Women
Chinese Yachting Association CHN
13. Tsuf Zamet
Stav Brokman
ISR 77 470-Women
Sdot-Yam Sailing Club ISR
14. Alisa Kirilyuk
Liudmila Dmitrieva
97 470-Women
Moscow SS, NAVY RUS
15. Jovina Choo
Amanda Ng
SIN 11 470-Women
Constantwind Sea Sports SIN
16. Priscilla Low
Shu Xian Lee
SIN 12 470-Women
CWSS SIN
17. Alexia Fischer
Georgia Lomax
USA1732 470-Women
WYC USA
18. Sydney Bolger
Carly Shevitz
USA 88 470-Women
US Sailing Team Sperry USA
 


49er
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Yacht Club Country
1. Kévin FISCHER
yann jauvin
[Pending]
144 49er
cnbpp
2. Yannick Lefebvre
Tom Pelsmaekers
[Pending]
BEL777 49er
VYF Olympic Team - RBSC
3. Levi Slap
Max Slap
[Pending]
BEL314 49er
VYF Olympic Team - RBSC
4. MANU DYEN
Stephane CHRISTIDIS
[Pending]
FRA-24 49er
Aix les bains / EV Cagnes / Men
5. Ryan Seaton
Matt McGovern
[Pending]
IRL99 49er
CSC/BYC
6. Rory Hunter
Neil Hunter
[Pending]
600 49er
Arran Yacht Club
7. Lucas RUAL
Clément PEQUIN
[Pending]
FRA 221 49er
APCC
8. Dylan Fletcher
Alain Sign
[Pending]
GBR 33 49er
Silverline
9. Diego Botin
Iago L.Marra
[Pending]
97 49er
RCMSantander
10. Jonas Warrer
Anders Thomsen
30 49er
KDY/HS
11. Jack Hawkins
Christopher Thomas
[Pending]
360 49er
WPNSA
12. Nico Luca Marc Delle Karth
Nikolaus Leopold Resch
[Pending]
84 49er
KyK/ YCV
13. Justus Schmidt
Max Boehme
[Pending]
59 49er
KYC
14. Julien d'Ortoli
Noé Delpech
[Pending]
FRA 13 49er
YCPR
15. Stefano Cherin
Andrea Tesei
[Pending]
ITA96 49er
Yacht club porto San Rocco
16. Fritiof Hedström
Victor Västernäs
[Pending]
SWE 21 49er
GKSS
17. Chris Taylor
Sam Batten
[Pending]
118 49er
RYA
18. hugo fedrigucci
vigil aubriot
[Pending]
180 49er
SNLF
19. James Peters
Fynn Sterritt
[Pending]
25 49er
HISC
20. Benjamin Bildstein
David Hussl
[Pending]
29 49er
yacht club Bregenz
21. Tomasz Januszewski
Jacek Nowak
[Pending]
52 49er
AZS UWM OLSZTYN
22. luca dubbini
roberto dubbini
[Pending]
ita 44 49er
s.v.marina militare
23. Jacopo Plazzi
Umberto Molineris
[Pending]
23 49er
C.C.Aniene
24. Jorge Lima
José Costa
[Pending]
POR5 49er
CNC
25. Ruggi Tita
Pietro Zucchetti
[Pending]
26 49er
Fiamme Gialle
26. Victor Bergström
Niclas During
[Pending]
SWE 500 49er
GKSS
27. federico alonso
arturo tellechea
[Pending]
ESP 46 49er
RCAR
28. John Pink
Stuart Bithell
[Pending]
6 49er
HHSC
29. Carl P Sylvan
Marcus Anjemark
[Pending]
SWE 16 49er
GKSS/KSSS
30. GABRIEL SKOCZEK
YANN ROCHERIEUX
[Pending]
FRA14 49er
SNM
31. uberto crivelli visconti
gianmarco togni
[Pending]
ita 187 49er
CRV Italia
32. Yago Lange
Klaus Lange
7 49er
Club Nautico San Isidro ARG
33. Nathan Outteridge

[Pending]
Aus 2 49er
Wangi Sailing Club AUS
34. David Gilmour
Lewis Brake
91 49er
Rfbyc AUS
35. Joel Turner
Tom Siganto
AUS 400 49er
Southport Yacht Club AUS
36. Marco Grael
Gabriel Borges
BRA332 49er
CBVela BRA
37. Evan DePaul
William Jones
760 49er
RHYC, KYC CAN
38. Jonathan Ladha
Trevor Parekh
CAN123 49er
Newfoundland CAN
39. David Mori
Justin Barnes
905 49er
RCYC CAN
40. Alexander Heinzemann
Clifton Kartner
170 49er
Royal Vancouver Yacht club CAN
41. Max Flinn
Cameron Saywer
CAN 902 49er
RNSYS CAN
42. John Ferguson
Arthur Ferguson
311 49er
RNSYS CAN
43. Benjamin Grez
Cristobal Grez
700 49er
CNP CHI
44. Ganapathy Kelapanda

[Pending]
316 49er
Yachting Association of India IND
45. Alec Anderson
Christopher Brockbank
284 49er
Royal BVI Yacht Club IVB
46. Yukio Makino
Kenji Takahashi
81 49er
EYC JPN
47. Sungwok Kim
Hoyeob Yang
207 49er
Busan sailing club KOR
48. Logan Dunning Beck
Jack Simpson
nzl 45 49er
Wakatere boating club NZL
49. Markus Somerville
Josh Porebski
117 49er
Wakatere/Royal Akarana NZL
50. isaac McHardie
Trent Rippey
989 49er
RAYC NZL
51. Musab Al Hadi
Hashim Al Rashdi
OMA 145 49er
Oman Sail OMA
52. Pavel Kalinchev
pavel karachov
281 49er
GBUKK "CSP* Krasnodar ,Voroneg. RUS
53. Sebastien Schneiter
Lucien Cujean
SUI 111 49er
SNG SUI
54. Santiago Silveira
philipp umpierre
URU177 49er
YCU/YCPE URU
55. Frederick Strammer
Michael Kuschner
17 49er
VYBA, St Francis Sailing Foundation, Osprey Foundation USA
56. Thomas Barrows
Joseph Morris
808 49er
New York Yacht club USA
57. Matt Pistay

