Registrants For
2018 Lake Ray Hubbard, Lakewide Racing Series
Bayside Sailing Club/Chandlers Landing Yacht Club/Rush Creek Yacht Club

June 02-October 20, 2018
33 people have registered for this event

A Fleet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. DAVID HOYE


Rocket Science USA 65 A Fleet
ROCKWALL, TX Rush Creek Yacht Club
2. Kirk Youngblood


Panama Red 83184 A Fleet
Fate, Texas RCYC
3. RYAN GLAZE
Glaze

GRINGO 62 A Fleet
1
HEATH, TX RCYC
4. Robert C Williams


Hotter Tuna USA 53 A Fleet
1
Rockwall, TX CLYC
5. Tom Pautz
Tom Pautz

Mojo 105 A Fleet
1
Rockwall, TX Chandlers Landing Yacht Club
6. MARSHALL MCKENZIE
DAVID / TRAVIS

S-CAPE 35 A Fleet
1
Garland, TX BAYSIDE SAILING CLUB
 


B Fleet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Doyle Sherman


TropICana FL 10 B Fleet
Heath, TX CLYC
2. Jimmy Peters
Jimmy

Fun - Hull #3 1679 B Fleet
Heath, TX Rush Creek Yacht Club
3. Kathy/Dave Irwin


PWB ??? TX17 B Fleet
Heath, TX RCYC
4. Scott Weaver


Belle Claire B345 B Fleet
Rockwall, TX Rush Creek Yacht Club
5. Jack Marsh


3411 B Fleet
Rockwall, TX RCYC
6. Greg Newsome
Don Kern

Carlos 21645 B Fleet
1
Frisco, TX Bayside Sailing Club
7. George Conklin
George Conklin

Audacity USA 95 B Fleet
1
Plano, TX BSC
8. Chris Hunke


Swale 271/272 B Fleet
1
Dallas, TX Bayside
9. George Lewis


Reflections ? B Fleet
1
Wilmington, DE RCYC
10. Chris Lee


Crazy Horse 646 B Fleet
1
Mesquite, Texas Bayside Sailing Club
11. Tom Jacobs


Eleanor 56 B Fleet
1
Heath, TX RCYC
12. Robert Phillips
Don Henry

Tickled TBD B Fleet
1
Rockwall, TX Rush Creek
13. Mike Jones


WINGS 53 B Fleet
1
Garland, TX BSC
14. David Bell


David Bell 40 or 48 B Fleet
1
Terrell, TEXAS Rush Creek
15. Larry Seals 171356Q


Paint Chip TX 15 B Fleet
1
Dallas, TX RCYC
 


C Fleet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Chris Gulley


Zephyr 3786 C Fleet
2
Murphy, TX Bayside Sailing Club
2. Bradley Wright
Bradley Wright

Rosy 3565 C Fleet
2
Dallas, TX BAYSIDE SAILING CLUB
3. Robert Barnes
Robert Lee Barnes

Clair de Lune 287 C Fleet
2
Garland, TX Bayside Sailing CLub
4. Max Carr


Wyvern 4114 C Fleet
2
Garland, TX BSC
5. Philip McBride


Second Wind 4932 C Fleet
2
Dallas, TX BSC
 


D Fleet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Bryce Gaston
Erin Davidson

Latitude Adjustment 3141 D Fleet
2
Dallas, TX BSC
2. George hannan
George hannan

Fins Up 205 D Fleet
1
Rockwall, TX RCYC
3. Sean Teele


Amphitrite 2001 D Fleet
2
Dallas, Texas BSC
4. Peter Powers
Virginia Powers

Respite 6019 D Fleet
2
Rockwall, TX BSSC
5. Don O'Grady


Deja Vu 65 D Fleet
2
Murphy, TX Bayside
6. Daniel Malak


Orion 63373 D Fleet
2
Rockwall, TX CLYC
7. Ron Surley
Kaye Surley

My Girl 7174 D Fleet
2
Richardson, TX BSC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network