Registrants For
St. Thomas International Optimist Regatta and TOTE Clinic
St. Thomas Yacht Club - St. Thomas, VI

June 12-18, 2017
119 people have registered for this event

Opti Championship Fleet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Mia Nicolosi
*

ISV 642 Opti Championship Fleet
Red
*, * St. Thomas Yacht Club
2. Charles Gilman Hackel
*

USA 21447 Opti Championship Fleet
White
*, * PYC/ LIMA
3. Talia Hamlin
*

USA 22201 Opti Championship Fleet
White
*, * California Yacht Club
4. Taft Buckley
*

USA 13558 Opti Championship Fleet
Red
*, * LIMA
5. Samara Walshe
*

USA 19971 Opti Championship Fleet
White
*, * Seawanhaka CYC LIMA
6. Pearse Dowd
*

USA 21833 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Pleon Yacht Club
7. Tanner Krygsveld
*

ISV 1955 Opti Championship Fleet
White
*, * St. Thomas Yacht Club
8. Isabel Smith
*

USA 16174 Opti Championship Fleet
Red
*, * Birmingham Sailing Club
9. Katharine Doble
*

USA 21133 Opti Championship Fleet
Red
*, * California Yacht Club
10. Emily Doble
*

USA 113 Opti Championship Fleet
Blue
*, * California Yacht Club
11. Andy Yu
*

ISV 1010 Opti Championship Fleet
Blue
*, * STYC
12. Ryan Kronrad
*

USA 20866 Opti Championship Fleet
Red
*, * Lauderdale Yacht Club
13. Savannah Young
*

ISV 322 Opti Championship Fleet
Red
*, * LIMA
14. Alexis Young
*

ISV 902 Opti Championship Fleet
Blue
*, * LIMA
15. Benjamin Honig
*

USA 15389 Opti Championship Fleet
Red
*, * OCYC/LIMA
16. Caroline Sibilly
*

ISV 409 Opti Championship Fleet
Blue
*, * STYC
17. Robert Rielly
*

USA 17812 Opti Championship Fleet
Red
*, * Lauderdale Yacht Club
18. Alejandro Claudio
*

PUR 2532 Opti Championship Fleet
Red
*, * CNSJ
19. Avinash Raval
*

USA 20401 Opti Championship Fleet
Blue
*, * CRYC
20. Ian Fox
*

USA 21699 Opti Championship Fleet
Blue
*, * CRYC
21. Leopold Seuss
*

USA 22278 Opti Championship Fleet
Blue
*, * CRYC
22. Jack Redmond
*

USA 22280 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Lauderdale Yacht Club
23. Kevin Gosselin
*

USA 20546 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Lauderdale Yacht Club
24. Kaitlyn Hamilton
*

USA 18402 Opti Championship Fleet
Red
*, * Lauderdale yacht club
25. Laura Hamilton
*

USA 21419 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Lauderdale yacht club
26. Peter Foley
*

USA 20005 Opti Championship Fleet
Red
*, * Coral Reef Yacht Club
27. Angel Lapadula
*

USA 21482 Opti Championship Fleet
White
*, * Coral Reef Yacht Club
28. Audrey Foley
*

USA 21303 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Coral Reef Yacht Club
29. Truman Rogers
*

USA 7937 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Lauderdale Yacht Club
30. Zack Carvajal
*

USA 21781 Opti Championship Fleet
Red
*, * Seawanhaka CYC LIMA
31. Reese Zebrowski
*

PUR 5023 Opti Championship Fleet
Red
*, * CNSJ
32. Tiare Estela Sierra
*

PUR 5637 Opti Championship Fleet
Red
*, * CNSJ
33. Arabella Dixon
*

USA 20724 Opti Championship Fleet
Red
*, * LYC
34. Jose Arturo Diaz
*

PUR 1207 Opti Championship Fleet
Red
*, * CNSJ
35. Osvaldo DeLeon
*

PUR 5815 Opti Championship Fleet
Red
*, * CNSJ
36. Maria Eldridge
*

ANT 289 Opti Championship Fleet
Red
*, * AYC
37. Freddie Parkin
*

USA 16953 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Coral Reef YC
38. HARRY MARQUEZ TORRES
*

