Registrants For
71st Annual Sarasota Sailing Squadron Labor Day Regatta

September 02-03, 2017
139 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Mason Sullivan
*
Camden Sullivan
25 Club 420
*, * Sarasota Youth Sailing
2. Anna Roberts
*
Anna Roberts
778 Club 420
*, * Venice Youth Boating Assocation
3. Nicolas Tave
*
Connor Hale
6333 Club 420
*, * Clearwater Community Sailing Center
4. Jonathan Pittman
*
Matthew Pittman
881 Club 420
*, * Davis Island Yacht Club
5. Bryce Tone
Bryce Tone
Skye Ehrhart
TNFS 7912 Club 420
Bradenton, FL Sarasota Youth Sailing
6. Terra Ehrhart

Kay Brunsvold
420 7661 Club 420
Sarasota, FL Sarasota Youth Sailing
7. Adrian Winkelman

Marverick Putnam
TBD 6244 Club 420
palm harbor, FL CCSC
8. Emily Bornarth

Trevor Bornarth
Black Jack USA 6283 Club 420
Stuart, FL .
9. Alexander Vafeas
*
Nick Powers
6 Club 420
*, * Sarasota Youth Sailing
10. Thomas Deiorio
Lauren Deiorio
Thomas Cura
2681 Club 420
Ocala, FL CCSC
11. Will Weinbecker
Wesley myler
Wesley Myler
Fyc5 Club 420
Jacksonville, FL The Florida yacht club
12. Ryan Gray

Pharoah Tyehimba
2012 Club 420
Lutz, FL DIYC
13. Spencer Brooks
Garrett Brooks
Garrett Brooks
2012 Club 420
Tampa, FL Davis Island Yacht Club
14. J.J. Smith

Anna Millbourn
8141 Club 420
Palmetto, FL Sarasota Youth Sailing
15. Mia Hanes

Matthew Mason
meghan connolly 5711 Club 420
Sarasota, FL Sarasota Youth Sailing
16. James McGirr

Cannon Bushman
8053 Club 420
Venice, FL Venice Yacht Club
17. Larry Evan Thomas
Nikki Gay
Nikki Gay
5239 Club 420
Ocala, FL Clearwater Community Sailing Center
18. Jonathan Joyner
Katie Nelson

TBA 2010 Club 420
Tampa, FL DIYC
19. Kaili Yap

Abigail Klinger
Willis 7902 Club 420
Fort Myers, FL Edison Sailing Centerr
20. Mateo Rodriguez

Sophia Wicks
Sophia Wicks
Sophia Wicks
Sophia Wicks
8295 Club 420
Winter Haven, FL Clearwater Community Sailing Center
21. Aaron Williams

Anthony Gosner
420 7786 Club 420
Nokomis, FL VYBA
22. Tee Chulikavit
Tee Chulikavit
John Michel
6420 Club 420
Tampa, FL CCSC
23. Luke King
Jack soudek
Jack Soudeck
7955 Club 420
Sarasota, FL Sarasota youth sailing
24. Thomas Weiss

Patrick Parker
12 Club 420
Tampa, FL Davis Island YC
25. James Nichols
James Nichols
Claire Shames
420 2011 Club 420
Tampa, FL Davis Island Yacht Club
 


Laser 4.7
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ethan Danielson
*

166004 Laser 4.7
*, * SPYC
2. Alexander McCree


168219 Laser 4.7
Tampa, FL Davis Island Yacht Club
 


Laser Full Rig
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Brian Gilcher


192093 Laser Full Rig
Satellite Beach, FL NOMAD
 


Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Emily Allen


1169348 Laser Radial
Saint Petersburg, FL St. Petersburg Yacht Club
2. Jacques Kowacki
*

170747 Laser Radial
*, * Sarasota Youth Sailing
3. Devin Wade


169305 Laser Radial
Sarasota, FL Sarasota Youth Sailing
4. Andrew Florio


209693 Laser Radial
Sarasota, FL SYS
5. Emma Shakespeare


184541 Laser Radial
Saint Petersburg, FL St. Petersburg Yacht Club
6. Heather Kerns


The Incredible HELK 195916 Laser Radial
Apollo Beach, FL St. Petersburg Yacht Club
7. Matthew King


194084 Laser Radial
Sarasota, FL Sarasota youth sailing
8. Will Murray


190471 Laser Radial
Sarasota, FL Sarasota Youth Sailing
9. Connor Nelson


191958 Laser Radial
Tampa, FL Davis Island Yacht Club
10. Brandon Geller


208396 Laser Radial
Tampa, FL DIYC
11. Riley Baugh


177002 Laser Radial
Bradenton, FL Sarasota Youth Sailing
12. Colin Lawther


194545 Laser Radial
Saint Petersburg, FL SPYC
13. Brett Putnam
Heidi Putnam

Upgrayde 200538 Laser Radial
Palm Harbor, FL SAILFIT/CLEARWATER COMMUNITY SAILING CENTER
14. Lars Osell


