Registrants For
US Sailing's 2018 Chubb U.S. Junior Sailing Championship for the Sears, Bemis and Smythe Trophies
North Cape Yacht Club

August 06-10, 2018
51 people have registered for this event

C420
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Grant Adam
Sam Bradley
8602 C420 Pleon Yacht Club
Sam Bradley
2. Anisha Arcot
Julia Sherry
8604 C420 Willamette Sailing Club
The Sailing Foundation
3. Hamilton Barclay
Ella Beauregard
8605 C420 Boothbay Harbor Yacht Club
Boothbay Harbor Yacht Club
4. Rachel Bartel
Megan Schoenzeit
8609 C420 Minnetonka Yacht Club
Minnetonka Yacht Club
5. Grace Bates
Kelly Bates
8594 C420 Lakewood Yacht Club
Lakewood Yacht Club
6. Charlotte Costikyan
Isabel Infurna
8610 C420 Noroton Yacht Club
Noroton Yacht CLub
7. Trevor Davis
Rider Odom
8612 C420 Severn Sailing Association
Severn Sailing Association
8. Aviah Dufek
Marcy Olivia Lowthian
8600 C420 Pearl Harbor Yacht Club
Pearl Harbor Yacht Club
9. Jack Egan
Jack Plavan
8607 C420 San Diego Yacht Club
San Diego Yacht Club
10. Sean Engelbrechten
Megan Engelbrechten
8606 C420 Sausalito Yacht Club
Sausalito Yacht Club
11. Andrew Fisher
Sebastian Natale
8598 C420 San Francisco Yacht Club
San Francisco Yacht Club
12. Eli Gleason
Peter Cronin
8603 C420 Mystic River Mudhead Sailing Association
Mystic River Mudhead Sailing Association
13. James Golden
Luke Koerschner
8601 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
14. Paul Houston
Celia Houston
8608 C420 Lakewood Yacht Club
Lakewood Yacht Club
15. Ansgar Jordan
Patrick Mulcahy
8611 C420 Coronado Yacht Club
California Yacht Club
16. Thomas Kerrigan
Scott Sonnier
8597 C420 Southern Yacht Club
Southern YC
17. Michael Kirkman
Zach Rockwell
8599 C420 Grosse Pointe Yacht Club
Grosse Pointe Yacht Club
18. Garrett Mergenthaler
Sully O'Donnell
8596 C420 Lake Norman YC
Lake Norman YC
19. Ian Reimel
Zoe Hoctor
8595 C420 North Cape Yacht Club
Hoover Sailing Club
20. Toby Sullivan
Michael Dowson
8613 C420 Lake Minnetonka Sailing School
Lake Minnetonka Sailing School
 


Lightning
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Lucy Brock
Julius Heitkoetter
Taylor Snyder
7 Lightning Austin Yacht Club
Austin Yacht Club
Austin Yacht Club
2. Joey Chomyn
Megan Fetterley
britton durst
8 Lightning James Island Yacht Club
James Island Yacht Club
james island yacht club
3. Gabriel El Hajji
Adeline Ruiz
Ryan Murray
3 Lightning Waikiki Yacht Club
Hawaii Yacht Club
Hawaii Yacht Club
4. Cameron Feves
Christopher Salas
Justin Zmina
4 Lightning Cabrillo Beach YC
Cabrillo Beach Yacht Club
Cabrillo Beach Yacht Club
5. Grant Gridley
Christopher (Kit) Stoll
Kieran Banyard
1 Lightning Willamette Sailing Club
SEATTLE Yacht Club
Willamette Sailing Club
6. Richard Kertatos
William Centeno
Jack Farrell
2 Lightning The Waterfront Center
The Waterfront Center
The Waterfront Center
7. Owen Lahr
Connell Phillipps
Nick Nash
6 Lightning Richmond Yacht Club
Richmond Yacht Club
Richmond Yacht Club
8. Francis Selldorff
Timothy Hibben
Nat Edmonds
11 Lightning Wianno
Wianno
Wianno
9. Jack Vanderhorst
Annika Vanderhorst
Meghan Dieball
10 Lightning Edgewater Yacht Club
Edgewater Yacht Club
Gross Isle Yacht club
10. Douglas Wake
Ashley English
Noah Bartelt
9 Lightning Sheboygan Youth Sailing Center
Sheboygan Youth Sailing Center
Sheboygan Youth Sailing Center
11. Zachary York
Patrick York
Conner Schiela
5 Lightning Cooper River Yacht Club
Cooper River Yacht Club
Avalon Yacht Club
 


Radial
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Spencer Barnes

214309 Radial Cleveland Yacht Club
2. Michael Burns

213069 Radial Pass Christian Yacht Club / GCYSA
3. John Eastman

194166 Radial Seawanhaka Corinthian YC
4. Lauren Ehnot

176228 Radial Surf City Yacht Club
5. Will Foox

205420 Radial SFYC
6. Taisei Hatter

210663 Radial San Diego Yacht Club
7. Eric Heilshorn

195931 Radial SailMaine
8. Emma McInnis

200396 Radial Corpus Christi Yacht Club/ GCYSA
9. Catherine Morrissette

201265 Radial SailMaine
10. Eden Nykamp

209326 Radial Macatawa Bay Yacht Club
11. James Paul

212617 Radial Stamford Yacht Club
12. Chapman Petersen

212625 Radial Lake Geneva Yacht Club
13. Michael Pinto

184647 Radial Surf City yacht club
14. Henrik Rolander

203939 Radial Cowan Lake Sailing Association
15. Max Roth

184591 Radial Waikiki Yacht Club
16. Lucija Ruzevic

205399 Radial DCYC
17. Lucas Sawin

212616 Radial Lauderdale Yacht Club / Hobcaw Yacht Club
18. Nicholas Sessions

199567 Radial San Francisco Yacht Club
19. Owen Timms

214303 Radial Seattle Yacht Club
20. David Wood

209731 Radial Balboa Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network