Registrants For
BERMUDA OPEN AND NATIONAL CHAMPIONSHIP

November 10-12, 2018
135 people have registered for this event

Championship Fleet
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Griggs Diemar
*
Team USA 20482 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
2. Sophia Dias
*
RBYC BER1017 Championship Fleet / McLaughlin / opti 0 09/11/2018
3. Cameron Pimentel
*
RHADC BER 1032 Championship Fleet / / Opti 0 09/11/2018
4. Ava Rosser
*
RHADC 1215 Championship Fleet / Winner / Opti 0 09/11/2018
5. Magnus Ringsted
*
RBYC BER 1205 Championship Fleet / Winner / Optimist 0 09/11/2018
6. Nicole Stovell
*
RBYC 1226 Championship Fleet / McLauglin / Opti 0 09/11/2018
7. Sarah Davis
*
RHADC BER1252 Championship Fleet / / 0 09/11/2018
8. Sebastian Kempe
*
RBYC BER1010 Championship Fleet / Winner / 3D Star 0 09/11/2018
9. Leyli Walker
*
RBYC BER 2511 Championship Fleet / / 0 09/11/2018
10. Ethan Thompson
*
RHADC BER1019 Championship Fleet / / 0 09/18/2018
11. Laura Hupman
*
RBYC BER1129 Championship Fleet / / 0 09/18/2018
12. fynn olsen
*
MYC 22581 Championship Fleet / / 0 09/18/2018
13. Jaspar Nielsen
*
Cayman Islands Sailing Club CAY1973 Championship Fleet / / 0 09/19/2018
14. Fiachra McDonnell
*
National Yacht Club (NYC) Dun Laoghaire IRL1565 Championship Fleet / / 0 09/21/2018
15. Kipling Rossouw
*
RHADC BER 1033 Championship Fleet / / 0 09/21/2018
16. PJ Rodrigues
*
RBYC BER1018 Championship Fleet / / 0 09/22/2018
17. Amelia Lewis
*
RBYC BER 1118 Championship Fleet / / 0 09/23/2018
18. Isabella Mendoza
*
Miami Yacht Club 22587 Championship Fleet / / 0 09/24/2018
19. Matheo Capasso
*
Cayman Islands Sailing Club CAY1106 Championship Fleet / / 0 09/25/2018
20. Teddy Martin
*
Lake Hopatcong Yacht Club 22382 Championship Fleet / / 0 09/25/2018
21. Xavier Marshall
*
Jennifer Marshall CAY720 Championship Fleet / / 0 09/26/2018
22. Isaac Wickramage
*
RHADC BER1009 Championship Fleet / / 0 09/26/2018
23. Robert Ulmer
*
Belle Haven Club USA 22196 Championship Fleet / / 0 09/26/2018
24. Tyler Bergendahl
*
Ram Island YC USA 20439 Championship Fleet / / 0 09/27/2018
25. Kevin Gosselin
*
Lauderdale Yacht Club USA 20546 Championship Fleet / / 0 09/27/2018
26. Christian Ebbin
*
RBYC BER 1224 Championship Fleet / / 0 09/27/2018
27. Trystan Hocking
*
Royal Bermuda Yacht Club 1239 Championship Fleet / / 0 09/27/2018
28. Skye Oliveira
*
RBYC 1027 Championship Fleet / / 0 09/27/2018
29. Ben Redburn
*
RHADC BER 1031 Championship Fleet / / 0 09/27/2018
30. Kieran Kimberley
*
RBYC BER1257 Championship Fleet / / 0 09/27/2018
31. Harvey DeMovick
*
KBYC USA 18700 Championship Fleet / / 0 09/29/2018
32. Tommy McCormick
*
Key Biscayne Yacht Club USA 22688 Championship Fleet / / 0 09/30/2018
33. Trey Whaley
*
RHADC BER1077 Championship Fleet / / 0 10/01/2018
34. Rachael Betschart
*
RBYC BER 1127 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
35. Michael Kirkman
*
Team USA 20480 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
36. Nico Garcia-Castrillon
*
Team USA 22291 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
37. Matias Martin
*
Team USA 19032 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
38. Peter Barnard
*
Team USA 16710 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
39. Anna Vasilieva
*
Team USA 21977 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
40. Cort Snyder
*
Team USA 21325 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
41. Jonnie Ciffolillo
*
Team USA 21662 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
42. Tony Slowik III
*
Team USA 19636 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
43. Scott Mather
*
Team USA 17770 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
44. Thommie Grit
*
Team USA 20368 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
45. Ian Fox
*
Team USA 21699 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
46. Pearse Dowd
*
Team USA 21833 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
47. Leopold Seuss
*
Team USA 22278 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
48. Samara Walshe
*
Team USA 19971 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
49. Ava Adams
*
RBYC BER1234 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
50. Genevieve Lau
*
RBYC 1042 Championship Fleet / / 0 10/02/2018
51. pierce olsen Olsen
*
myc 22582 Championship Fleet / / 0 10/06/2018
52. Matthew Arruda
*
Rhadc Ber1052 Championship Fleet / / 0 10/06/2018
53. William Brackstone
*
RHADC 1035 Championship Fleet / / 0 10/07/2018
54. Gabrielle Brackstone
*
RHADC 1316 Championship Fleet / / 0 10/07/2018
55. Dylan Balunas
*
KBYC 22211 Championship Fleet / / 0 10/09/2018
56. Jacques STEFANI
*
RBYC 1001 Championship Fleet / / 0 10/14/2018
57. Umi Noritake
*
Key Biscayne Yacht Club 21855 Championship Fleet / / 0 10/17/2018
58. Samantha Soares
*
St. Georges Sailing Academy 1014 Championship Fleet / / 0 10/26/2018
59. Aiden Lopes
*
RHADC BER1044 Championship Fleet / / 0 10/26/2018
60. Joanna Santiago
*
St George’s Dinghy Club 1991 Championship Fleet / / 0 10/29/2018
61. Ahzai Smith
*
RBYC 1011 Championship Fleet / / 0 10/30/2018
62. Jack Adderley
*
RHADC 1122 Championship Fleet / / 0 10/30/2018
63. Ethan Etemadi
*
RBYC BER 1222 Championship Fleet / / 0 10/30/2018
64. Harlan Watson-Brown
*
RHADC 1099 Championship Fleet / / 0 10/31/2018
65. Flynn Watson-Brown
*
RHADC 1102 Championship Fleet / / 0 10/31/2018
 


