Registrants For
Oxford Regatta One Design - Junior and Adult
Tred Avon Yacht Club

August 11-12, 2018
160 people have registered for this event

Adult Laser
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Philip Logan

025104 Adult Laser *, * tayc
2. Madeline Mulligan

157799 Adult Laser *, * Miles River
3. Ken Davis

174215 Adult Laser *, * TAYC
4. Benjamin Sturmer

181254 Adult Laser *, * SSA
5. Cole Daitch

187952 Adult Laser *, * Ssa
 


Junior Club 420
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Hayes Peterson
Henry Sheets
Shakedown street No # Junior Club 420 *, * TAYC
2. Jon Jon Weed
Tyler Hughes
AYC 2 Junior Club 420 *, * Annapolis Yacht Club
3. Andrew Tollefson
Molly Roden
Molly Roden
Molly Roden
Molly Roden
AYC 5 Junior Club 420 *, * AYC
4. George Carty
Josh Becker
5 Junior Club 420 *, * SSA
5. John Thomas Mason
Lucas Casati
1645 Junior Club 420 *, * Fishing Bay Yacht Club
6. Daniel Unangst
Robbie Shand
1805 Junior Club 420 *, * NERYC
7. Kai Kromhout
Rebecca Runyan
2380 Junior Club 420 Midget *, * Moriches Yacht Club
8. Mae Wallace Angus
Eleanor Patterson
3196 Junior Club 420 Midget *, * FBYC
9. Adison Parish
Nick Kellogg
3617 Junior Club 420 *, * TAYC
10. Sean Caricich
Nick Hark
N/A 3652 Junior Club 420 Midget *, * Ocean City Yacht Club
11. Olivia Sowa
Lucy Paskoff
3738 Junior Club 420 *, * NERYC
12. Ian Ronald
Elizabeth Cottage
4467 Junior Club 420 *, * North East River Yacht Club
13. Lucien Parker
Ally Snead
5571 Junior Club 420 *, * SSA
14. Peter LOBAUGH
Noelle Owen
5790 Junior Club 420 *, * Annapolis Yacht Club
15. Iain Shand
Lachlan Hooper
420 5825 Junior Club 420 *, * NERYC
16. Zander King
Ellamay Corckran
5964 Junior Club 420 *, * AYC
17. Emma Snead
Linnea Forsberg
6267 Junior Club 420 *, * AYC
18. Lilly Jette
Olivia Brooks
420 6537 Junior Club 420 Midget *, * Babylon Yacht Club
19. Brendan Little
Graeleigh Jones
7004 Junior Club 420 *, * TAYC
20. skylor sweet
isabella Webb
n/a 7289 Junior Club 420 Midget *, * NERYC
21. William Hunter
Chiara Kalinski
7579 Junior Club 420 *, * Tred Avon Yacht Club
22. Anna Groszkowski
Vaughan Hood
7704 Junior Club 420 *, * SSA
23. ian wurch
aris condos
55101 Junior Club 420 Midget *, * Seaside Park Yacht club
 


Junior Laser Radial
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Hayden Gibbons-Neff

4 Junior Laser Radial *, * TAYC
2. Paul Dyer, Jr

58226 Junior Laser Radial *, * MRYC
3. Charlotte Patterson

142480 Junior Laser Radial *, * FBYC
4. John McKenna

142498 Junior Laser Radial *, * FBYC/HYC
5. Alex Adams

158770 Junior Laser Radial *, * Annapolis Yacht Club
6. andrew Ciszewski

crazy eyes 166915 Junior Laser Radial *, * fishing Bay Yacht Club
7. Griffin Richardson