[Pending]
420 49er
SYC/ LGYC USA
58. David Ames
PJ Buhler
366 49er
na USA
59. David Liebenberg
Daniel Morris
USA 510 49er
Richmond Yacht Club USA
60. Brad Funk
Trevor Burd
50 49er
CGSC USA
61. Judge Ryan
Hans Henken
USA124 49er
San Diego Yacht Club USA
62. Dane Wilson
Riley Gibbs
113 49er
Santa Barbara Yacht Club USA
63. Andrew Mollerus
Matthew Mollerus
914 49er
HSKA/ Larchmont USA
 


49er-FX
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Yacht Club Country
1. Laura Schöfegger
Elsa Lovrek
[Pending]
AUT 24 49er-FX
UYCWG
2. Anna Luschan
Eva-Maria Schimak
[Pending]
AUT 208 49er-FX
UYC Wolfgangsee
3. Lisa Ericson
Hanna Klinga
[Pending]
381 49er-FX
GKSS
4. Julia Gross
Cecilia Jonsson
[Pending]
25 49er-FX
RSYC
5. charlotte dobson
Sophie Ainsworth
[Pending]
22 49er-FX
RNCYC
6. sarah steyaert
Aude Compan
[Pending]
FRA13 49er-FX
CV Châtelaillon
7. Jena Mai Hansen
Katja Salskov-Iversen
[Pending]
71 49er-FX
Hellerup/ YF
8. Annemiek Bekkering
Annette Duetz
[Pending]
47 49er-FX
WSVW
9. Nina Keijzer
Claire Blom
[Pending]
NED 15 49er-FX
Braassemermeer
10. Sophie Weguelin
Anna Burnet
[Pending]
GBR248 49er-FX
Royal Lymington Yacht Club
11. Ida Marie Baad Nielsen
Marie Thusgaard Olsen
[Pending]
3 49er-FX
Aarhus Sailing Club
12. Maiken Schütt
Anne-Julie Schütt
[Pending]
DEN 49 49er-FX
Horsens Sejlklub
13. Lili Sebesi
Julie Bossard
[Pending]
97 49er-FX
SNM
14. Victoria Travascio
Sol Branz
ARG 19 49er-FX
Yacht Club Argentino ARG
15. Odile van Aanholt
Philipine van Aanholt
515 49er-FX
ASA ARU
16. Haylee Outteridge
Nina Curtis
AUS14 49er-FX
Wangi Wangi Amateur SC AUS
17. Tess Lloyd
Caitlin Elks
Aus 41 49er-FX
Syc, sscbc, Byc, fsc AUS
18. Olivia Price
Eliza Solly
AUS 88 49er-FX
MHYC AUS
19. Martine Soffiatti Grael
Kahena Kunze
BRA1 49er-FX
CBVELA BRA
20. Arielle Morgan
Heather Myatt
514 49er-FX
Royal St Lawrence Yacht Club CAN
21. Erin Rafuse
Danielle Boyd
CAN812 49er-FX
RNSYS CAN
22. ARANTZA GUMUCIO
BEGOÑA GUMUCIO
194 49er-FX
CYA CHI
23. Varsha Gautham
Aishwarya Chezhiyan
171 49er-FX
Tamil Nadu Sailing Association IND
24. Mayumi Roller
Agustina Barbuto
ISV 391 49er-FX
Thee Yacht Club ISV
25. Saki Matsunae
Sayoko Harada
808 49er-FX
GulfNet JPN
26. CHIKA HATAE
HIROKA ITAKURA
JPN611 49er-FX
TOYOTA INDUSTRIES CORPORATION JPN
27. Ragna Agerup
Marie Agerup
NOR 20 49er-FX
RNYC NOR
28. Helene Naess
Marie Rønningen
26 49er-FX
Tønsberg Seilforening NOR
29. Erica Dawson
Ellie Copeland
NZL 484 49er-FX
Royal Akarana Yacht Club NZL
30. Alexandra Maloney
Molly Meech
16 49er-FX
MBSC, RAYC NZL
31. Kimberly Lim
Cecilia Low
SIN 284 49er-FX
CWSS SIN
32. Griselda Khng
Sara Tan
33 49er-FX
SAFYC SIN
33. Genevieve Tulloch
Maggie Shea
USA816 49er-FX
St. Francis Yacht Club USA
34. Emily Dellenbaugh
Elizabeth Barry
224 49er-FX
Pequot Yacht Club USA
35. Paris Henken
Helena Scutt
USA 92 49er-FX
San Diego Yacht Club USA
 


Finn
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Yacht Club Country
1. Giorgio Poggi

