Registrants For
Northwest Junior Olympics Regatta
Seattle Yacht Club

August 25-26, 2018
96 people have registered for this event

29er
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Cedric Keneipp
*
Jack Knowles
TBD 29er
*, * Bellingham Yacht Club
2. Hayden Flaskerud
*
Nicholas Lee
P52A2U 29er
*, * Narrows Race Team
3. Justin Skene
*

[Pending]
1813 29er
*, * Seattle Yacht Club
 


C420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Kieran Banyard
*
Pierre Carr
Tbd C420
*, * WSC
2. Miles Williams
*
Abbie Chipps
TBD C420
*, * SSP
3. Daniel Duyvestein
*

? C420
*, * WSC
4. Ella Hubbard
*
Annie Buelt
1 C420
*, * Olympia Yacht Club
5. Evan Owens
*

[Pending]
7 C420
*, * Willamette Sailing Club
6. Peter Schnell
*
Megan Waller
10 C420
*, * Willamette Sailing Club
7. Annika Phillips
*
Gabriella Feleciano
11 C420
*, * Willamette Sailing Club
 


FJ
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Emilia Garcia-Bompadre
*
Van Senseney
tbd FJ
*, * Sail Sand Point
2. Kira Blumhagen
*
Ella Barnard
unknown FJ
*, * Sail Sand Point
3. Charlie Kubiniec
*

? FJ
*, * Mount Baker Sailing and rowing club
4. Thomas Pentimonti
*
Taggart Messersmith
tbd FJ
*, * Narrows Race Team
5. Advik Eswaran
*
Lucien Freemesser
TBD FJ
*, * SSP
6. Sam Bonauto
*
Peter Kelleher
Tbd FJ
*, * OYC
7. Kaitlyn Beaver
*
Ellie Blackmore
TBD FJ
*, * Sail Sand Point
8. Everett Rendon
*
Aaron Beaver
1A FJ
*, * Sail Sand Point
9. Everett Rendon
*

1 FJ
*, * Sail Sand Point
10. Peter "Alden" McGonagle
*

[Pending]
4 SSP FJ
*, * Sail Sand Point
11. Maks Groom
*
Aragorn Crozier
5 FJ
*, * Sail Sand Point
12. Atlas Iverson
*
Karri Alderson
6 FJ
*, * Corinthian Yacht Club
13. Sebastian Dougherty
*

[Pending]
8 FJ
*, * Corinthian Yacht Club
14. Ansel Moy
*

19 FJ
*, * Mt. Baker Rowing and Saiing
15. Zoya Firasta
*
Kaia Bott
20 FJ
*, * Mount baker rowing and sailing
16. Avian de Keizer
*
Erin/Kate Winans
85 FJ
*, * Olympia Yacht Club
17. Emily Smith
*
Ben Brink
108 FJ
*, * Narrows Race Team
18. Carlos Rivas
*
Jaden Unruh
110 FJ
*, * GHYC
19. Peter Ryalls Ryalls
*
Corinne Harrison
112 FJ
*, * Narrows
20. Dayne Hall
*
Ripley Morris
115 FJ
*, * Narrows Race Team
 


Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Alexander Hubbard
*

123456 Laser
*, * CYC Seattle
2. Zach Cooper
*

175068 Laser
*, * Port Madison Yacht Club
3. Cooper Hand
*

206170 Laser
*, * Seattle Yacht Club
 


Laser 4.7
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Duncan Mack
*

unknown Laser 4.7
*, * Seattle Yacht Club
2. Teddy Gao
*

unk Laser 4.7
*, * Willamette Sailing Club
3. Barrett Lhamon
*

172473 Laser 4.7
*, * PMYC
 


Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Samuel Kimmel
*

[Pending]
TBD Laser Radial
*, * Sail Sand Point
2. Jaedon Bott
*

TBD Laser Radial
*, * Mount baker rowing and sailing
3. Caroline Schmale
*

TBD Laser Radial
*, * SYC
4. Ryan Milne
*

Unk Laser Radial
*, * SYC
5. Erik Anderson
*

TBD... Laser Radial
*, * Sail Sandpoint / Corinthian Yacht Club
6. Hannah Beaver
*

