Registrants For
Oxford Regatta One Design - Junior and Adult
Tred Avon Yacht Club

August 11-12, 2018
160 people have registered for this event

Adult Laser
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Philip Logan

025104 Adult Laser *, * tayc
2. Ken Davis

174215 Adult Laser *, * TAYC
3. Madeline Mulligan

157799 Adult Laser *, * Miles River
4. Benjamin Sturmer

181254 Adult Laser *, * SSA
5. Cole Daitch

187952 Adult Laser *, * Ssa
 


Junior Club 420
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Adison Parish
Nick Kellogg
3617 Junior Club 420 *, * TAYC
2. Daniel Unangst
Robbie Shand
1805 Junior Club 420 *, * NERYC
3. Olivia Sowa
Lucy Paskoff
3738 Junior Club 420 *, * NERYC
4. George Carty
Josh Becker
5 Junior Club 420 *, * SSA
5. Andrew Tollefson
Molly Roden
Molly Roden
Molly Roden
Molly Roden
AYC 5 Junior Club 420 *, * AYC
6. Ian Ronald
Elizabeth Cottage
4467 Junior Club 420 *, * North East River Yacht Club
7. Iain Shand
Lachlan Hooper
420 5825 Junior Club 420 *, * NERYC
8. Jon Jon Weed
Tyler Hughes
AYC 2 Junior Club 420 *, * Annapolis Yacht Club
9. Emma Snead
Linnea Forsberg
6267 Junior Club 420 *, * AYC
10. Lucien Parker
Ally Snead
5571 Junior Club 420 *, * SSA
11. William Hunter
Chiara Kalinski
7579 Junior Club 420 *, * Tred Avon Yacht Club
12. Peter LOBAUGH
Noelle Owen
5790 Junior Club 420 *, * Annapolis Yacht Club
13. Brendan Little
Graeleigh Jones
7004 Junior Club 420 *, * TAYC
14. Anna Groszkowski
Vaughan Hood
7704 Junior Club 420 *, * SSA
15. Hayes Peterson
Henry Sheets
Shakedown street No # Junior Club 420 *, * TAYC
16. Zander King
Ellamay Corckran
5964 Junior Club 420 *, * AYC
17. John Thomas Mason
Lucas Casati
1645 Junior Club 420 *, * Fishing Bay Yacht Club
18. skylor sweet
isabella Webb
n/a 7289 Junior Club 420 Midget *, * NERYC
19. Sean Caricich
Nick Hark
N/A 3652 Junior Club 420 Midget *, * Ocean City Yacht Club
20. Kai Kromhout
Rebecca Runyan
2380 Junior Club 420 Midget *, * Moriches Yacht Club
21. Lilly Jette
Olivia Brooks
420 6537 Junior Club 420 Midget *, * Babylon Yacht Club
22. Mae Wallace Angus
Eleanor Patterson
3196 Junior Club 420 Midget *, * FBYC
23. ian wurch
aris condos
55101 Junior Club 420 Midget *, * Seaside Park Yacht club
 


Junior Laser Radial
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Gavin Bogdan

211538 Junior Laser Radial *, * NERYC
2. David Manley

laser radial 187959 Junior Laser Radial *, * Tred Avon Yacht Club
3. Charlotte Patterson

142480 Junior Laser Radial *, * FBYC
4. Joshua Almany

191980 Junior Laser Radial *, * FBYC
5. Mark Bourdin

BRICK 199980 Junior Laser Radial *, * Tred Avon
6. Madi Norris

178575 Junior Laser Radial *, * TAYC
7. MORGAN ESSEX

Dauntless 187173 Junior Laser Radial *, * NERYC
8. Alex Adams

158770 Junior Laser Radial *, * Annapolis Yacht Club
9. Colin Ward

199180 Junior Laser Radial *, * TAYC
10. Hayden Gibbons-Neff

4 Junior Laser Radial *, * TAYC
11. Ian Street

189783 Junior Laser Radial *, * FBYC
12. Jordan Bendura

None 208760 Junior Laser Radial *, * FBYC
13. Joshua Bendura

None 190238 Junior Laser Radial *, * FBYC
14. Morey Levy

laser radial 203629 Junior Laser Radial *, * FBYC
15. Ronny Weed

184454 Junior Laser Radial *, * Annapolis Yacht Club
16. Jennifer Permenter

201217 Junior Laser Radial *, * Big Blue Sailing Academy/NYCC
17. Evelyn Wensell

200368 Junior Laser Radial *, * FBYC
18. Jack Grace

185509 Junior Laser Radial *, * SSA
19. Sarah Grace

182425 Junior Laser Radial *, * SSA
20. John McKenna

142498 Junior Laser Radial *, * FBYC/HYC
21. Britt Cortina

205404 Junior Laser Radial *, * FBYC
22. andrew Ciszewski

crazy eyes 166915 Junior Laser Radial *, * fishing Bay Yacht Club
23. David Grace