ITA 117 Finn
SVGDF
2. Andre Hojen Christiansen

24 Finn
SNV
3. Björn Allansson

SWE 6 Finn
GKSS
4. jonas Hogh-Christensen

DEN-2 Finn
KDY
5. Josip Olujic

1 Finn
J.K.Labud
6. Milosz Wojewski

1 Finn
Pogon Szczecin
7. Facundo Olezza

48 Finn
CVB ARG
8. Juan Antonio Carosella

ARG46 Finn
Yacht Club Olivos ARG
9. Ric Reyes Anderson

ARG 40 Finn
Yacht Club Olivos ARG
10. Santiago Falasca

ARG 1 Finn
Yacht Club Argentino ARG
11. Juan Ignacio Biava

4 Finn
Yacht Club Argentino ARG
12. Jake Lilley

AUS 41 Finn
Royal Queensland Yacht Squadron AUS
13. Jorge Zarif

BRA109 Finn
CBVELA BRA
14. Martin Robitaille

110 Finn
RCYC / CVL CAN
15. Rob Hemming

CAN 9 Finn
BYC CAN
16. Dominic Fritz

35 Finn
Royal Vancouver Yacht Club CAN
17. Tom Ramshaw

CAN18 Finn
Stony Lake Yacht Club CAN
18. Riley Finch

CAN 99 Finn
Port Credit Yacht Club CAN
19. Kyle Martin

CAN2 Finn
Royal Vancouver YC CAN
20. antonio poncell

12 Finn
CYA CHI
21. LEI GONG

CHN1226 Finn
Chinese Yachting Association CHN
22. Anders Pedersen

NOR 1 Finn
D.S.S.F NOR
23. Egor Terpigorev

57 Finn
CSP Hlebnikovo, Fantastica, CSKA VMF RUS
24. Aleksey Selivanov

rus1 Finn
Krasnodar RUS
25. Arkadiy Kistanov

rus 6 Finn
Fantastica RUS
26. Aleksey Borisov

RUS 2 Finn
Fantastica RUS
27. Vladimir krutskikh

RUS7 Finn
Fantastica RUS
28. Felix Denikaev

41 Finn
MAKF RUS
29. Anatoly Korshikov

1 Finn
CSKA. Fantastica RUS
30. lanfranco cirillo

rus212 Finn
fantastica RUS
31. Alican Kaynar

21 Finn
Tyf TUR
32. Henry Sprague III

74 Finn
Royal Takapuna Yacht Club USA
33. Ryan Schwend

94 Finn
Dallas Corinthian Yacht Club USA
34. zach railey

usa 4 Finn
St Francis YC USA
35. Peter Carey

USA 77 Finn
Minnesott Beach Sailing Club USA
36. Luke Lawrence

USA40 Finn
The Yacht Club USA
37. Charles Heimler

32 Finn
Encinal Yacht Club USA
38. Peter Connally

USA 1214 Finn
Newport Harbor Yacht Club USA
39. Michael Brandon

USA 234 Finn
San Francisco Yacht Club USA
40. James Hunter

USA23 Finn
Buccaneer Yacht Club USA
41. John Woodruff

USA819 Finn
Bayview Yacht Club ( Detroit ) Coconut Grove Sailing Club USA
42. Jim Revkin

USA 911 Finn
Milford Yacht Club USA
43. ANDRAS Nady

USA1213 Finn
St Francis YC USA
44. Caleb Paine

6 Finn
St. Francis Yacht Club USA
45. Rob Coutts

9 Finn
Mission Bay Boating Club USA
46. Luke Muller

91 Finn
N/A USA
47. Phil Toth

USA 11 Finn
USSTS USA
48. Craig Johnson

401 Finn
lauderdale Yacht Club USA
49. Peter Frissell

US101 Finn
ncyc USA
50. John F Dane

69 Finn
Pcyc USA
 


Laser
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Yacht Club Country
1. Sam Vandormael