168629 Junior Laser Radial *, * SSA
8. Madi Norris

178575 Junior Laser Radial *, * TAYC
9. Sarah Grace

182425 Junior Laser Radial *, * SSA
10. Ronny Weed

184454 Junior Laser Radial *, * Annapolis Yacht Club
11. Jack Grace

185509 Junior Laser Radial *, * SSA
12. MORGAN ESSEX

Dauntless 187173 Junior Laser Radial *, * NERYC
13. David Manley

laser radial 187959 Junior Laser Radial *, * Tred Avon Yacht Club
14. Ian Street

189783 Junior Laser Radial *, * FBYC
15. Joshua Bendura

None 190238 Junior Laser Radial *, * FBYC
16. Joshua Almany

191980 Junior Laser Radial *, * FBYC
17. benton amthor

199157 Junior Laser Radial *, * christchurch
18. Colin Ward

199180 Junior Laser Radial *, * TAYC
19. Mark Bourdin

BRICK 199980 Junior Laser Radial *, * Tred Avon
20. Evelyn Wensell

200368 Junior Laser Radial *, * FBYC
21. Jennifer Permenter

201217 Junior Laser Radial *, * Big Blue Sailing Academy/NYCC
22. Morey Levy

laser radial 203629 Junior Laser Radial *, * FBYC
23. Britt Cortina

205404 Junior Laser Radial *, * FBYC
24. Jordan Bendura

None 208760 Junior Laser Radial *, * FBYC
25. Robby Meek

209620 Junior Laser Radial *, * SSA
26. Gavin Bogdan

211538 Junior Laser Radial *, * NERYC
27. David Grace

212633 Junior Laser Radial *, * SSA
 


Opti
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Charlotte Brody

714 Opti [Blue] *, * TAYC
2. Isabela Hillmann

Star Lord 5848 Opti [Red] *, * Miles River Yacht Club
3. Nathan Finkelstein

Wizard 6887 Opti [White] *, * SSA
4. Nathan Richards

6914 Opti [Blue] *, * TAYC
5. John Tilton

7424 Opti [Red] *, * SSA
6. Nathan Jensen

Knot Today 8080 Opti [Red] *, * NERYC
7. Santiago Cingolani

Double Trouble 9226 Opti [Blue] *, * SSA
8. Gus van Berkel

Flying Dutchman 9281 Opti [White][Midget] *, * Pettipaug - Mudratz
9. Georgia Wensell

Savvy 9752 Opti [Red] *, * FBYC
10. Henry Ciszewski

10436 Opti [Blue] *, * fishing Bay Yacht Club
11. Jamie Cottage

Spice 10586 Opti [Red] *, * North East River Yacht Club
12. Jake Dinsel

11532 Opti [Blue] *, * NERYC
13. Graydon Dinsel

11556 Opti [Red] *, * NERYC
14. Ellie Hasenberg

A 11660 Opti [Red] *, * MRYC
15. JT LIZEWSKI

11668 Opti [Red] *, * MRYC
16. Samuel Rogers

11842 Opti [Blue] *, * TAYC
17. Brendan Cameron

11923 Opti [Blue][Midget] *, * Great South Bay YRA
18. Connor Cameron

11996 Opti [Red][Midget] *, * Great South Bay YRA
19. Mary Calvert Patterson

3's a Charmmm 12181 Opti [White] *, * FBYC
20. Benedict Dyer

Cookie 12203 Opti [Blue] *, * MRYC
21. Michael Werblow

Firebolt 12352 Opti [White] *, * AYC
22. Julian Dahiya

McGoogler 12424 Opti [Blue][Midget] *, * Old Cove Yacht Club
23. Alders Kulynych-Irvin

Sea Salt 12448 Opti [Blue] *, * AYC
24. R. Patrick Gallagher

Orca 14888 Opti [Blue] *, * TAYC
25. Vincent Dyer

Dyer Straits 15345 Opti [Blue] *, * MRYC
26. Clare Kammeier

Sugar Rush 15693 Opti [Red] *, * AYC
27. Willem DeSimone

15924 Opti [Red] *, * Tred Avon Yacht Club
28. Jake Beaver

16186 Opti [White] *, * SSA
29. madeline amthor

17990 Opti [Red] *, * fishing bay yc
30. Walker Angus

18100 Opti [Red] *, * FBYC
31. Graham Richards

18241 Opti [Red] *, * TAYC
32. William Mazzeo

Endless Summer 18349 Opti [Red][Midget] *, * OCYC
33. Michael Yost

EZ Breezy 18369 Opti [Blue] *, * MRYC
34. Joseph Qualtier

SeaBiscuit 18576 Opti [Red][Midget] *, * MAYRA - AYC
35. Will Donald

18706 Opti [Red] *, * AYC
36. Owen MacWilliams

18948 Opti [Blue] *, * SSA
37. Hartley Cooper

Sea Dog 19067 Opti [Blue] *, * Tred Avon YC
38. Brooke Bogdan

19137 Opti [Red] *, * NERYC
39. luca webb

Sea jordan 19279 Opti [Blue] *, * NERYC
40. Terrance Byrnes

19538 Opti [Red][Midget] *, * Great South Bay YRA
41. Beylen Gode

19788 Opti [Blue] *, * Annapolis YC
42. Annie Sitzmann

20271 Opti [White] *, * Fishing Bay Yacht Club
43. Robbie Wilmer

20369 Opti [Blue] *, * Annapolis YC
44. Reed McAllister

20380 Opti [Red] *, * FBYC
45. Ava Arepally

Seaglass 20616 Opti [Red] *, * TAYC
46. Meredith Werblow

20628 Opti [Red] *, * AYC
47. Amelon Rule

Rule the Sea 20662 Opti [White] *, * NYCC
48. Trey Burman

Tomcat 20770 Opti [Blue] *, * SSA
49. Max Miller

Sharpest Tack 20897 Opti [Blue][Midget] *, * AYC
50. Benjamin Lindo

Silver Sailor 20943 Opti [Red][Midget] *, * WHYC
51. Luca DeSimone

21073 Opti [Blue] *, * Tred Avon Yacht Club
52. Audrey Permenter

21260 Opti [Blue] *, * NYCC
53. Robert Wolf

21353 Opti [Red] *, * AYC
54. William Wrightson

21433 Opti [Red][Midget] *, * Tayc
55. Robert Mullikin

21532 Opti [Blue] *, * MRYC
56. Dylan Paglee

21552 Opti [Red][Midget] *, * AYC
57. William Kernan
William Kernan
21760 Opti [Red][Midget] *, * Mantoloking Yacht Club / BBYRA
58. Noah Wensell