212633 Junior Laser Radial *, * SSA
24. Robby Meek

209620 Junior Laser Radial *, * SSA
25. Griffin Richardson

168629 Junior Laser Radial *, * SSA
26. benton amthor

199157 Junior Laser Radial *, * christchurch
27. Paul Dyer, Jr

58226 Junior Laser Radial *, * MRYC
 


Opti
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Santiago Cingolani

Double Trouble 9226 Opti [Blue] *, * SSA
2. Hartley Cooper

Sea Dog 19067 Opti [Blue] *, * Tred Avon YC
3. luca webb

Sea jordan 19279 Opti [Blue] *, * NERYC
4. Christopher Draper

Double Trouble 22667 Opti [Blue] *, * Annapolis Yacht Club
5. Bo Angus

22562 Opti [Blue] *, * FBYC
6. Nathan Richards

6914 Opti [Blue] *, * TAYC
7. Robbie Wilmer

20369 Opti [Blue] *, * Annapolis YC
8. Jake Dinsel

11532 Opti [Blue] *, * NERYC
9. Luca DeSimone

21073 Opti [Blue] *, * Tred Avon Yacht Club
10. Alders Kulynych-Irvin

Sea Salt 12448 Opti [Blue] *, * AYC
11. Audrey Permenter

21260 Opti [Blue] *, * NYCC
12. Trey Burman

Tomcat 20770 Opti [Blue] *, * SSA
13. Charlotte Brody

714 Opti [Blue] *, * TAYC
14. Henry Ciszewski

10436 Opti [Blue] *, * fishing Bay Yacht Club
15. Samuel Rogers

11842 Opti [Blue] *, * TAYC
16. R. Patrick Gallagher

Orca 14888 Opti [Blue] *, * TAYC
17. Beylen Gode

19788 Opti [Blue] *, * Annapolis YC
18. Owen MacWilliams

18948 Opti [Blue] *, * SSA
19. Vincent Dyer

Dyer Straits 15345 Opti [Blue] *, * MRYC
20. Benedict Dyer

Cookie 12203 Opti [Blue] *, * MRYC
21. Michael Yost

EZ Breezy 18369 Opti [Blue] *, * MRYC
22. Robert Mullikin

21532 Opti [Blue] *, * MRYC
23. Max Miller

Sharpest Tack 20897 Opti [Blue][Midget] *, * AYC
24. Julian Dahiya

McGoogler 12424 Opti [Blue][Midget] *, * Old Cove Yacht Club
25. Brendan Cameron

11923 Opti [Blue][Midget] *, * Great South Bay YRA
26. Walker Angus

18100 Opti [Red] *, * FBYC
27. Ava Arepally

Seaglass 20616 Opti [Red] *, * TAYC
28. Graham Richards

18241 Opti [Red] *, * TAYC
29. Nathan Jensen

Knot Today 8080 Opti [Red] *, * NERYC
30. Reed McAllister

20380 Opti [Red] *, * FBYC
31. Graydon Dinsel

11556 Opti [Red] *, * NERYC
32. Will Donald

18706 Opti [Red] *, * AYC
33. Willem DeSimone

15924 Opti [Red] *, * Tred Avon Yacht Club
34. Meredith Werblow

20628 Opti [Red] *, * AYC
35. Clare Kammeier

Sugar Rush 15693 Opti [Red] *, * AYC
36. John Tilton

7424 Opti [Red] *, * SSA
37. Robert Wolf

21353 Opti [Red] *, * AYC
38. Jamie Cottage

Spice 10586 Opti [Red] *, * North East River Yacht Club
39. JT LIZEWSKI

11668 Opti [Red] *, * MRYC
40. Isabela Hillmann

Star Lord 5848 Opti [Red] *, * Miles River Yacht Club
41. Georgia Wensell

Savvy 9752 Opti [Red] *, * FBYC
42. madeline amthor

17990 Opti [Red] *, * fishing bay yc
43. Thomas Sitzmann

22229 Opti [Red] *, * Fishing Bay Yacht Club
44. Ellie Hasenberg

A 11660 Opti [Red] *, * MRYC
45. Brooke Bogdan

19137 Opti [Red] *, * NERYC
46. William Wrightson

21433 Opti [Red][Midget] *, * Tayc
47. William Mazzeo

Endless Summer 18349 Opti [Red][Midget] *, * OCYC
48. Kyle Reinecke

22595 Opti [Red][Midget] *, * AYC
49. Joseph Qualtier

SeaBiscuit 18576 Opti [Red][Midget] *, * MAYRA - AYC
50. Connor Cameron

11996 Opti [Red][Midget] *, * Great South Bay YRA
51. Benjamin Lindo

Silver Sailor 20943 Opti [Red][Midget] *, * WHYC
52. Terrance Byrnes

19538 Opti [Red][Midget] *, * Great South Bay YRA
53. William Kernan
William Kernan
21760 Opti [Red][Midget] *, * Mantoloking Yacht Club / BBYRA
54. Dylan Paglee

