Registrants For
2018 Junior Olympic Sailing Festival
Baltimore County Sailing Center

July 11-13, 2018
129 people have registered for this event

C420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Blake Vogel 6392 Raam Fox
C420 / SSA
2. Tad Clifton 6987 SarahGrace Clifton
C420 / SSA
3. skylor sweet 7289 isabella webb
C420 / NERYC
4. Olivia Sowa 3738 Lucy Paskoff
C420 / NERYC
5. Marguerite Lejeune 3733 Wade Anthony
C420 / Rock Hall Yacht Club
6. Corbin Voorhees AYC#
C420 / AYC
7. Iain Shand 5825 Lachlan Hooper
C420 / NERYC
8. Mae Wallace Angus 3196 Lucas Casati
C420 / FBYC
9. Daniel Unangst 1805 Elizabeth Cottage
C420 / North East River Yacht Club
10. Nolan Corson 7704 Walker Seamense
C420 / DENISE CORSON
11. Connor Vogel 7288 Malcolm Morris-Berlin
C420 / SSA
12. Chiara Kalinski 4768 Sarah Rosa
C420 / TAYC
13. Nicole Witter 7579 William Hunter
C420 / TAYC
14. Reese Meyers 2 Hailey Austin
C420 / Baltimore County Sailing Center
15. Joshua Sambrano 4769 Dylan Callahan
C420 / TAYC
16. John Thomas Mason 13196 Eleanor Patterson
C420 / FBYC
17. William Dryer BCSC4 Thomas Krulak
C420 / Baltimore County Sailing Center
18. Marina Dryer BCSC1 Charlotte Bott
C420 / Baltimore County Sailing Center
19. Olivia Yazigi 8 Conner Sciullo
C420 / Baltimore County Sailing Center
20. Andrew Tollefson AYC6 Jon Jon Weed
C420 / AYC
21. Morgan Carew 5525 Cole Semans
C420 / SSA
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Jordan Bendura 208760
Laser Radial / FBYC
2. Joshua Bendura 190238
Laser Radial / FBYC
3. Ian Street 189783
Laser Radial / FBYC
4. Colin Ward 199180
Laser Radial / TAYC
5. Chase Brewer 155335
Laser Radial / Fishing Bay Yacht Club
6. Jennifer Permenter 201217
Laser Radial / Big Blue Sailing Academy
7. Charlotte Elaine Patterson 142480
Laser Radial / FBYC
8. Joshua Almany 191980
Laser Radial / FBYC
9. Madi Norris 178575
Laser Radial / TAYC
10. Britt Cortina 205404
Laser Radial / FBYC
11. Magnus Weissenberger 170331
Laser Radial / GIYS
12. David Manley 187959
Laser Radial / TAYC
13. Gavin Bogdan 211538
Laser Radial / NERYC
14. Billy Vogel 206094
Laser Radial / Big Blue Sailing Academy
15. andrew Ciszewski 166915
Laser Radial / fishing Bay Yacht Club
16. Jack McKenna 142498
Laser Radial / FBYC/HYC
17. David Grace 212633
Laser Radial / SSA
18. Sarah Grace 182425
Laser Radial / SSA
19. Jack Grace 185509
Laser Radial / SSA
20. Evelyn Wensell 200368
Laser Radial / FBYC
21. MORGAN ESSEX 187173
Laser Radial / NERYC
22. Philip Ralph 205406
Laser Radial / TAYC
23. paul Trudell 187327
Laser Radial / Big Blue Sailing NYCC
24. Robby Meek 209620
Laser Radial / Severn Sailing
25. Lydia Sweeney 186755
Laser Radial / Big Blue Sailing Academy
26. Kiki Harris 185431
Laser Radial / NERYC
27. Xavier Shattuck 180050
Laser Radial / SSA
28. noah Macielag 153375
Laser Radial / rhyc
29. Andrew Witter 208101
Laser Radial / TAYC
30. Ian Ronald 4848
Laser Radial / NERYC
31. Charles Anderson 184618
Laser Radial / SSA / WRSC
32. Benjamin Moody 195431
Laser Radial / FByC
33. Hayden Gibbons-Neff No #
Laser Radial / TAYC
34. Jack McDonnell 6
Laser Radial / GIYS
35. Morey Levy 203629
Laser Radial / Fbyc
36. William McCollum 132669
Laser Radial / AYC
37. Alex Adams 158770
Laser Radial / AYC
38. Ronny Weed 185969
Laser Radial / AYC
 


