Registrants For
Oxford Regatta One Design - Junior and Adult
Tred Avon Yacht Club

August 13-14, 2016
142 people have registered for this event

Adult Laser
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Adam Wolnikowski
*
Susquehanna Yacht Club 186501 Adult Laser / / 0 07/31/2016
2. Francisco Abriani
*
PRSA 182928 Adult Laser / / 0 08/11/2016
3. Philip Logan
*
TAYC 125104 Adult Laser / / 0 07/26/2016
4. Cole Daitch
*
SSA 187952 Adult Laser / / 0 08/12/2016
5. Jack Leffingwell
*
TAYC 184383 Adult Laser / / 0 08/13/2016
6. Timothy Desmond
*
Wadawanuck 186599 Adult Laser / / 0 08/13/2016
7. Brandon Flack
*
Wadawanuck 99 Adult Laser / / 0 08/13/2016
8. Brent Barbehenn
*
New Jersey YC 166163 Adult Laser / / 0 08/09/2016
9. Rob Emmet
*
Storm Trysail 9318 Adult Laser / / 0 07/28/2016
10. Csilla Gal
*
PRSA 170722 Fuu Adult Laser / / 0 08/08/2016
11. Bob Tan
*
SSA 196023 Adult Laser / / 0 08/07/2016
 


Comet
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Art Silcox
*
Crispen Blamphin
Corsica River YC 4069 Comet / / 0 08/05/2016
2. John Ebken
*
Karen Glass
San Diego YC 4090 Comet / / 0 08/05/2016
 


Junior Club 420
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. William McCollum
*
Dominic Grasso
AYC AYC 5 Junior Club 420 / / 0 08/08/2016
2. Phillip Schofield
*
Nicholas Papadopoulos
Annapolis Yacht Club 7054 Junior Club 420 / / 0 08/09/2016
3. Casey Cabot
*
Caroline McNeil
AYC 5825 Junior Club 420 / / 0 08/12/2016
4. Iain Shand
*
Chris Trentham
NERYC 21 Junior Club 420 / / 0 08/10/2016
5. Sam Bruce
*
Maddie Hawkins
Annapolis YC AYC 6 Junior Club 420 / / 0 08/09/2016
6. Jordan Bruce
*
Lindsey Harrison
Annapolis YC AYC 4 Junior Club 420 / / 0 08/09/2016
7. Cole Canuel
*
Sunrae Sturmer
SSA 7702 boat 8 Junior Club 420 / / 0 08/13/2016
8. Mary Katherine Riley
*
Stan Galloway
AYC 7449 Junior Club 420 / / 0 08/06/2016
9. Ronny Weed
*
Max Shapiro
Annapolis Yacht Club AYC 3 Junior Club 420 / / 0 08/07/2016
10. Emma Snead
*
Allison Gingerich
Severn Sailing Association 6267 Junior Club 420 / / 0 08/10/2016
11. Marley Hillman
*
Sophia Taczak
Severn Sailing Association 7579 Jenny Junior Club 420 / / 0 07/15/2016
12. Caroline Hugo
*
Ryan Wahba
AYC AYC 2 Junior Club 420 / / 0 08/12/2016
13. Jack Irvin
*
David Irvin
Severn Sailing Association 5 Junior Club 420 / / 0 08/12/2016
14. Harrison Koller
*
Remington King
AYC 4769 Junior Club 420 / / 0 08/10/2016
 