BEL207180 Laser
VYF Olympic Team - VVW Galgenweel
2. Nicholas Heiner

204566 Laser
Watersportverbond
3. alessio spadoni

199697 Laser
Aniene
4. Balazs Tomai

197711 Laser
MVM-SE
5. Rui Silveira

206406 Laser
Rui Silveira
6. Filip Jurisic

207268 Laser
JK Mornar
7. Jesper Stalheim

199617 Laser
KSSS
8. Rutger van Schaardenburg

NED 1 Laser
Watersportverbond
9. JOAQUIN BLANCO

197295 Laser
RCN GRAN CANARIA
10. Marco Gallo

196685 Laser
Sez.vela G.d.f
11. Lorenzo Brando Chiavarini

GBR206940 Laser
RNCYC
12. Elliot Hanson

209134 Laser
Redesmere SC
13. Karl-Martin Rammo

203724 Laser
ROPK/TJK
14. Benjamin Vadnai

204922 Laser
BYC
15. Jonatan Vadnai

208706 Laser
BYC
16. MICHELE BENAMATI

206382 Laser
Fraglia vela riva
17. Wannes Van Laer

202016 Laser
BRYC
18. Kacper Zieminski

208710 Laser
Sejk POGON Szczecin
19. Francesco Marrai

210076 Laser
Sez vela GdF
20. Anders Karlsson

210196 Laser
Gothenburg Royal Yacht Club
21. Mattis NAUD

FRA 196713 Laser
SRRochelaise
22. evangelos chimonas

181018 Laser
Nautical club of kalamaki
23. Antony Munos

208360 Laser
La nautique
24. Jean-baptiste Bernaz

205210 Laser
Cnsainte maxime
25. Fredrik Westman

207463 Laser
Hangö Segelförening
26. Eliot Merceron

206750 Laser
SR Rochelaises
27. Kaarle Tapper

FIN202978 Laser
hsk
28. Julio Alsogaray

192713 Laser
YCA ARG
29. Francisco Renna

195348 Laser
Cvb ARG
30. Tomas Pellejero

209400 Laser
Yacht Club Rosario ARG
31. Agustin Vidal Incatasciato

199261 Laser
400 YCC ARG
32. Hernan Peralta

178164 Laser
Yacht club Rosario ARG
33. Tom Burton

199012 Laser
MHYC AUS
34. Matthew Wearn

199015 Laser
RPYC / FSC AUS
35. Cameron Pimentel

188996 Laser
Royal Bermuda Yacht Club BER
36. Robert Scheidt

206407 Laser
CBVELA BRA
37. Bruno Fontes

BRA 20675737 Laser
CBVELA BRA
38. Justin Norton

206118 Laser
BYC CAN
39. Matthew Ryder

197116 Laser
Stony Lake Yacht Club CAN
40. Ian Elliott

208064 Laser
RVic, CalgaryYC, RCYC CAN
41. Max Gallant

208767 Laser
Royal Victoria Yacht Club CAN
42. Evert McLaughlin

197731 Laser
Royal Canadian Yacht Club CAN
43. Sandy Beatty

194503 Laser
LYC CAN
44. Robert Davis

207130 Laser
Kingston YC / Royal Canadian YC CAN
45. hugh macrae

200199 Laser
KYC CAN
46. Fillah Karim

208069 Laser
RVYC CAN
47. Lee Parkhill

207861 Laser
RCYC/OYS CAN
48. Pablo Bertran

206163 Laser
CISC CAY
49. ANDREY QUINTERO

208822 Laser
Club Náutico Hansa COL
50. Ari Barshi

187994 Laser
Laser Cabarete DOM
51. Matias Dyck

188778 Laser
Salinas Yacht Club ECU
52. Enrique Jose Arathoon Pacas

180192 Laser
FESAVELA ESA
53. David Perez

196117 Laser
COCONUT GROVE SAILING CLUB ESP
54. Juan Ignacio Maegli

204113 Laser
CVT GUA
55. Cy Thompson

177038 Laser
STYC ISV
56. Kazumasa Segawa

208000 Laser
Tottori Sailing Federation JPN
57. KENJI NANRI

196466 Laser
NPO ALBATROSS YACHT CLUB JPN
58. Eduardo Oetling de la Peña

187308 Laser
Club de Yates de Chapala MEX
59. Carlos Muniz

209295 Laser
Puerto Cancun MEX
60. Yanic Gentry

202694 Laser
Club de Yates de Chapala/ FMV MEX
61. Leopoldo Seifert Perez Vargas

MEX 208096 Laser
Club de Yates de Chapala MEX
62. JESIEL PAREDES SALAZAR

208756 Laser
NUEVO LEON MEX
63. Milivoj Dukic

208707 Laser
J.K.Jugole Grakalic MNE
64. Mathias Mollatt

201382 Laser
Moss SF NOR
65. Hermann Tomasgaard

201111 Laser
KNS NOR
66. Kristian Ruth

207460 Laser
Asker Seilforening NOR
67. Michael Bullot

208337 Laser
Murrays Bay Sailing Club NZL
68. Sam alexander Meech

208517 Laser
TYPBC NZL
69. Andrew Maloney

207862 Laser
MBSC NZL
70. Thomas Saunders

197250 Laser
TYPBC NZL
71. Stefano Peschiera

206115 Laser
Club Regatas Lima PER
72. Ramon Gonzalez Bennazar

PUR175565 Laser
Puerto Rico PUR
73. Juan Perdomo

PUR175595 Laser
Puerto Rico PUR
74. Agustín Lázaro-Lugo

165825 Laser
CNSJ PUR
75. Pedro Fernandez

174311 Laser
Club Náutico de San Juan PUR
76. Manuel Gonzalez Bennazar

PUR175598 Laser
Puerto Rico PUR
77. Mark Wong

205776 Laser
Fremantle Sailing Club SIN
78. Scott Sydney

210191 Laser
WSC SIN
79. Guillaume Girod

210127 Laser
Société Nautique de Genève SUI
80. Youssef Akrout

172850 Laser
Bizerte TUN
81. alp rodopman

207480 Laser
fb TUR
82. Cem Gozen

193816 Laser
Istanbul sailing club TUR
83. Mustafa Çakır

172556 Laser
Cesme sailing club TUR
84. Onur Bilgen

204861 Laser
Turkish Sailing Federation TUR
85. Georgii Paches

204532 Laser
TRANSBUNKER SAILING TEAM UKR
86. Federico Yandian

202567 Laser
YCO-YCPE URU
87. Christopher Barnard

210172 Laser
US Sailing Team Sperry USA
88. Brandon KIRBY

USA201278 Laser
Lauderdale Yacht Club USA
89. Erik Bowers

203751 Laser
Minnetonka Yacht Club USA
90. Chase BURWELL

206097 Laser
Lauderdale Yacht Club - Carlouel USA
91. Scott Rasmussen

204424 Laser
Lauderdale Yacht Club USA
92. Gage Wilson

208578 Laser
Lauderdale Yacht Club USA
93. Chase Carraway

207144 Laser
Lauderdale Yacht Club/ CYC-NC USA
94. Malcolm Lamphere

USA 199796 Laser
Lake Geneva YC / Chicago YC / YCYC USA
95. Max Guerriero

200615 Laser
Texas Corinthian Yacht Club USA
96. Henry Marshall

195876 Laser
none USA
97. Jack Gower

204411 Laser
Edison Sailing Center USA
98. Marek Zaleski

180521 Laser
Noroton YC USA
99. Richie Gordon

208410 Laser
Ceder Point Yacht Club USA
100. Frederick Vranizan

197265 Laser
RVYC, SYC, CYC Seattle USA
101. Charlie Buckingham

206151 Laser
NHYC USA
102. Jose Gutierrez

179197 Laser
Puerto Azul VEN
 


Laser Radial
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Yacht Club Country
1. Mathilde de Kerangat