183843 Laser Radial
Sarasota, FL Sarasota Youth Sailing
15. Kevin Ratigan


Laser 194253 Laser Radial
Orlando, FL Sarasota Sailing Squadron
 


Melges 24
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Alex Shafer


New wave 515 Melges 24
Clermont, FL Clermont sailing
2. David King
David King

505 USA 505 Melges 24
Bradenton, FL NA
3. J A Booker
J A Booker

Carmelita USA 119 Melges 24
Saint Petersburg, FL Davis Island Yacht Club
4. Chris Carnell


Surfin Mary USA183 Melges 24
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
5. Gary Schwarting


OBSESSION 587 Melges 24
Naples, FL Gulf coast Sailing Club
6. Bob Kroetsch
Bob Kroetsch

Rogue 457 Melges 24
Tampa, FL diyc
7. George Haynie
George Haynie

Firewater 687 Melges 24
Tampa, FL Davis Island Yacht Club
 


Open Bic
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Max Freund
*

4 Open Bic
*, * Sys
2. James Freund
*

7294 Open Bic
*, * SYS
3. Owen Wicks
*

9049 Open Bic
*, * CCSC
4. Morgan Smith
*

na 8964 Open Bic
*, * Sarasota Youth Sailing
5. Byron McCobb-Pratt
*

1 Open Bic
*, * Sarasota Sailing Squadron
 


Optimist Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Benjamin Kramer
*

16325 Optimist Green
*, * Sarasota Youth Sailing
2. Brady Moyer
*

10676 Optimist Green
*, * St. Petersburg Yacht Club
3. Wesley Wood
*

USA-1357 Optimist Green
*, * SPYC
4. Quinn Molesky
*

20819 Optimist Green
*, * Manatee River Pram Fleet
5. Andrei Imensek
*

19495 Optimist Green
*, * Saint Petersburg YC
6. Cole Rogers
*

11395 Optimist Green
*, * St. Petersburg Yacht Club
7. Adrian Spinelli
*

20818 Optimist Green
*, * Manatee River Pram Fleet
8. Garrett january
*

18295 Optimist Green
*, * CCSC
9. Adam Mendelblatt
*

5311 Optimist Green
*, * St. Petersburg Yacht Club
10. Reid Mendelblatt
*

1902 Optimist Green
*, * SPYC
11. Matthew Smith
*

1813 Optimist Green
*, * Naples community sailing center
12. Moritz Boll
*

Boat Nr. 9 18300 Optimist Green
*, * Sailing Squadron Sarasota
13. Samuel Long
*

Opti 4189 Optimist Green
*, * Sarasota Sailing Sqaudron
14. Anna Jacobson
*

13484 Optimist Green
*, * TYCC
15. Sophia Fuller
*

9710 Optimist Green
*, * SPYC
16. Charlotte Marshall
*

17414 Optimist Green
*, * Naples Community Sailing Center
17. ty Davies
*

2 Optimist Green
*, * sarasota youth sailing
18. Tyler Grooms
*

15551 Optimist Green
*, * Naples Community Sailing Center
19. Garrett Thorn
*

Opti 9394 Optimist Green
*, * Naples Community Sailing Center
20. Rosie Simpson
*

Watermelon 14898 Optimist Green
*, * St. Petersburg Yacht Club
21. Ethan Miller
*

7068 Optimist Green
*, * TYCC
22. Jonah Sroka
*

20704 Optimist Green
*, * Sarasota Youth Sailing
23. Brodie Hausman
*

14260 Optimist Green
*, * MRPF Bishop Sailing Center
24. Will McCracken
*

1 Optimist Green
*, * Sarasota Youth Sailing
25. Macy Parke
*

10009 Optimist Green
*, * Clearwater Community Sailing Center
26. Gus Swencki
*

19712 Optimist Green
*, * Sarasota Youth Sailing
27. Caden Traylor
*

11398 Optimist Green
*, * Naples Community Sailing Center
28. Alexander Imensek
*

17629 Optimist Green
*, * Saint Petersburg YC
29. Devin Wilson
*

17693 Optimist Green
*, * Naples Sailing Community
30. Scott Lehner
*

5491 Optimist Green
*, * Naples Sailing Center
31. Josh Pope
*

2022 Optimist Green
*, * Sarasota Youth Sailing
32. Gemma Davies
*

20483 Optimist Green
*, * Sarasota youth sailing
33. Collin McCracken
*

16183 Optimist Green
*, * Sarasota Youth Sailing
34. Mason Hall
*

19308 Optimist Green
*, * Sarasota Youth Sailing
 


Optimist RWB
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Christopher Shaffer
*

Orange Crush 12900 Optimist RWB
White
*, * Davis Island Yacht Club
2. Kate Danielson
*

18281 Optimist RWB
Blue
*, * SPYC
3. Ava Shakespeare
*

11168 Optimist RWB
White
*, * St. Petersburg Yacht Club
4. Tom Seibold
*

T squared 15775 Optimist RWB
White
*, * Davis Island Yacht Club
5. Callen Burnett
*