PUR 4286 Opti Championship Fleet
Red
*, * CNSJ
39. John Wood
*

USA 21870 Opti Championship Fleet
Red
*, * CRYC
40. Cort Snyder
*

USA 21325 Opti Championship Fleet
Blue
*, * CRYC
41. Jackson McAliley
*

USA 20796 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Coral Reef Yacht Club
42. Angus Renton
*

USA 19908 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Lauderdale Yacht Club
43. Andrew Lemley
*

USA 16000 Opti Championship Fleet
Red
*, * Seawanhaka Corinthian Yacht Club
44. Elizabeth Lemley
*

USA 11499 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Seawanhaka Corinthian Yacht Club
45. Mathieu Dale
*

ISV 312 Opti Championship Fleet
Red
*, * SCYC
46. Milo Miller
*

ISV 511 Opti Championship Fleet
Blue
*, * St. Croix Yatch Club
47. Ryan Moorehead
*

ISV 615 Opti Championship Fleet
White
*, * SCYC
48. Rodney Moorehead
*

ISV 260 Opti Championship Fleet
Blue
*, * SCYC
49. Ariana Schwartz
*

ISV 678 Opti Championship Fleet
Blue
*, * St Croix yacht club
50. Winborne Majette
*

ISV 94 Opti Championship Fleet
Blue
*, * St Thomas Yacht Club
51. Katherine Majette
*

ISV 917 Opti Championship Fleet
Blue
*, * St Thomas Yacht Club
52. Elyssa Franklin
*

ISV 824 Opti Championship Fleet
Blue
*, * St. Croix Yacht Club
53. NATHAN HAYCRAFT
*

IVB 864 Opti Championship Fleet
Red
*, * RBVIYC
54. Luca Perino
*

PUR 6824 Opti Championship Fleet
Red
*, * CNSJ
55. Paolo Perino
*

PUR 1964 Opti Championship Fleet
White
*, * CNSJ
56. Alejo Di Blasi
*

ISV 64 Opti Championship Fleet
Blue
*, * STYC
57. Rayne Duff
*

IVB 911 Opti Championship Fleet
Red
*, * STYC
58. Kael Chalwell
*

IVB 91 Opti Championship Fleet
White
*, * RBVIYC
59. Jose Mendez
*

PUR 5825 Opti Championship Fleet
Red
*, * CNSJ
60. Julian van den Driessche
*

ISV 224 Opti Championship Fleet
Red
*, * STYC/RVYC
61. Max van den Driessche
*

ISV 820 Opti Championship Fleet
Blue
*, * STYC/RVYC
62. Riccardo Lopez-Cepero
*

PUR 5151 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Club Nautico of San Juan
63. Nelson Biaggi
*

PUR 18 Opti Championship Fleet
Blue
*, * PYFC
64. Jose Guillermo Diaz
*

PUR 1802 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Club NAutico de San Juan
65. Stephan Baker
*

USA 20797 Opti Championship Fleet
Red
*, * Lauderdale YC
66. Tommy McCormick
*

USA 21452 Opti Championship Fleet
Red
*, * Key Biscayne Yacht Club
67. Ednalis Muñoz
*

PUR 5347 Opti Championship Fleet
Red
*, * BrISA
68. Abigail Sharp
*

USA 21818 Opti Championship Fleet
Red
*, * KEY BISCAYNE
69. Santiago Dillon
*

USA 21787 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Key Biscayne Yacht Club
70. Spencer Dominguez
*

USA 20912 Opti Championship Fleet
Blue
*, * KBYC
71. Christian Prendergast
*

USA 20905 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Key Biscayne Yacht Club
72. Benjamin Del Valle
*

PUR 5122 Opti Championship Fleet
Red
*, * CNSJ
73. Sebastian Spinelli-Sax
*

USA 20818 Opti Championship Fleet
Blue
*, * MRPF
74. Liam O'Keefe
*

USA 20078 Opti Championship Fleet
Red
*, * CRYC
75. Justin Callahan
*

USA 16897 Opti Championship Fleet
Red
*, * Lauderdale Yacht Club
76. Mitchell Callahan
*

USA 16898 Opti Championship Fleet
Red
*, * Lauderdale Yacht Club
77. Charlie Leigh
*