196544 Laser Radial
Société des Régates Rochelaises
2. Pernelle Michon

209019 Laser Radial
SNO Nantes
3. monika mikkola

203033 Laser Radial
Esbo Segelförening
4. AGATA BARWIŃSKA

208652 Laser Radial
MOS SSW ILAWA
5. Pauline Liebig

209797 Laser Radial
DSMC
6. Svenja Weger

208132 Laser Radial
Potsdamer Yachtclub
7. Marit Bouwmeester

206333 Laser Radial
Watersportverbond
8. Martha Caterina Faraguna

208633 Laser Radial
Yacht Club Adriaco
9. Joyce Floridia

206452 Laser Radial
Sez. vela GdF
10. Annalise Murphy

206937 Laser Radial
National Yacht Club
11. Lijia Xu

177117 Laser Radial
Castle Cove SC
12. Laura Cosentino

194941 Laser Radial
Compagnia della Vela
13. Sarah Gunni Toftedal

207195 Laser Radial
Sarah Gunni Toftedal
14. Anne-Marie Rindom

207194 Laser Radial
Horsens Sejlklub
15. Amélie Riou

202124 Laser Radial
ev Locquirec
16. Sophie de Turckheim

FRA 196703 Laser Radial
S.R.Antibes
17. alison young

206251 Laser Radial
-
18. Marie Bolou

207562 Laser Radial
CN Lorient
19. Tuula Tenkanen

202670 Laser Radial
ESF
20. Sofie Slotsgaard

198297 Laser Radial
FS / ES
21. josefin olsson

208353 Laser Radial
KSSS
22. Aoife Hopkins

205770 Laser Radial
Howth Yacht Club
23. Evi Van Acker

BEL 207179 Laser Radial
VYF Olympic Team - RBSC
24. Emma Plasschaert

BEL208778 Laser Radial
VYF Olympic Team - VVW I-O
25. Silvia Zennaro

208357 Laser Radial
Sezione Vela Guadia Di Finanza
26. Maité Carlier

BEL207172 Laser Radial
VYF Olympic Team - WOS
27. Lucia Falasca

205491 Laser Radial
YCA ARG
28. Cecilia Wollmann

204787 Laser Radial
RHADC BER
29. Tatiana Drozdovskaya

BLR203778 Laser Radial
BSF BLR
30. Odile Ginaid

BRA 175470 Laser Radial
ICES BRA
31. Fernanda Demetrio

BRA 204591 Laser Radial
CBVELA BRA
32. Gabriella Kidd

204587 Laser Radial
Iate Clube do Rio de Janeiro BRA
33. Sarah Douglas

206104 Laser Radial
Ashbridges Bay Yacht Club CAN
34. Coralie Vittecoq

203632 Laser Radial
Hudson Yacht Club CAN
35. Maura Dewey

210105 Laser Radial
Royal Victoria Yacht Club CAN
36. Isabella Bertold

206892 Laser Radial
Royal Vancouver Yacht Club CAN
37. Violet Stafford

195591 Laser Radial
RCYC CAN
38. brenda bowskill

204468 Laser Radial
RCYC CAN
39. Corinne Peters

198678 Laser Radial
RNSYS CAN
40. Florence Allan

CAY206088 Laser Radial
Cayman Islands Sailing Club CAY
41. Clara Ben-Amor Nunez

207076 Laser Radial
y CHI
42. Min Gu

200041 Laser Radial
CYA CHN
43. Dongshuang Zhang

201213 Laser Radial
CYA CHN
44. Jaimet Vazquez

205483 Laser Radial
Cuba CUB
45. Maria Daniela Rodriguez

188744 Laser Radial
SYC ECU
46. Isabella Maegli Agüero

178555 Laser Radial
ASOVELA GUATEMALA GUA
47. Andrea Aldana

176196 Laser Radial
Asovela GUA
48. Stephanie Devaux-lovell

184402 Laser Radial
SLYC LCA
49. Elena Oetling

206562 Laser Radial
Club de Yates de Chapala MEX
50. Keyla Darani Hernandez Oviedo

208097 Laser Radial
Club Deportivo de vela Puerto Aventuras MEX
51. Natalia Montemayor

199929 Laser Radial
Royal Vancouver Yacht Club MEX
52. Tania Benitez

170002 Laser Radial
Nuevo León MEX
53. TANIA ELIAS CALLES

183137 Laser Radial
Vallarta Yacht Club MEX
54. ALEJANDRA MARGARITA MONTEMAYOR

208757 Laser Radial
NUEVO LEÓN MEX
55. Marthe Enger Eide

NOR204904 Laser Radial
Baerum seilforening NOR
56. Sara Winther

202441 Laser Radial
Tbc. RAYC NZL
57. Paloma Schmidt Gutierrez

182332 Laser Radial
Club Regatas Lima PER
58. caterina romero

201218 Laser Radial
centro naval del peru PER
59. Elizabeth Yin

186755 Laser Radial
SAFYC SIN
60. Lucie Ben-Amor

193470 Laser Radial
Société Nautique de Genève SUI
61. Andrea Nordquist

SUI 208300 Laser Radial
SNG SUI
62. Kelly-Ann Arrindell

TTO 75070 Laser Radial
Trinidad & Tobago Sailing Association TRI
63. Nazli Cagla Donertas

206648 Laser Radial
Fenerbahce TUR
64. Ecem Güzel

204515 Laser Radial
GALATASARAY TUR
65. Dolores Moreira Fraschini

URU 196957 Laser Radial
Yacht Club Uruguayo URU
66. Hallie Schiffman

208574 Laser Radial
Lauderdale Yacht Club USA
67. Haddon Hughes

199144 Laser Radial
TCYC USA
68. Christina Persson

199400 Laser Radial
Sail Newport, Lauderdale YC USA
69. Paige Railey

197111 Laser Radial
St. Francis yacht club USA
70. Talia Toland

USA206059 Laser Radial
Seattle Yacht Club/Royal Vancouver Yacht Club USA
71. Hanne Weaver