10150 Optimist RWB
White
*, * DIYC
6. Jackson Lee
*

Fueled By Ramen 17053 Optimist RWB
White
*, * DIYC
7. Luca Achilles
*

17395 Optimist RWB
White
*, * Davis Island Yacht Club
8. Ainsley Braun
*

14730 Optimist RWB
White
*, * St. Petersburg Yacht Club
9. Taylor Brown
*

19608 Optimist RWB
White
*, * St. Petersburg Yacht Club
10. Jack Carter
*

19366 Optimist RWB
White
*, * VYBA
11. Dorothy Mendelblatt
*

7869 Optimist RWB
Blue
*, * St. Petersburg Yacht Club
12. Logan Rimel
*

16138 Optimist RWB
Blue
*, * St. Petersburg Yacht Club
13. Matthew McGonigal
*

1 Optimist RWB
Blue
*, * Clearwater Community Sailing Center
14. Trent Boicheff
*

19075 Optimist RWB
Blue
*, * St. Petersburg Yacht Club
15. Peyton Dec
*

19101 Optimist RWB
Blue
*, * VYBA
16. Sidney Moyer
*

10676 Optimist RWB
Blue
*, * St. Petersburg Yacht Club
17. Sebastian Spinelli-Sax
*

20818 Optimist RWB
Blue
*, * Manatee River Pram Fleet
18. Isabella Shakespeare
*

14303 Optimist RWB
Blue
*, * St. Petersburg Yacht Club
19. Michael Carton
*

20191 Optimist RWB
Blue
*, * MRPF
20. Daniela Dreyfuss
*

17336 Optimist RWB
Blue
*, * Naples Community SC
21. Carson Page
*

18809 Optimist RWB
Blue
*, * Naples Community Sailing Center
22. Natalie Gavrielov
*

18081 Optimist RWB
Blue
*, * Naples Community Sailing Center
23. Mcaulay Carter
*

21422 Optimist RWB
Blue
*, * LIMA
24. Michael Childers
*

11 Optimist RWB
Blue
*, * Sarasota Youth Sailing
25. Alex Liebel
*

22446 Optimist RWB
Blue
*, * SYS
26. Harrison Molesky
*

14294 Optimist RWB
Blue
*, * Manatee River Pram Fleet
27. Tanner DeMarzo
*

18588 Optimist RWB
Blue
*, * Clearwater Community Sailing Center
28. Kaitlyn Liebel
*

20887 Optimist RWB
Red
*, * Sarasota Youth Sailing
29. Thommie Grit
*

20398 Optimist RWB
Red
*, * Sarasota Youth Sailing Program
30. Paul Benjamin Strom
*

Paul Benjamin 19712 Optimist RWB
Red
*, * Sarasota Youth Sailing
31. Ry Menke
*

11111 Optimist RWB
Red
*, * Clearwater Community Sailing Center
32. Elizabeth McCree
*

15299 Optimist RWB
Red
*, * St. Petersburg Yacht Club
33. Connor Snead
*

15106 Optimist RWB
Red
*, * Manatee River Pram Fleet
34. Claire Miller
*

11856 Optimist RWB
Red
*, * Davis Island Yacht Club
35. Julia Conneely
*

12914 Optimist RWB
Red
*, * St. Petersburg Yacht Club
36. Patrick Igoe
*

20725 Optimist RWB
Red
*, * NCSC
37. Zachary Waldman
*

20409 Optimist RWB
Red
*, * CCSC
 


PHRF Cruiser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Dave Ettinger


Spindrift 84 PHRF Cruiser
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
 


PHRF Multi-Hull
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ben Appel
*

Botanica 13 PHRF Multi-Hull
*, * Sarasota Sailing Squadron
2. Travis Yates


Indigo 426 PHRF Multi-Hull
Sarasota, FL SSS
3. Jay Roth


Weird Kitty 418 PHRF Multi-Hull
Naples, FL Gulf Coast Sail Club
4. Jon Dowd


iguana 187 PHRF Multi-Hull
Sarasota, FL sss
5. Bill Johnsen
Bill

Sunspot 7 PHRF Multi-Hull
Sarasota, FL SSS
6. Bob Neff
Bob Neff

triforce 161 PHRF Multi-Hull
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
 


PHRF Non-Spinnaker
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. David Wilson
David Wilson

Solitude 30 PHRF Non-Spinnaker
Bradenton, FL SSS
 


PHRF Pocket Cruiser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. John Huber


Green Flash 16 PHRF Pocket Cruiser
Sarasota, FL SSS
2. Bob Miller
Bob Miller

Miller LITE 8424 PHRF Pocket Cruiser
Bradenton, FL Sarasota Sailing Squadron
 


PHRF Spinnaker
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jeffrey Olson
David Olson

Necessary Evil 1771 PHRF Spinnaker
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
2. Jason Richards


T-Bone 42 PHRF Spinnaker
Naples, FL Gulf Coast Sailing Club
3. Chuck Clack


Raptor 155 PHRF Spinnaker
Osprey, FL SSS
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network