Registrants For
Board Bash
Lake Norman Yacht Club

September 24-25, 2016
57 people have registered for this event

Collegiate 420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Zack Brown 9
Collegiate 420 / Lake Norman YC
2. Kathleen Hale 12
Collegiate 420 / ETYSA
3. Josh Mergenthaler 4
Collegiate 420 / LNYC
 


Laser
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Mark Aspland 168327
Laser / [Grand Master] LNYC
2. Joseph Aspland 145378
Laser / [Open] LNYC
3. Lloyd Butler 173253
Laser / [Apprentice Master] Topsail Island Yacht Club
4. Jaime Espinosa 155197
Laser / [Master] member 201162
5. john fragakis 187322
Laser / [Great Grand Master] Lake Townsend
6. Finn Hassing 208107
Laser / [Great Grand Master] ODC
7. Peyton Hassinger 172022
Laser / [Open] Columbia Sailing Club
8. Stanley Hassinger 9
Laser / [Open] Columbia Sailing Club
9. Kent Leverich 187107
Laser / [Master] Nomad
10. Hogan O'Donnell 179175
Laser / [Open] LNYC
11. Mark Sherry 168518
Laser / [Master] Atlanta Yacht Club
12. Floris Stratman 205506
Laser / [Junior] lnyc
13. Glenn Walker 206547
Laser / [Master] CYC-NC
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Kenny Corsig 208586
Laser Radial / [Junior] Lake Norman Yacht Club
2. Clare Elden Gaule 170626
Laser Radial / [Junior] LNYC
3. Adam Larson 175550
Laser Radial / [Junior] Lake Norman Yacht Club
4. Sully O'Donnell 167275
Laser Radial / [Junior] LNYC
5. Lucas Sawin 200323
Laser Radial / [Junior] Hobcaw Yacht Club
6. Colin Sherry 138907
Laser Radial / [Junior] Atlanta Yacht Club
7. Liselotte Stratman 205495
Laser Radial / [Junior] lnyc
 


Optimist B/W/R
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Andrew Atkinson 15376
Optimist B/W/R / White LNYC
2. George Atkinson 16472
Optimist B/W/R / Blue LNYC
3. Zalan Balassy HUN719
Optimist B/W/R / Blue LNYC
4. Danny Diederich 20781
Optimist B/W/R / Blue LNYC
5. Danielle Ketner 10403
Optimist B/W/R / Red LNYC
6. Daniel Larson SER1099
Optimist B/W/R / Blue LNYC
7. Leighton McGee 16440
Optimist B/W/R / White LNYC
8. John Cole McGee 18702
Optimist B/W/R / Blue LNYC
9. Murphy Olson 9556
Optimist B/W/R / Blue lnyc
10. Rohan Patel 8115
Optimist B/W/R / Blue LNYC
11. John Rhodes 4108
Optimist B/W/R / White LNYC
12. Nancy Rhodes 8434
Optimist B/W/R / White LNYC
13. Edward "Ross" Sammons 11542
Optimist B/W/R / Blue LNYC
14. Logan Sawin 17410
Optimist B/W/R / White Hobcaw Yacht Club
15. Josie Sherry 10394
Optimist B/W/R / Blue Atlanta Yacht Club
16. Lucy Spearman 19977
Optimist B/W/R / Red Atlanta Yacht Club
17. Ellie Spearman 13130
Optimist B/W/R / Red Atlanta Yacht Club
18. Eli Thorn 20188
Optimist B/W/R / Red BSC
 


Optimist Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Evie Afflerbach 19820
Optimist Green / ETYSA (Edward Teach Youth Sailing Assoc) Blackbeard Sailing
2. Maddie Game 19821
Optimist Green / Blackbeard Sailing Club, New Bern, NC. ETYSA
3. Carmen patterson 260881V 16321
Optimist Green / Blackbeard Sailing CLub
4. Ellie Spicer 14305
Optimist Green / Columbia Sailing Club
 


Sunfish
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. David Bradford 8886
Sunfish / LNYC
2. Houston Brooks CSC4
Sunfish / Columbia Sailing Club
3. Mark Evans 81173
Sunfish / LNYC
4. Ryan Hargrave 3848
Sunfish / Columbia Sailing Club
5. Bane London 11
Sunfish / Columbia Sailing Club
6. John Meyer 117
Sunfish / none
7. Johnny Meyer 78463
Sunfish / none
8. Tom Payne 1797
Sunfish / Lake Norman Yacht Club
9. Kevin Robinson 578
Sunfish / LNYC
10. michael Robinson 77
Sunfish / LNYC
11. Claude Summers 3846
Sunfish / LNYC
12. Luke Volk 8
Sunfish / LNYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network