USA 20467 Opti Championship Fleet
Red
*, * CRYC
78. Samuel Allen
*

IVB 10 Opti Championship Fleet
White
*, * RBVIYC
79. JJ Klempen
*

ISV 429 Opti Championship Fleet
Blue
*, * St Croix Yacht Club
80. Tyler Morris
*

USA 21037 Opti Championship Fleet
Red
*, * Coral Reef Yacht Club
81. Sara schumann
*

USA 21758 Opti Championship Fleet
Red
*, * Lauderdale Yacht Club
82. Jordan Janov
*

USA 13043 Opti Championship Fleet
Blue
*, * California Yacht Club
83. ROBERT DIEMAR
*

USA 21288 Opti Championship Fleet
Blue
*, * CORAL REEF YACHT CLUB
84. GRIGGS DIEMAR
*

USA 20240 Opti Championship Fleet
White
*, * CORAL REEF YACHT CLUB
85. Aidan Cunningham
*

USA 20971 Opti Championship Fleet
Red
*, * Barnaget Light Yacht club
86. CRUZ LONSKI
*

ISV 247 Opti Championship Fleet
White
*, * STYC
87. Robert Richards
*

ISV 14 Opti Championship Fleet
White
*, * STYC
88. Kyle Roose
*

IVB 11 Opti Championship Fleet
Red
*, * Royal Bvi yacht club
89. Antonio Cisneros
*

IVB 1111 Opti Championship Fleet
Red
*, * Royal BVI YC
90. Ryan Lettsome
*

IVB 2303 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Royal BVI Yacht Club
 


Opti Green Fleet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Stella Claire Hackel
*

USA 22202 Opti Green Fleet
*, * PYC
2. Jake Julien
*

USA 21753 Opti Green Fleet
*, * CRYC
3. Miles Julien
*

USA 21924 Opti Green Fleet
*, * CRYC
4. Graham Doble
*

USA 15 Opti Green Fleet
*, * California Yacht Club
5. Veer Raval
*

USA 0401 Opti Green Fleet
*, * CRYC
6. Garrett Fox
*

USA 20402 Opti Green Fleet
*, * CRYC
7. Maximilian Seuss
*

USA 21308 Opti Green Fleet
*, * CRYC
8. Gian Marco Piovanetti
*

PUR 1408 Opti Green Fleet
*, * CNSJ
9. Charlie Julien
*

USA 22183 Opti Green Fleet
*, * CRYC
10. Grace King
*

2401 Opti Green Fleet
*, * STHS
11. Flame Gonzales
*

IV 56 Opti Green Fleet
*, * none
12. Brody Wood
*

USA 21870 Opti Green Fleet
*, * CRYC
13. Owen Grainger
*

USA 20916 Opti Green Fleet
*, * CRYC / American Yacht Club
14. Alexandra Tonin
*

ISV 524 Opti Green Fleet
*, * SCYC
15. Sebastian Medina
*

PUR 1404 Opti Green Fleet
*, * CNSJ
16. Diego Sebastian Vázquez
*

PUR 5182 Opti Green Fleet
*, * BrISA
17. Roger Casellas
*

PUR 5206 Opti Green Fleet
*, * Club Nautico de San Juan
18. Brody Oalmann
*

USA 204 Opti Green Fleet
*, * None
19. Mariano Veiga
*

PUR 8 Opti Green Fleet
*, * Marlin Sailing School Ceiba PR
20. Caitlin Briggs
*

ISV 9 Opti Green Fleet
*, * styc
21. Coby Fagan
*

ISV 3 Opti Green Fleet
*, * St. Thomas Yacht Club
22. Ben Thill
*

ISV 51 Opti Green Fleet
*, * STYC
23. Noah Carvalho
*

ISV 2000 Opti Green Fleet
*, * St. Thomas Yacht Club
24. Paul Magee
*

ISV 111 Opti Green Fleet
*, * STHS
25. Halina Diehl
*

ISV 2 Opti Green Fleet
*, * STYC
26. Ben Magee
*

ISV 105 Opti Green Fleet
*, * STHS
27. Joseph Croney
*

ISV 11 Opti Green Fleet
*, * SCYC
28. Finn Wilkening
*

USA 18280 Opti Green Fleet
*, * CRYC
29. Nia Cuffy
*

ISV 1999 Opti Green Fleet
*, * STYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network