TBD Laser Radial
*, * Sail Sand Point
7. Jack Koliha
*

TBD Laser Radial
*, * SSP
8. Delaney Hammer
*

59 Laser Radial
*, * Seattle Yacht Club
9. Danny Juan
*

0910 Laser Radial
*, * Sail Sand Point
10. Catie Vandervort
*

112707 Laser Radial
*, * Sail Sand Point/Corinthian Yacht Club
11. Natalie Serbousek
*

148832 Laser Radial
*, * Seattle YC / Bellingham YC
12. Claire Jablonski
*

153104 Laser Radial
*, * Kitsap Sailing & Rowing Foundation
13. Blake Bundesmann
*

161986 Laser Radial
*, * Mt. Baker Sailing Team
14. Stuart Blakey
*

170441 Laser Radial
*, * Seattle Yacht Club
15. Lindsay Campbell
*

177277 Laser Radial
*, * PMYC
16. Nayan Dhillon
*

177637 Laser Radial
*, * SYC
17. Casey Pickett
*

191537 Laser Radial
*, * Willamette Sailing Club
18. Conrad Miller
*

USA 199714 Laser Radial
*, * Seattle Yacht Club/ Willamette Sailing Club
19. Dane Petrakis
*

199999 Laser Radial
*, * Seattle Yacht club
20. John Feleciano
*

200156 Laser Radial
*, * Willamette Sailing Club
21. Sammy Farkas
*

204477 Laser Radial
*, * Seattle Yacht Club/Bellingham Yacht Club
22. Emma Powell
*

206165 Laser Radial
*, * BYC
23. Parker Carlson
*

208066 Laser Radial
*, * Seattle yacht Club
24. Jordan Wood-Pina
*

209069 Laser Radial
*, * Oak Harbor Yacht Club/The Sailing Foundation
25. Corbin Torralba
*

210106 Laser Radial
*, * Mt. Baker Rowing & Sailing Center
26. Hunter Hong
*

210629 Laser Radial
*, * Seattle Yacht Club
27. Jack Carroll
*

210702 Laser Radial
*, * SYC
28. Max Doane
*

213880 Laser Radial
*, * SYC/PMYC
29. Owen Timms
*

214303 Laser Radial
*, * Seattle Yacht Club
 


Optimist Blue
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Claire Ramsey
*

Can 1672 Optimist Blue
*, * KYC
2. Ian Blakemore
*

USA 5606 Optimist Blue
*, * SSP/CYC Seattle
3. Dieter Creitz
*

13616 Optimist Blue
*, * SYC
4. Finn Deprez
*

15081 Optimist Blue
*, * TYC
5. Jacob Posner
*

17264 Optimist Blue
*, * SYC
6. Alex Shemwell
*

USA 20950 Optimist Blue
*, * Seattle Yacht Club
7. Alexander Baldwin
*

USA22526 Optimist Blue
*, * Seattle Yacht Club
 


Optimist Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Albertino Pozzo
*

TBD Optimist Green
*, * SYC
2. Barrett Milne
*

00 Optimist Green
*, * SYC
3. Alexander Turloff
*

None Optimist Green
*, * Port Madison Yacht Clube
4. Nico Konyk
*

x Optimist Green
*, * Tacoma
5. Cole Batterberry
*

Unknown Optimist Green
*, * Seattle Yacht Club
6. Genevieve Shemwell
*

0 Optimist Green
*, * Seattle Yacht Club
7. Anna Derya Cezik
*

2 Optimist Green
*, * CYC
8. Max Hanson
*

6 Optimist Green
*, * CYC
9. Adam Turloff
*

8 Optimist Green
*, * Port Madison Yacht Club
10. Simon Hanson
*

8 Optimist Green
*, * CYC
11. Lars Hedin
*

10 Optimist Green
*, * SYC
12. Jesse Shieh
*

16 Optimist Green
*, * CYC
13. Isla McNae
*

21 Optimist Green
*, * Seattle Yacht Club
14. Ben Yuret
*

15027 Optimist Green
*, * CYC
15. Jacob Englehardt
*

20794 Optimist Green
*, * Syc
 


Optimist Red
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jacob Jones
*

POL 1901 Optimist Red
*, * TSS/TYS
2. Alex Zaputil
*

20694 Optimist Red
*, * SYC
3. Sarah Sherley
*

22184 Optimist Red
*, * Mount Baker Rowing and Sailing Center
 


Optimist White
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Eliotte Walsh
*

0000 Optimist White
*, * Willamette Sailing Club
2. Max Ramsey
*

CAN 1399 Optimist White
*, * KYC
3. Nathan Koliha
*

11005 Optimist White
*, * SSP
4. Alan TImms
*

19146 Optimist White
*, * Seattle Yacht Club
5. Eva Gao
*

19603 Optimist White
*, * Willamette Sailing Club
6. Bing Kawasaki
*

22160 Optimist White
*, * Mt Baker Sailing
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network