Junior Laser Radial
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Colin Ward
*
TAYC 199180 Junior Laser Radial / / 0 08/02/2016
2. Jasper Frazee
*
Severn Sailing Association 155315 Junior Laser Radial / / 0 08/12/2016
3. Madison Norris
*
TAYC 178575 Junior Laser Radial / / 0 08/02/2016
4. Harry Harp
*
Tred Avon Yacht Club 128142 Junior Laser Radial / / 0 08/10/2016
5. Thomas Johnson
*
SSA 194512 Zugzwang Junior Laser Radial / / 0 08/06/2016
6. Coleman Walker
*
TAYC 171633 Junior Laser Radial / / 0 08/12/2016
7. Matthew Yost
*
MRYC 199938 Junior Laser Radial / / 0 08/12/2016
8. David Manley
*
Rock Hall Yacht Club 187959 Junior Laser Radial / / 0 08/05/2016
9. Paul Dyer, Jr.
*
MRYC 58226 Junior Laser Radial / / 0 08/12/2016
10. Luke Dufour
*
Tred Avon Yacht Club 177298 177298 Junior Laser Radial / / 0 08/13/2016
11. Henry Proud
*
NERYC 48888 Junior Laser Radial / / 0 08/02/2016
12. Emily Ranson
*
Tayc 143980 Junior Laser Radial / / 0 08/08/2016
13. Luke Koerschner
*
SSA 168278 No Name Junior Laser Radial / / 0 08/08/2016
14. Alex Walters
*
North East River Yacht Club 13 Junior Laser Radial / / 0 07/31/2016
15. Noah Kullman
*
TAYC 197995 Kullman Junior Laser Radial / / 0 08/08/2016
16. Caroline Bayless
*
Annapolis Yacht Club 204069 Junior Laser Radial / / 0 08/10/2016
17. Morgan Essex
*
NERYC 15 Junior Laser Radial / / 0 08/08/2016
18. Tyler Mowry
*
Annapolis Yacht Club 169629 Junior Laser Radial / / 0 07/24/2016
 


Opti
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Anna Groszkowski
*
SSA 12930 Opti / Blue / 0 08/11/2016
2. Wynne Williams
*
AYC 6 Fin's Up Opti / Blue / 0 08/11/2016
3. Tad Clifton
*
SSA 11036 Wave Wizard Opti / Blue / 0 08/12/2016
4. Lilliana Webb
*
NERYC 21294 shark bait Opti / Blue / 0 08/10/2016
5. Chase Conway
*
SSA 20811 Opti / Blue / 0 08/03/2016
6. George Carty
*
SSA 17273 Opti / Blue / 0 08/11/2016
7. Nick Garcia
*
AYC 17630 Opti / Blue / 0 08/13/2016
8. Brooke Bogdan
*
NERYC 11532 Opti / Blue / 0 07/27/2016
9. Andrew Tollefson
*
AYC 9550 Opti / Blue / 0 08/11/2016
10. Nathan Jensen
*
North East River Yacht Club 8080 Knot Today Opti / Blue / 0 07/24/2016
11. Robert Wolf
*
SSA 21353 Opti / Blue / 0 07/27/2016
12. Jon Jon Weed
*
Annapolis YC 8666 Opti / Blue / 0 08/07/2016
13. Ava Arepally
*
TAYC 20616 Seaglass Opti / Blue / 0 08/07/2016
14. Graham Richards
*
TAYC 6964 Opti / Blue / 0 08/03/2016
15. Hayes Peterson
*
Tred Avon Yacht Club 18961 Opti / Blue / 0 08/05/2016
16. Dylan Paglee
*
AYC 20194 Opti / Blue / 0 08/12/2016
17. William Wrightson
*
Tred Avon Yacht Club 13975 Scoot Opti / Blue / 0 08/05/2016
18. Alex Hergan
*
North East River Yacht Club 6735 Mischief Opti / Blue / 0 08/09/2016
19. Alexander Adams
*
Annapolis Yacht Club 19467 Pounce Opti / Blue / 0 08/09/2016
20. Willem DeSimone
*
Tred Avon Yacht Club 15924 Opti / Blue / 0 08/10/2016
21. Will Donald
*
Tayc 18706 Opti / Blue / 0 07/28/2016
22. Adison Parish
*
TAYC 8467 Seabiscut Opti / Red / 0 08/09/2016
23. SarahGrace Clifton
*
SSA 8847 Sea Monkey Opti / Red / 0 08/12/2016
24. Ryan Stephens
*
tayc 18361 Aspire II Opti / Red / 0 08/08/2016
25. Isabella Webb webb
*
NERYC 13139 anchor Management Opti / Red / 0 08/10/2016
26. Harris Hilfiker
*
Shrewsbury Sailing Yacht Club 17692 Opti / Red / 0 08/10/2016
27. Gavin Bogdan
*
NERYC 19137 Opti / Red / 0 07/27/2016
28. Graeleigh Jones
*
TAYC 17162 Spark Opti / Red / 0 08/08/2016
29. Graydon Dinsel
*
NERYC 11556 Opti / Red / 0 08/07/2016
30. Robert Shand
*
NERYC 16114 Opti / Red / 0 08/11/2016
31. Ava Farley
*
Keith Farley 16559 Keith Farley Opti / Red / 0 08/12/2016
32. Ian Ronald
*
NERYC 14590 Opti / Red / 0 08/09/2016
33. Greta Schneider
*
TAYC 20618 Opti / Red / 0 08/12/2016
34. Spencer Parish
*
TAYC 17412 Speedy Gonzales Opti / White / 0 08/09/2016
35. Luca Webb
*
NERYC 147505 Sea Jordan Opti / White / 0 08/10/2016
36. R. Patrick Gallagher
*
TAYC 14888 Orca Opti / White / 0 08/10/2016
37. Christopher McCollum
*
AYC 8714 Opti / White / 0 08/04/2016
38. Hayden Gibbons-Neff
*
TAYC 15811 Flossie Opti / White / 0 08/08/2016
39. Liam Edgell
*
TAYC 11862 Opti / White / 0 08/13/2016
40. Matthew Periconi
*
TAYC 20615 Black Squirrel Opti / White / 0 08/04/2016
41. Ava Cornell
*
SSA 16237 Brown Eyed Girl Opti / White / 0 08/08/2016
 


