Registrants For
Flying Scot 2017 Wife-Husband Championship
Sandy Bay Yacht Club

July 21-23, 2017
29 people have registered for this event

FS Challenger Division
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Bill Vogler

Jill Rendleman
don't know 5389 FS Challenger Division
Cobden, IL Carlyle Sailing Association
2. GLENN MCKIBBEN

Joan MCKIBBEN
2602 FS Challenger Division
Litchfield, NH Massabesic Yacht Club
3. Phil Scheetz

Jill Scheetz
4 Scheetz to the Wind 4086 FS Challenger Division
Coopersburg, PA Nockamixon Sail Club
4. Matt Cohen

Laurie Ketzenberg
Cohen Mutiny 520 FS Challenger Division
Fogelsville, PA Nockamixon Sail Club
5. Jim Walton Carmel Motherway

Carmel Motherway
None 4306 FS Challenger Division
Shutesbury, MA none
6. David Archibald

Marilyn Archibald
TLAP 4804 FS Challenger Division
West Newbury, MA Sandy Bay
7. Margot Hintlian

Ralph Block
Anoush 1405 FS Challenger Division
Rockport, MA Sandy BayYacht Club
8. Thomas Hoerner

Rebecca Hoerner
Asolare 5034 FS Challenger Division
Andover, MA sbyc
9. Chuck Nicolosi

Kathy Nicolosi
soiree 5122 FS Challenger Division
Rockport, MA SBYC
10. Kristian Weeder

Kay Weeder
Seaweeder 4824 FS Challenger Division
Doylestown, PA Yacht Club Stone Harbor
 


FS Championship Division
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Frank Gerry

Marianne Gerry
tbd 6131 FS Championship Division
Sugar Grove, IL Clinton Lake
2. Ben Williams

Deb Aronson
Sophie 5897 FS Championship Division
Urbana, IL Clinton Lake Sailing Association
3. Jeffrey Linton

Amy Smith Linton
The Scuppernog 6133 FS Championship Division
Ruskin, FL Davis Island YC
4. Tyler Andrews

Carrie Andrews
6130 FS Championship Division
Deer Park, MD DCYRA
5. Ryan Malmgren

Stacey Rieu
ADHD 6077 FS Championship Division
Verona, WI Ephraim Yacht Club
6. John Wake

Sharon Wake
Lucky Dog 5341 FS Championship Division
Henrico, VA Fishing Bay Yacht Club
7. Timothy Mallette

Avis Rosenfield
Flying Auk 18 FS Championship Division
Deerfield, NH Massabesic Fleet 196, Manchester NH
8. Dennis Dobe

Nancy Dobe
Flying Fish 5193 FS Championship Division
Hopkinton, NH Massabesic Yacht Club
9. roger sharp

Kate Sharp
6014 6014 FS Championship Division
Franklin, MA Massapoag Yacht
10. Greg Kampf

Diane Kampf
Kachow 5857 FS Championship Division
Whitinsville, MA Massapoag Yacht Club
11. John Eckart

Connie Eckart
5763 FS Championship Division
Norton, MA Massapoag YC
12. Mark Benner

Maria Benner
6011 FS Championship Division
Monroeville, PA Moraine Sailing Club
13. Glenn Wesley

Dorothy Wesley
DJ' 5919 FS Championship Division
Macungie, PA Nockamixon Sail Club
14. Ned Johnston

Anne Rhode
Loon 5197 FS Championship Division
Bar Harbor, ME Northeast Harbor Fleet
15. Edward Jeffries

Janet Jeffries
- 4260 FS Championship Division
Essex, Ma Sandy Bay Yacht Club
16. Skip Montello

Marianne Yarmey
Amalaya 5999 FS Championship Division
Rockport, MA SBYC
17. Mark Fleckenstein

Rebecca Fleckenstein
Apfel 5363 FS Championship Division
Skaneateles, NY Skaneateles Sailing Club
18. ROBERT Hamlin

Barbara Hamlin
MARY 5418 FS Championship Division
Preble, NY Skaneateles Sailing Club Fleet#43
19. Charles Clifton

MostCharmingCindy Clifton
Two Scoops 5871 FS Championship Division
Sarasota, FL SSS
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network