208049 Laser Radial
RVYC, SYC, CYC USA
72. Lindsey Baab

189813 Laser Radial
StFYC/SFYC USA
73. Sarah Alexander

204097 Laser Radial
George Washington University USA
74. Christina Sakellaris

180087 Laser Radial
LYC USA
75. Charlotte Rose

196848 Laser Radial
Houston Yacht Club USA
76. Riley Legault

199385 Laser Radial
LYC USA
77. Anna Weis

usa188663 Laser Radial
lauderdale yacht club USA
78. Emily WRIGHT

187760 Laser Radial
St. Petersburg Yacht Club USA
79. Kelly Cole

USA 200123 Laser Radial
OCBC USA
80. Erika Reineke

184454 Laser Radial
US Sailing Team Sperry USA
81. Sophia Reineke

209313 Laser Radial
Lauderdale Yacht Club USA
82. Christine Neville

192427 Laser Radial
SailNewport USA
83. Carly BRoussard

197044 Laser Radial
NYYC USA
84. Andrea Luna

VEN 192036 Laser Radial
Club Puerto Azul Vargas VEN
85. Daniela Rivera

191954 Laser Radial
EVAV VEN
 


Nacra 17
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Yacht Club Country
1. Ida Svensson
Rasmus Rosengen
[Pending]
SWE 153 Nacra 17
KSSS (Swedish Royal Yatch Club)
2. FERNANDO ECHAVARRI
TARA PACHECO
[Pending]
ESP280 Nacra 17
RCN SANSEXO
3. IKER MARTINEZ
JULIA RITA
[Pending]
ESP246 Nacra 17
RCMA/RSC
4. Thomas Zajac
Tanja Frank
[Pending]
AUT 240 Nacra 17
BYC
5. Mandy Mulder
Coen de Koning
[Pending]
NED 40 Nacra 17
Watersportverbond
6. Lin Ea Cenholt Christiansen
CP Lübeck
[Pending]
DEN 282 Nacra 17
KDY
7. Allan Norregaard
Anette Andreasen
[Pending]
281 Nacra 17
Allan Nørregaard
8. Billy Besson
marie riou
[Pending]
FRA1 Nacra 17
SNO Nantes
9. Moana Vaireaux
Manon Audinet
[Pending]
FRA285 Nacra 17
YCCarnac
10. Paul Kohlhoff
Carolina Werner
Carolina Werner
[Pending]
211 Nacra 17
KYC
11. Lucy Macgregor
David Evans
[Pending]
GBR304 Nacra 17
Royal Thames Yacht Club
12. John Gimson
Hannah Diamond
[Pending]
301 Nacra 17
RTYC/RSrnYC
13. rupert white
Kirstie Urwin
[Pending]
215 Nacra 17
Brightlingsea Sailing Club
14. Ben Saxton
Nicola Groves
[Pending]
254 Nacra 17
RTYC
15. Sofia Bekatorou
Konstantinos Trigkonis
[Pending]
GRE 210 Nacra 17
NOV
16. Jan Hauke Erichsen
Lea Spitzmann
202 Nacra 17
Flensburger Segel-Club
17. Stefan Rumpf
Anna Bettina Goos
[Pending]
GER 265 Nacra 17
Sylter Catamaran Club e.V.
18. Matias Bühler Matias
Nathalie Brugger
SUI220 Nacra 17
Gstaad Yacht Club
19. Vittorio Bissaro
Silvia sicouri
[Pending]
ITA 307 Nacra 17
Fiamme Azzurre
20. Yoana Petrova
Nikolay Tashev
[Pending]
BUL047 Nacra 17
CSYC- Akademik
21. Tom Phipps
Nikki Boniface
[Pending]
GBR303 Nacra 17
Restrongaut/Pevensey Bay
22. Santiago Lange
Cecilia Carranza Saroli
arg 226 Nacra 17
CNSI ARG
23. Nahuel Martinez
eugenia bosco
ARG 292 Nacra 17
club veleros barlovento ARG
24. Nicole van der Velden
Thijs Visser
ARU 297 Nacra 17
Aruba Beach Cats ARU
25. Euan McNicol
Lucinda Whitty
233 Nacra 17
Double bay skiff club AUS
26. Jason Waterhouse
Lisa Darmanin
AUS2 Nacra 17
RPAYC / MHYC AUS
27. joao Siemsen Bulhoes
Gabriela Nicolino de Sá
230 Nacra 17
Iate Clube do Rio de Janeiro BRA
28. Samuel Albrecht
Isabel Swan
BRA110 Nacra 17
Confederação Brasileira de Vela BRA
29. Luke Ramsay
Nikola Girke
CAN 281 Nacra 17
Royal Vancouver Yacht Club CAN
30. Maxime Loiselle
Justine Antaya
Can135 Nacra 17
Baie-de-beauport CAN
31. JASON HESS
IRENE ABASCAL
GUA Nacra 17
Club Los Sauces GUA
32. jean rodelato
Blandine MEDECIN RODELATO
MON 007 Nacra 17
yacht club de monaco MON
33. Gemma Jones
Jason Saunders
NZL222 Nacra 17
Murrays Bay Sailing Club NZL
34. Olivia Mackay
Micah Wilkinson
261 Nacra 17
Napier Sailing Club NZL
35. Enrique Figueroa
Franchesca Valdes
PUR026 Nacra 17
EDVC, FVPR PUR
36. Sergey Dzhienbaev
Daria Ivanova
RUS 247 Nacra 17
Voronezh RUS
37. Justin Liu
Denise Lim
SIN016 Nacra 17
PA SIN
38. Pablo Defazio
Mariana Foglia
URU-147 Nacra 17
Yacht Club Uruguayo URU
39. Michael Easton
Katie Pettibone
306 Nacra 17
USSTS / St.FYC USA
40. David Hein

