Registrants For
The 16th Annual Lake Norman Hospice Regatta
to benefit

Hospice & Palliative Care Lake Norman
presented by
Huntersville Ford, Kathryn Keele, and Lake Norman Transportation Services, Inc.

June 03-05, 2016
46 people have registered for this event

Division 1 (U20)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jordan Wiggins

Travis Tucker
Matt Chenard
Red 50 Division 1 (U20)
York, South Carolina Lake Norman Yacht Club
2. Herve Chassin


Idefix 172 Division 1 (U20)
Seneca, South Carolina Lake Keowee sailing Club
3. Don Corey


fore 25 Division 1 (U20)
Cornelius, NC Outrigger YC
4. Joe Brase
Joe Brase
Bill Toole
Teresa Allen
Venti 20 Division 1 (U20)
Lake Wylie, SC LNYC
5. Chet Wiesenmayer

Kim & Lance Hughes
Lance hughes
Lotsaknots 148 Division 1 (U20)
Mooresviile, NC LNYC
6. Derek Binkley
Allison Binkley
Allison Binkley
Craig Gibson Jr.
21 Division 1 (U20)
Carrboro, NC Lake Norman Yacht Club
7. scott Olson

dana olson
no soup for u 187 Division 1 (U20)
Terrell, Nc lnyc
8. Dean Nelson

Dean Nelson
Uh-huh 154 Division 1 (U20)
Denver, NC LNYC
9. Teresa Decker
Ken Corsig
Lynn Strange
Ken Corsig
U too... 57 Division 1 (U20)
Charlotte, NC Lake Norman Yacht Club
10. Kenneth (BJ) Jones

Emily Jones
Rumbullion 151 Division 1 (U20)
Cornelius, NC - North Carolina LNYC
11. Mark Aspland

Laura Aspland
Joseph Aspland
A3+ 88 Division 1 (U20)
Davidson, North Carolina LNYC
 


Division 3 (Cruising)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Richard Blocker

Angela Blocker
Simple Pleasures 3479 Division 3 (Cruising)
Charlotte, NC PYC
2. David Parshall

Mike Zabo
Flounder 's Lincoln 7 Division 3 (Cruising)
Gilbert, Sc Columbia sailing club
3. William Ward


9 Division 3 (Cruising)
High Point, NC LYNC
4. Pete Marriott

Jessica Marriott
Beth Kennedy
Aloha 5706 Division 3 (Cruising)
Charlotte, NC LNYC
5. John Olsen


John's Girl 4997 Division 3 (Cruising)
Conover, NC Outrigger Yacht Club
6. Richard Ferrar
Richard Ferrar

Surprise! 229 Division 3 (Cruising)
Troutman, NC LNYC
7. David Sullivan


Legs A Shakin 10015 Division 3 (Cruising)
Mooresville, NC LNYC
 


Division 4 (Flying Scot)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Colin Graidage


Rocket Girl 5480 Division 4 (Flying Scot)
Huntersville, NC LNYC
2. Elizabeth Elden


5866 Division 4 (Flying Scot)
Mooresville, NC LNYC
3. Sean O'Donnell

Someone Light
Rhino 5171 Division 4 (Flying Scot)
Cornelius, North Carolina LNYC
4. Bill Ross

Steve Sammons
Margaret Hughes
Moxie 6020 Division 4 (Flying Scot)
Mooresville, NC NLYC
5. robert Fieids


Windworker 5963 Division 4 (Flying Scot)
Charlotte, N C LNYC
6. Robert Quinn
Smita Patel Quinn
Smita Quinn
5784 Division 4 (Flying Scot)
Concord, NC Lake Norman Yacht Club
 


Division 4 (Highlander)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Steve Hesler

Kathy Hesler
Kathy Hesler
Kathy Hesler
Kathy Hesler
1003 Division 4 (Highlander)
Mooresville, NC LNYC
2. PATRICK RYKENS


926 Division 4 (Highlander)
CHARLOTTE, NC LNYC
3. Tom Raymond


Lollygagger 916 Division 4 (Highlander)
Mooresville, NC LNYC
 


Division 5 (420)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Evan Chenard

Chris Hartman
TBD 12 Division 5 (420)
Mooresville, NC LNYC
2. Kenny Corsig


11 Division 5 (420)
Charlotte, NC Lake Norman Yacht Club
 


Division 5 (Laser Radial)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Clare Elden Gaule


170 Division 5 (Laser Radial)
Mooresville, NC LNYC
2. Floris Stratman


205506 Division 5 (Laser Radial)
Davidson, NC LNYC
3. Courtney Weidinger


164382 Division 5 (Laser Radial)
Mooresville, Nc LNYC
 


Division 5 (Sunfish)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Tom Payne


MUDSHARK 1797 Division 5 (Sunfish)
Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club - Mudshark Yacht Club
2. John Park


0 Division 5 (Sunfish)
Asheboro, NC LNYC
3. Mark Evans


81173 Division 5 (Sunfish)
Winston-Salem, NC LNYC
 


Optimist
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. John Cole McGee


Knot Tied 18702 Optimist
Blue
Newport, VA LNYC
2. Leighton McGee


15064 Optimist
White
Newport, VA LNYC
3. Murphy Olson


Leroy Jenkins 11440 Optimist
Blue
Terrell, NC LNYC
4. Xavier Shattuck


Boaty Mcboatface 13790 Optimist
Red
Charlotte, NC LNYC
5. Sullivan O'Donnell


19767` Optimist
Red
Cornelius, North Carolina LNYC
6. Danny Dieterich


20178 Optimist
Blue
China Grove, NC LNYC
7. Patel Rohan


8115 Optimist
Blue
Kannapolis, NC LNYC
8. Zalan Balassy


HUN719 Optimist
Blue
Charlotte, NC LNYC Member
9. George Atkinson


Galaxy Gazer 16472 Optimist
Blue
Tega Cay, SC LNYC
10. Daniel Larson


18501 Optimist
Blue
Charlotte, North Carolina Lake Norman
11. Andrew Atkinson


Four Fun TBD Optimist
White
Tega Cay, SC LNYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network