21552 Opti [Red][Midget] *, * AYC
55. Michael Werblow

Firebolt 12352 Opti [White] *, * AYC
56. Nathan Finkelstein

Wizard 6887 Opti [White] *, * SSA
57. Mary Calvert Patterson

3's a Charmmm 12181 Opti [White] *, * FBYC
58. Noah Wensell

21798 Opti [White] *, * FBYC
59. Annie Sitzmann

20271 Opti [White] *, * Fishing Bay Yacht Club
60. Amelon Rule

Rule the Sea 20662 Opti [White] *, * NYCC
61. Jake Beaver

16186 Opti [White] *, * SSA
62. Gus van Berkel

Flying Dutchman 9281 Opti [White][Midget] *, * Pettipaug - Mudratz
 


Opti Green
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Connor Schwab

Cosmos 16039 Opti Green *, * AYC
2. Alexander Cheyne

Comet 15054 Opti Green *, * Annapolis Yacht Club
3. Thomas Christiansen

11630 Opti Green *, * MRYC
4. Grayson Gibbons-Neff

15811 Opti Green *, * TAYC
5. Ben Gendell

Tic Tack 14931 Opti Green *, * AYC
6. Nicholas Tollefson

19258 Opti Green *, * AYC
7. Casey Burman

The Cute Otter 16559 Opti Green *, * SSA
8. Reese Bonney

Tribal Treasures 6195 Opti Green *, * Annapolis Yacht Club
9. EJ Brody

1331 Opti Green *, * TAYC
10. Daniel Draper

9399 Opti Green *, * Annapolis Yacht Club
11. Conor Mastromarco

Gael Force 20367 Opti Green *, * AYC
12. Samuel De Los Reyes

[Pending]
1925 Opti Green *, * Ayc
13. Arman Otmishi

None 41 Opti Green *, * MRYC
14. Keon Otmishi

None 18286 Opti Green *, * MRYC
15. Christian Hunter

0000 Opti Green *, * Tred Avon Yacht Club
16. David Rogers

15624 Opti Green *, * TAYC
17. Morgan Paglee

20194 Opti Green *, * AYC
18. Hudson Stewart

Triton 16070 Opti Green *, * TAYC
19. Robbie Herzog

Poseidon 19320 Opti Green *, * Tred Avon Yacht Club
20. Coard Benson

20618 Opti Green *, * TAYC
21. Parker Gibson

Storm Breaker 9340 Opti Green *, * TAYC
22. Cristian Botsis

11862 Opti Green *, * MRYC
23. Michael Groszkowski

12930 Opti Green *, * SSA
24. Chase Olavsrud

Sea Urchin 9384 Opti Green *, * Tred Avon Yacht Club
25. lizzy scales

make way 20626 Opti Green *, * SSA
26. Parker Corson

James Corson 9278 Opti Green *, * Tayc
27. Caroline Corson

1562 Opti Green *, * TAYC
28. Alden Gibbons-Neff

1607 Opti Green *, * tayc
 


Penguin
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Bill Lane
Kathleen Kurtz
Cheshire Cat 9140 Penguin *, * CBYC/TAYC
2. Jonathan Bartlett
Annie Bartlett
Ozzie 9660 Penguin *, * Annapolis Yacht Club
3. Chris Conway
Campbell Conway
C-Biscuit 9657 Penguin *, * AYC
4. Charles Krafft
Donna McKenzie
Wooden Bucket 9478 Penguin *, * SSA
5. Martin Krafft
Sarah Cohen
Grey Bucket 9675 Penguin *, * SSA
6. Hank Krafft
na na
Feather 9320 Penguin *, * PRSA
7. Cathy Schmidt
Natalie Schmidt
Onion 9638 red Penguin *, * Schmidt Yacht Club
8. Patrick Brooks
TBD TDB
9632 Penguin *, * TAYC
9. jeffrey cox
Ian Cox
Evelyn 9730 Penguin *, * tayc
 


Snipe
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Hollis Wolford
Gavin O'Hare
Compromise 30629 Snipe *, * Eastport YC
2. Rich McVeigh
Carol McVeigh
31061 Snipe *, * Severn Sailing Association
3. Kristin Mullins
Chris Adriance
26109 Snipe *, * Severn Sailing Association
4. Adam Podbielski
Brian Branton
Wren 17892 Snipe *, * BCYA
5. Bryan Fenoff
Eric Griffin
Coccia 26895 Snipe *, * SSA
6. Andrew Schoene
Sophie Salomon
29987 Snipe *, * SSA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network