Opti Green
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Fiona Harp
*
Tred Avon Yacht Club 10891 Opti Green / / 0 08/09/2016
2. Jimmy Flake
*
SSA 4730 Jimmys Boat Opti Green / / 0 08/09/2016
3. Van Topjian
*
TAYC 6595 River Ratt Opti Green / / 0 08/09/2016
4. Calder Lopez
*
TAYC 6 Jelly Fish Express Opti Green / / 0 08/08/2016
5. Roberts Wilmer
*
Annapolis Yacht Club 11643 Opti Green / / 0 08/12/2016
6. Charlotte Brody
*
TAYC 11981 Opti Green / / 0 08/12/2016
7. EJ Brody
*
TAYC 3311 Opti Green / / 0 08/12/2016
8. Beylen Gode
*
Annapolis YC 415 Coyote Opti Green / / 0 08/12/2016
9. Alders Kulynych-Irvin
*
Annapolis Yacht Club 12448 Sea Salt Opti Green / / 0 08/12/2016
10. Taylor Price
*
Tred Avon Yacht Club 8862 Sea Dog II Opti Green / / 0 08/12/2016
11. Hudson Stewart
*
TAYC 16070 Triton Opti Green / / 0 08/03/2016
12. Hartley Cooper
*
Tred Avon YC 10431 Canvasback Jr. Opti Green / / 0 08/11/2016
13. Siroon Topjian
*
TAYC 9944 Opti Green / / 0 08/12/2016
14. Michael Yost
*
MRYC 18369 Ez Breezy Opti Green / / 0 08/12/2016
15. Vincent Dyer
*
MRYC 15345 Dyer Straits Opti Green / / 0 08/12/2016
16. Annie Sitzmann
*
SSA 99 Blue Monster Opti Green / / 0 08/13/2016
17. Benedict Dyer
*
MRYC 18408 Opti Green / / 0 08/13/2016
18. Grayson Gibbons-Neff
*
TAYC 15624 David Opti Green / / 0 08/13/2016
19. Owen MacWilliams
*
SSA 4 Opti Green / / 0 08/01/2016
20. Nora Hinsch
*
SSA 18665 Opti Green / / 0 08/10/2016
21. Finley Heflin
*
Annapolis Yacht Club 1866 Fins Opti Green / / 0 07/25/2016
22. Nicholas Tollefson
*
AYC 18251 Opti Green / / 0 08/11/2016
23. Jake Dinsel
*
NERYC 11 Opti Green / / 0 08/07/2016
24. Chiara Kalinski
*
Tayc 12215 Zoo JR Opti Green / / 0 08/09/2016
25. Louisa Kalinski
*
Tayc 11218 Sealion Opti Green / / 0 08/09/2016
26. Nathan Richards
*
TAYC 7028 Silent Storm Opti Green / / 0 08/03/2016
27. John "Parker" Gibson
*
TAYC 16001 Stormbreaker Opti Green / / 0 08/03/2016
28. avery andrews
*
tayc 5982 pinkalicious Opti Green / / 0 08/10/2016
29. Luca DeSimone
*
Tred Avon Yacht Club 16039 Little Zippy Opti Green / / 0 08/10/2016
30. John Tilton
*
SSA 12276 Opti Green / / 0 08/10/2016
31. William Lindsley
*
SSA 13588 Opti Green / / 0 08/12/2016
 