[Pending]
025 Nacra 17
Lauderdale Yacht Club - Cleveland Yachting Club USA
41. Sandra Tartaglino
Chas MacBain
USA033 Nacra 17
NENSA USA
42. Bora Gulari
Louisa Chafee
USA286 Nacra 17
Bayview Yacht Club/Pewaukee Yacht Club USA
43. Sarah Newberry
Matthew Whitehead
305 Nacra 17
U.S.Sailing Team Sperry USA
44. Stephanie Hudson
Dalton Tebo
USA 123 Nacra 17
Chicago YC / Lake Beulah YC USA
45. Sarah Streater
Jensen McTighe
USA172 Nacra 17
N/A USA
46. Mark Mendelblatt
Carolina Mendelblatt
USA 027 Nacra 17
SPYC USA
47. YAMIL SABA
ANDREA SABA
VEN168 Nacra 17
ASOVENE VEN
 


RSX-Men
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Yacht Club Country
1. João RODRIGUES

POR 7 RSX-Men
Centro Treino Mar Madeira
2. Daniele BENEDETTI

ITA 60 RSX-Men
SV GDF
3. Matthijs VAN 'T HOFF

NED 18 RSX-Men
WSC Almere-centraal
4. Dorian VAN RIJSSELBERGE

NED 8 RSX-Men
Watersportverbond
5. Kiran BADLOE

NED 9 RSX-Men
Watersportverbond
6. Mattia CAMBONI

ITA 88 RSX-Men
Fiamme azzurre
7. Rainer KASEKIVI

EST 16 RSX-Men
TPLK
8. Nick DEMPSEY

GBR 1 RSX-Men
WPNSA
9. Sebastian FLEISCHER

DEN 158 RSX-Men
KDY
10. Ivan PASTOR

ESP 7 RSX-Men
CN SANTA POLA
11. Tom SQUIRES

GBR 9 RSX-Men
Wpnsa
12. Kieran MARTIN

GBR 926 RSX-Men
british sailing team
13. Aron GADORFALVI

HUN 1 RSX-Men
MSZA
14. Pawel TARNOWSKI

POL 182 RSX-Men
SKŻ Sopot
15. Przemyslaw MIARCZYNSKI

POL 126 RSX-Men
SKZ Sopot
16. Francisco Cruz SAUBIDET BIRKNER

ARG 40 RSX-Men
CNSI-PERU BEACH ARG
17. Juan Francisco FERRANDEZ

ARG 402 RSX-Men
Peru Beach ARG
18. Bautista SAUBIDET BIRKNER

ARG 401 RSX-Men
CNSI ARG
19. Mariano REUTEMANN

ARG 8 RSX-Men
Nautico Cordoba ARG
20. Mack VAN DEN EERENBEEMT

ARU 11 RSX-Men
Aruba Sailing Association ARU
21. Steven LAVEGEEN

ARU 888 RSX-Men
ASA Aruba Sailing Association ARU
22. Gabriel BASTOS PEREIRA

BRA 127 RSX-Men
IATE CLUBE DO ESPIRITO SANTO BRA
23. Ricardo SANTOS

BRA 1 RSX-Men
CBVELA BRA
24. Gabriel VERRIER-PAQUETTE

CAN 29 RSX-Men
CVDM, Canadian Sailing Team CAN
25. Max ROBINSON

CAN 21 RSX-Men
TWC/CKW CAN
26. Jean-Sebastien FUGERE

CAN 51 RSX-Men
multivoile CAN
27. Zachary PLAVSIC

CAN 33 RSX-Men
Royal Vancouver Yacht Club CAN
28. Eduardo HERMAN

CHI 1 RSX-Men
Federacion Chilena de navegacion a vela CHI
29. Aichen WANG

CHN 1 RSX-Men
Chinese Yachting Association CHN
30. Chunzhuang LIU

CHN 6 RSX-Men
Chinese Yachting Association CHN
31. Zhichao ZHANG

CHN 8 RSX-Men
Chinese Yachting Association CHN
32. Camilo GALEANO

COL 64 RSX-Men
Liga Vela Bolivar COL
33. Santiago Enrique GRILLO DIEZ

COL 1 RSX-Men
CLUB NAUTICO DEL CALIMA COL
34. Mohanad ISMAIL

EGY 7 RSX-Men
Arab Contractors EGY
35. Aly SULTAN

EGY 8 RSX-Men
ACSC EGY
36. Mohamed ELSAFTY

EGY 9 RSX-Men
Mokawleen EGY
37. Cheng CHUN LEUNG MICHAEL

HKG 16 RSX-Men
WAHK HKG
38. Ho Tsun LEUNG

HKG 2 RSX-Men
WAHK HKG
39. Makoto TOMIZAWA

JPN 11 RSX-Men
toyota motor east japan JPN
40. Ignacio BERENGUER

MEX 11 RSX-Men
CANCUN SAILING YACHT CLUB MEX
41. Mateo SALLES

MEX 81 RSX-Men
Costa Club MEX
42. Juan Bosco VARELA BARBA

MEX 58 RSX-Men
Vallarta Yacht Club MEX
43. David MIER Y TERAN

MEX 1 RSX-Men
None MEX
44. Diego BECERRA

MEX 83 RSX-Men
Miami Yacht Club MEX
45. Sebastian WANG-HANSEN

NOR 7 RSX-Men
KNS NOR
46. Alessio BOTTERI

PER 20 RSX-Men
Club de Regatas Lima PER
47. Evgeny AYVAZYAN

RUS 3 RSX-Men
CSKA, Yacht Club Sochi, Russian Sailing Federation RUS
48. Aleksandr ASKEROV