21798 Opti [White] *, * FBYC
59. Thomas Sitzmann

22229 Opti [Red] *, * Fishing Bay Yacht Club
60. Bo Angus

22562 Opti [Blue] *, * FBYC
61. Kyle Reinecke

22595 Opti [Red][Midget] *, * AYC
62. Christopher Draper

Double Trouble 22667 Opti [Blue] *, * Annapolis Yacht Club
 


Opti Green
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Christian Hunter

0000 Opti Green *, * Tred Avon Yacht Club
2. Arman Otmishi

None 41 Opti Green *, * MRYC
3. EJ Brody

1331 Opti Green *, * TAYC
4. Caroline Corson

1562 Opti Green *, * TAYC
5. Alden Gibbons-Neff

1607 Opti Green *, * tayc
6. Samuel De Los Reyes

[Pending]
1925 Opti Green *, * Ayc
7. Reese Bonney

Tribal Treasures 6195 Opti Green *, * Annapolis Yacht Club
8. Parker Corson

James Corson 9278 Opti Green *, * Tayc
9. Parker Gibson

Storm Breaker 9340 Opti Green *, * TAYC
10. Chase Olavsrud

Sea Urchin 9384 Opti Green *, * Tred Avon Yacht Club
11. Daniel Draper

9399 Opti Green *, * Annapolis Yacht Club
12. Thomas Christiansen

11630 Opti Green *, * MRYC
13. Cristian Botsis

11862 Opti Green *, * MRYC
14. Michael Groszkowski

12930 Opti Green *, * SSA
15. Ben Gendell

Tic Tack 14931 Opti Green *, * AYC
16. Alexander Cheyne

Comet 15054 Opti Green *, * Annapolis Yacht Club
17. David Rogers

15624 Opti Green *, * TAYC
18. Grayson Gibbons-Neff

15811 Opti Green *, * TAYC
19. Connor Schwab

Cosmos 16039 Opti Green *, * AYC
20. Hudson Stewart

Triton 16070 Opti Green *, * TAYC
21. Casey Burman

The Cute Otter 16559 Opti Green *, * SSA
22. Keon Otmishi

None 18286 Opti Green *, * MRYC
23. Nicholas Tollefson

19258 Opti Green *, * AYC
24. Robbie Herzog

Poseidon 19320 Opti Green *, * Tred Avon Yacht Club
25. Morgan Paglee

20194 Opti Green *, * AYC
26. Conor Mastromarco

Gael Force 20367 Opti Green *, * AYC
27. Coard Benson

20618 Opti Green *, * TAYC
28. lizzy scales

make way 20626 Opti Green *, * SSA
 


Penguin
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Bill Lane
Kathleen Kurtz
Cheshire Cat 9140 Penguin *, * CBYC/TAYC
2. Hank Krafft
na na
Feather 9320 Penguin *, * PRSA
3. Charles Krafft
Donna McKenzie
Wooden Bucket 9478 Penguin *, * SSA
4. Patrick Brooks
TBD TDB
9632 Penguin *, * TAYC
5. Cathy Schmidt
Natalie Schmidt
Onion 9638 red Penguin *, * Schmidt Yacht Club
6. Chris Conway
Campbell Conway
C-Biscuit 9657 Penguin *, * AYC
7. Jonathan Bartlett
Annie Bartlett
Ozzie 9660 Penguin *, * Annapolis Yacht Club
8. Martin Krafft
Sarah Cohen
Grey Bucket 9675 Penguin *, * SSA
9. jeffrey cox
Ian Cox
Evelyn 9730 Penguin *, * tayc
 


Snipe
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Adam Podbielski
Brian Branton
Wren 17892 Snipe *, * BCYA
2. Kristin Mullins
Chris Adriance
26109 Snipe *, * Severn Sailing Association
3. Bryan Fenoff
Eric Griffin
Coccia 26895 Snipe *, * SSA
4. Andrew Schoene
Sophie Salomon
29987 Snipe *, * SSA
5. Hollis Wolford
Gavin O'Hare
Compromise 30629 Snipe *, * Eastport YC
6. Rich McVeigh
Carol McVeigh
31061 Snipe *, * Severn Sailing Association
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network