Penguin
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Sandy McAllister
*
Dawson Cooper
TAYC 9632 SPAX Penguin / / 0 08/12/2016
2. Elizabeth Wainwright
*
Elizabeth Wainwright
TAYC 7702 Blonde Ambition Penguin / / 0 08/12/2016
3. William Lawson
*
Colette Preis
SSA 9677 Family Tieas Penguin / / 0 08/01/2016
4. Jeffrey Cox
*
Julian Cox
Tayc 965 Pywackette Penguin / / 0 07/29/2016
5. David Cox
*
Carter Elvart
TAYC 8823 Fox in Socks Penguin / / 0 08/12/2016
6. Hank Krafft
*
None None
PRSA 9320 Feather Penguin / / 0 08/09/2016
7. Charles Krafft
*
Donna McKenzie
SSA 9478 Wooden Bucket Penguin / / 0 08/01/2016
8. Chris Conway
*
Campbell Conway
AYC 9657 C-Biscuit Penguin / / 0 08/03/2016
9. Jonathan Bartlett
*
Annie Bartlett
Annapolis Yacht Club 9660 Ozzie Penguin / / 0 07/18/2016
10. Scott/Stewart Allan
*
scott/stewart allan
annapolis yc 9631 RazzBerry Penguin / / 0 08/07/2016
 


Snipe
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Joseph Hidalgo
*
Chris Young
SSA 26895 Snipe / / 0 07/26/2016
2. Zack KELCHNER
*
Bryan Stout
Severn Sailing Association 29782 Toasted Snipe / / 0 08/07/2016
3. Keith Donald
*
Kathryn Franke
SSA 30302 Snipe / / 0 08/01/2016
4. Douglas Frazee
*
Mark Fuhrmann
Severn Sailing Association 29147 Snipe / / 0 08/12/2016
5. Henry Filter
*
Sandy Westphal
Severn Sailing Association 31007 Snipe / / 0 07/26/2016
6. Christian Filter
*
Katherine Bennett
Severn Sailing Association 30552 Snipe / / 0 07/26/2016
7. Brett Davis
*
Maryl Ludden
SSA 30391 Haze Snipe / / 0 08/08/2016
8. Natalie Burls
*
David Waiting
SSA 29987 A Boat Has No Name Snipe / / 0 08/08/2016
9. Adam Podbielski
*
Maureen Gershberg
BCYA 17892 Wren Snipe / / 0 08/09/2016
10. Sonya Smith
*
Steve Pickel
SSA 29044 Double Pickel 2B Snipe / / 0 07/30/2016
11. David Eggleton
*
Steve Rowlands
SSA 31061 I Dont Know Snipe / / 0 07/28/2016
12. Maxwell Hetherington-Young
*
Kevin Hetherington-Young
Winchester Boat Club 30600 Jerry Snipe / / 0 08/01/2016
13. Todd Johnson
*
Faye Ferguson
Severn Sailing Association 31322 Snipe / / 0 08/02/2016
14. Lisa Pline
*
Alex Pline
SSA 31313 Snipey McSnipe Face Snipe / / 0 07/26/2016
15. Gavin OHare
*
Holly OHare
Eastport YC 30629 Snipe / / 0 07/26/2016
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network