Registrants For
2018 International 14 World Championship

August 12-25, 2018
61 people have registered for this event

International 14
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Dave Alexander
Matt Balmer
AUS 672 International 14, West beach, SA AUS AUS
2. Stewart Vickery
James Patterson
AUS 665 International 14, Black Rock, Victoria AUS AUS
3. Phillip Tomamichel
Geoffrey Tomamichel
AUS 667 International 14, Melbourne, Victoria AUS AUS
4. Anthony Anderson
Dan Vaughan
AUS 676 International 14, Somerville, Victoria AUS AUS
5. Stuart Sloss
Eike Ehrig
AUS 659 International 14, Karrinyup, Western Australia AUS AUS
6. Graeme Everett
Andrew Wilson
AUS 637 International 14, Perth, WA AUS AUS
7. David Hayter
Trent Neighbour
AUS 677 International 14, Hawthorne, Queensland AUS AUS
8. Roger Blasse
Andrew Gilligan
AUS 657 International 14, Beaumaris, Victoria AUS AUS
9. Lindsay Irwin
Andrew Perry
AUS 663 International 14, Hampton East, Victoria AUS AUS
10. mark krstic
james lanati
AUS 656 International 14, Melbourne, Victoria AUS AUS
11. Courtney Mahar
Elliott Mahar
AUS 626 International 14, West End, QLD AUS AUS
12. Christopher Leigh
John Hudson
CAN 614 International 14, Toronto, ON CAN CAN
13. Matthew Davidge
Doug McGhan
CAN 620 International 14, Ottawa, ON CAN CAN
14. Greg Loffree
Ingrid Merry
CAN 618 International 14, Toronto, ON CAN CAN
15. Eric Tulk
Evan Young
CAN 596 International 14, Toronto, ON CAN CAN
16. Lauren Laventure
Jason Lemieux
CAN 621 International 14, Toronto, ON CAN CAN
17. Dan Cunningham
Ian Struthers
Can 622 International 14, Toronto, ON CAN CAN
18. Ryan Hulsker
Stefan Dalberg
CAN 602 International 14, Calgary, AB CAN CAN
19. Peter Hayward
Birdman Koechli
CAN 601 International 14, Toronto, ON CAN CAN
20. Tim Bishop
Hans Fischer
CAN 615 International 14, Toronto, ON CAN CAN
21. Paul Throop
Alex Throop
CAN 616 International 14, Burlington, ON CAN CAN
22. Dominic van Essen
Simona Saccani
ITA 1488 International 14, Nice, Provence-Alpes-Côte FRA ITA
23. Neale Jones
Edward FitzGerald
GBR 1553 International 14, London, England GBR GBR
24. Douglas Pattison
Mark Tait
GBR 1561 International 14, Itchenor, Chichester, England GBR GBR
25. Andy Partington
Tom Partington
GBR 1559 International 14, Emsworth, Hants GBR GBR
26. Alasdair Cattanach
Paul Anderson
GBR 1562 International 14, Prestwick, Ayrshire GBR GBR
27. Peter Crockford
Jack Elsby-Hartman
GBR 1554 International 14, Carnon Downs, Truro, Cornwall GBR GBR
28. Martin Jones
Adam Lees
GBR 1555 International 14, Dell Quay, Chichester GBR GBR
29. Andy Shaw
Rob Struckett
GBR 1544 International 14, Havant, England GBR GBR
30. Charles Duchesne
Adam Ovington
GBR 1546 International 14, Northchapel, England GBR GBR
31. Philip McDanell
Luke Boughton
GBR 1527 International 14, London, England GBR GBR
32. Jonathon McGuire
Andrew Smith
GBR 1564 International 14, Gosport, Hants GBR GBR
33. Andy FitzGErald
Rich Dobson
GBR 1530 International 14, Chichester, West Sussex GBR GBR
34. George Yeoman
Jack Yeoman
GBR 1517 International 14, London, England GBR GBR
35. Daniel Holman
Alex Knight
GBR 1556 International 14, Southampton, Hampshire GBR GBR
36. Michael Gerhold
Georg Denninger
GER 15 International 14, Tübingen, GER - Germany GER GER
37. Bjoern Frasch
Oliver Peter
GER 218 International 14, Tangstedt, SH GER GER
38. Felix Piechowiak
Paul Worrmann
GER 234 International 14, Berlin, Berlin GER GER
39. Philipp Solbrig
Andrew McConnell
GER 11 International 14, Berlin, Berlin GER GER
40. Georg Borkenstein
Eike Dietrich
GER 28 International 14, Krummwisch, SH GER GER
41. Tobias Merkel
Jan-Martin Luehrs
GER 2 International 14, Langballig, SH GER GER
42. Lukas Sauerland
Gregor Thiem
GER 202 International 14, Gleichen, Niedersachsen GER GER
43. Axel Reinsch
Elena Stoffers
GER 230 International 14, Hamburg, HH GER GER
44. David Schafft
Moritz Wiskemann
GER 24/1509 International 14, Dannau, SH GER GER
45. Stefan Lahmer
Wolfgang Albrecht
GER 90 International 14, Rostock, Mecklenburg-Vorpomme GER GER
46. Mikey Radziejowski
Evan Sjostedt
USA 1162 International 14, Santa Cruz, CA USA USA
47. Paul Galvez
Cameron McDonald
USA 1168 International 14, Mission Viejo, CA USA USA
48. Terence Gleeson
JP Barnes
USA 1203 International 14, San Diego, CA USA USA
49. John Clark
Michael Lazzaro
USA 1199 International 14, Point Richmond, CA USA USA
50. Rand Arnold
Gary Gremaux
USA 1143 International 14, Santa Clara, CA USA USA
51. Michael Leitch
Elizabeth Campbell
USA 1170 International 14, Los Angeles, CA USA USA
52. Brad Ruetenik
Greg Dixon
USA 1200 International 14, Encinitas, CA USA USA
53. Kirk Twardowski
Matt Skafel
USA 1186 International 14, Mountain View, CA USA USA
54. Greg Mitchell
James Beninghaus
USA 1202 International 14, CAMPBELL, CA USA USA
55. Katie Love-Gilmour
Daniel “Sid Vicious” Roberts
USA 1201 International 14, Richmond, CA USA USA
56. Andrew Bates
Kevin Rogers
USA 1167 International 14, Kaneohe, HI USA USA
57. James Clarkson
Joshua Leihe
USA 1198 International 14, Berkeley, CA USA USA
58. Garrett Brown
Martin Fabiansson
USA 1187 International 14, Long Beach, CA USA USA
59. Ted Rogers
Tim Burks
USA 1194 International 14, Alameda, CA USA USA
60. chad freitas
Philipp Berner
USA 1195 International 14, Albany, CA USA USA
61. Ron Boehm
Aiden Mobley
USA 1177 International 14, Santa Barbara, CA USA USA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network