Optimist
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. William Wrightson 21433
Optimist / Red TAYC/AYC
2. Julia Kozlowski 15765
Optimist / Blue BCSC
3. Marcus Kozlowski 1615
Optimist / White BCSC
4. Cam Brewer 14365
Optimist / Blue Fishing Bay Yacht Club
5. Lilliana webb 21294
Optimist / Red NERYC
6. luca webb 19279
Optimist / Blue NERYC
7. Meredith Werblow 20628
Optimist / Blue AYC
8. Nathan Finkelstein 6887
Optimist / White SSA
9. Audrey Permenter 21260
Optimist / Blue Norfolk Yacht and Country Club
10. Will Donald 18706
Optimist / Red AYC
11. Trey Burman 20770
Optimist / Blue SSA
12. Graydon Dinsel 11556
Optimist / Red NERYC
13. William Lindsley 15299
Optimist / Blue SSA
14. Henry Ciszewski 10436
Optimist / Blue fishing Bay Yacht Club
15. Patrick Tis 261
Optimist / Red Bcsc
16. Dylan Paglee 21552
Optimist / Red AYC
17. Jamie Cottage 10586
Optimist / Red North East River Yacht Club
18. Hartley Cooper 19067
Optimist / White Tred Avon YC
19. Reed McAllister 20380
Optimist / Red Fbyc
20. Michael Yost 18369
Optimist / Blue MRYC
21. R. Patrick Gallagheer 14888
Optimist / Blue TAYC
22. John Tilton 7424
Optimist / Red SSA
23. Nathan Jensen 8080
Optimist / Red NERYC
24. Willem DeSimone 15924
Optimist / Red Tred Avon Yacht Club
25. Luca DeSimone 21073
Optimist / Blue Tred Avon Yacht Club
26. Nicholas Savage 20537
Optimist / Red GIYS
27. Ava Arepally 20616
Optimist / Red TAYC
28. Maggie Mohler 18046
Optimist / Blue Annapolis Yacht club
29. Nathan Richards 6914
Optimist / Blue TAYC
30. Graham Richards 18241
Optimist / Red TAYC
31. Charlotte Brody 714
Optimist / Blue TAYC
32. Ashton Perkins 19416
Optimist / White SSA
33. Robbie Wilmer 20369
Optimist / Blue Annapolis YC
34. Grace Hamilton 5723
Optimist / Red Miles River Yacht Club
35. Blake Goodwin USA 9927
Optimist / Red HYC
36. Isabela Hillmann 5848
Optimist / Red Miles River Yacht Club
37. Owen MacWilliams 18948
Optimist / Blue SSA
38. Avery Bald 13790
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
39. Alders Kulynych-Irvin 12448
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
40. Matthew Periconi 20615
Optimist / Blue TAYC
41. Owen Bott 16575
Optimist / Blue Baltimore County Sailing Center
42. Grace McDonnell 18432
Optimist / Red GIYS
43. Molly Jethwa 4562
Optimist / Blue GIYC
44. Liam Edgell 18361
Optimist / Blue TAYC
45. Robert "Henry" Mullikin 9564
Optimist / Blue Miles River Yacht Club
46. Vincent Dyer 15345
Optimist / Blue Miles River Yacht Club
47. Beylen Gode 19788
Optimist / Blue AYC
48. Walker Angus 18100
Optimist / Red FBYC
 


Optimist Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Michael Werblow 12352
Optimist Green / AYC
2. Jake Beaver 16186
Optimist Green / SSA
3. Philip Thompson 9411
Optimist Green / Annapolis YC
4. Eli Waltz 15222
Optimist Green / SSA
5. Charlotte Hugo 18664
Optimist Green / AYC
6. Conor Mastromarco 17424
Optimist Green / AYC
7. Jesse Bird 2413
Optimist Green / Annapolis Yacht Club
8. Robbie Herzog 19552
Optimist Green / Tred Avon Yacht Club
9. Jack Callahan 7448
Optimist Green / Tred Avon Yacht Club
10. E.J. Brody 1331
Optimist Green / TAYC
11. Richard Wilmer 11643
Optimist Green / Annapolis YC
12. Samuel Rogers 11842
Optimist Green / TAYC
13. David Rogers 15624
Optimist Green / TAYC
14. Thomas Christiansen 11630
Optimist Green / MRYC
15. Sam Noble 11862
Optimist Green / MRYC
16. Mason Cook 6154
Optimist Green / Annapolis Yacht Club
17. Grayson Gibbons-Neff 15811
Optimist Green / TAYC
18. Benedict Dyer 12203
Optimist Green / Miles River Yacht Club
19. Christopher Draper 22667
Optimist Green / Annapolis Yacht Club
20. Nicholas Tollefson 19258
Optimist Green / AYC
21. Ben Gendell 14931
Optimist Green / AYC
22. Will Mohler 8794
Optimist Green / AYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network