RUS 7 RSX-Men
Sochi Yacht Club, CSKA RUS
49. Onur Cavit BIRIZ

TUR 399 RSX-Men
Turkish Sailing Team TUR
50. Pamir SACKAN

TUR 7 RSX-Men
. TUR
51. Ben BARGER

USA 0 RSX-Men
SPYC USA
52. Philip MULLER

USA 3 RSX-Men
Lauderdale Yacht Club USA
53. Mark BOERSMA

USA 17 RSX-Men
USWA USA
54. Carson CRAIN

USA 75 RSX-Men
US SAILING TEAM SPERRY/ TCYC USA
55. Maximo NORES

USA 4 RSX-Men
miami yacht club USA
56. William MASON

USA 33 RSX-Men
St. Andrews Bay Yacht Club USA
57. Pedro PASCUAL

USA 11 RSX-Men
NO USA
58. Raul LOPEZ

USA 5 RSX-Men
Miami Yacht Club USA
59. Daniel FLORES

VEN 1 RSX-Men
anzoategui VEN
 


RSX-Women
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Yacht Club Country
1. Lilian DE GEUS

NED 3 RSX-Women
Watersportverbond
2. Ingrid PUUSTA

EST 215 RSX-Women
NYCS
3. Betti VAINKÜLA

EST 212 RSX-Women
TPLK/Extreme Sport
4. Emma WILSON

GBR 961 RSX-Women
wpnsa
5. Flavia TARTAGLINI

ITA 46 RSX-Women
S.V.G.d.F
6. Isobel HAMILTON

GBR 30 RSX-Women
RYA
7. Angeliki SKARLATOU

GRE 3 RSX-Women
NOKV
8. Saskia SILLS

GBR 956 RSX-Women
Rya
9. Hélène NOESMOEN

FRA 57 RSX-Women
Sports Nautiques Sablais
10. Imogen SILLS

GBR 561 RSX-Women
British Sailing Team
11. Marina ALABAU NEIRA

ESP 5 RSX-Women
RCN Sevilla
12. Bryony SHAW

GBR 94 RSX-Women
WPNSA
13. Veronica FANCIULLI

ITA 82 RSX-Women
C.S. Aeronautica Militare
14. Marta MAGGETTI

ITA 157 RSX-Women
S.V.G.d.F.
15. Agnieszka BILSKA

POL 09 RSX-Women
Sopocki Klub Żeglarski
16. Malgorzata BIAKECKA

POL 21 RSX-Women
SKZ Sopot
17. Maja DZIARNOWSKA

POL 7 RSX-Women
SKZ Sopot
18. Celina SAUBIDET BIRKNER

ARG 403 RSX-Women
CNSI-PERU BEACH ARG
19. Lucia IDOYAGA

ARG 9 RSX-Women
FAY ARG
20. Maria Celia TEJERINA MACKERN

ARG 36 RSX-Women
FAY ARG
21. Bruna MARTINELLI CESARIO DE MELLO

BRA 49 RSX-Women
Iate Clube de Itamaraca BRA
22. Patricia FREITAS

BRA 2 RSX-Women
CBVELA BRA
23. Olivia MEW

CAN 24 RSX-Women
CST CAN
24. Peina CHEN

CHN 81 RSX-Women
Chinese Yachting Association CHN
25. Jiali SUN

CHN 9 RSX-Women
Chinese Yachting Association CHN
26. Maayan DAVIDOVICH

10 RSX-Women
iya ISR
27. Megumi ISEDA

JPN 35 RSX-Women
Pirates Harbor JPN
28. Demita VEGA

MEX 9 RSX-Women
COZUMEL MEX
29. Nicole LEVEL

MEX 13 RSX-Women
windsurf cancun MEX
30. Cristina ORTIZ VIVAS

MEX 68 RSX-Women
VYC MEX
31. Maria MOLLESTAD

NOR 23 RSX-Women
KNS NOR
32. Maria Belen BAZO

PER 50 RSX-Women
Regatas Lima PER
33. Stefania ELFUTINA

RUS 271 RSX-Women
Yacht Club Sochi RUS
34. Dilara URALP

TUR 191 RSX-Women
Çeşmealtı Windsurf Club TUR
35. Farrah HALL

USA 1 RSX-Women
StFYC USA
36. Marion LEPERT

USA 143 RSX-Women
St. Francis Yacht Club USA
37. Kathleen TOCKE

USA 7 RSX-Women
Buffalo Canoe Club USA
38. Dismary BONILLO

VEN 27 RSX-Women
Escuela de vela Sotavento VEN
 


Sonar
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Yacht Club Country
1. John Robertson
Hannah Stodel
Steve Thomas
[Pending]
748 Sonar
CCYC
2. John Twomey
Ian Costelloe
Austin O'Carroll
[Pending]
IRL844 Sonar
Kinsale Yacht Club
3. bruno jourdren
Eric FLAGEUL
NICOLAS VIMONT VICARY
[Pending]
FRA 1 Sonar
CNCarantec
4. craig wood
liam cattermole
steven palmer
[Pending]
gbr747 Sonar
wpnsa
5. Colin Harrison
Jonathan Harris
Russell Boaden
AUS1 Sonar
Royal Perth YC AUS
6. Paul Tingley
Logan Campbell
Scott Lutes
CAN829 Sonar
LYC CAN
7. Aleksander Wang-Hansen
Marie Solberg
Per Eugen Kristiansen
NOR1 Sonar
KNS NOR
8. andrew fisher

[Pending]
usa810 Sonar
andrew fisher USA
9. Alphonsus Doerr
Brad Kendell
Hugh Freund
USA 1 Sonar
Noroton YC USA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network