Green Fleet
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Kenya Gannon-Trott
*
SBC 1185 Green Fleet / / 0 09/11/2018
2. Tegan Gannon-Trott
*
SBC 1186 Green Fleet / / 0 09/11/2018
3. Riley Sarah Lowe
*
Sandys Boat Club 1187 Green Fleet / / Opti 0 09/11/2018
4. Luis Miguel Power
*
Sandys Boat Club 1008 Green Fleet / / 0 09/12/2018
5. Sergio de Frias
*
RHADC Green Fleet / / 0 09/12/2018
6. Ciarra Wells
*
RHADC 1121 Green Fleet / / 0 09/12/2018
7. Alexander Pigott
*
Sandys Boat Club 1183 Green Fleet / / 0 09/13/2018
8. Namazio Dill
*
Sandys Boat Club 1184 Green Fleet / / 0 09/14/2018
9. Remy Donawa
*
RHADC 1069 Green Fleet / / 0 09/27/2018
10. Matias Drew
*
ROYAL BERMUDA YACHT CLUB BER 1004 Green Fleet / / 0 09/27/2018
11. Sam Redburn
*
RHADC BER 1024 Green Fleet / / 0 09/27/2018
12. Owen Dibbley
*
RBYC 1084 Green Fleet / / 0 09/28/2018
13. Tajahri Rogers
*
Mid-Atlantic Boat & Sports Club 1211 Green Fleet / / 0 10/31/2018
14. Ariyah Card
*
RBYC 66 Green Fleet / / 0 10/01/2018
15. Jack Carruthers
*
RHADC 1099 Green Fleet / / 0 10/02/2018
16. Aiden Mahoney
*
RHADC 1036 Green Fleet / / 0 10/06/2018
17. Rory Savage
*
RHADC 1028 Green Fleet / / 0 10/06/2018
18. T. Amias Lightbourne
*
Royal Hamilton Amateur Dinghy Club 1087 Green Fleet / / 0 10/06/2018
19. Brianna Smith
*
West End Sailboat Club BER1214 Green Fleet / / 0 10/07/2018
20. Jack Kyme
*
RHADC 1101 Green Fleet / / 0 10/07/2018
21. Jade Smith
*
West End Sailboat Club 1038 Green Fleet / / 0 10/07/2018
22. Dylan Menzies
*
RBYC 1511 Green Fleet / / 0 10/07/2018
23. Arianna Smith
*
West End Sailboat Club BER1216 Green Fleet / / 0 10/07/2018
24. Cody Rans
*
Royal Bermuda Yacht Club 1324 Green Fleet / / 0 10/07/2018
25. Theo Robineau-Potts
*
RBYC 55 Green Fleet / / 0 10/07/2018
26. Milo Robineau-Potts
*
RBYC 56 Green Fleet / / 0 10/07/2018
27. Tomas Mello
*
Royal Bermuda Yacht Club 111 Green Fleet / / 0 10/07/2018
28. Noah Amaradasa
*
SBC 1189 Green Fleet / / 0 10/07/2018
29. James Ganal
*
Royal Bermuda Yacht Club 007 Green Fleet / / 0 10/08/2018
30. Mia Baccaglio
*
Endeavour east 45 Green Fleet / / 0 10/10/2018
31. Jordan Vieira
*
Endeavour East 20 Green Fleet / / 0 10/10/2018
32. Jaire Shields
*
Endeavour West 18 Green Fleet / / 0 10/10/2018
33. CHRISTIAN WARREN
*
ENDEAVOUR EAST 1 Green Fleet / / 0 10/10/2018
34. Shiloh Cruickshank
*
Endeavour East 7 Green Fleet / / 0 10/10/2018
35. Tristan Burgess
*
Endeavour 10 Green Fleet / / 0 10/10/2018
36. Riley Darrell
*
Endeavour East 6 Green Fleet / / 0 10/11/2018
37. Kaej Stovell
*
Endeavour East ? Green Fleet / / 0 10/11/2018
38. Sergio De Frias
*
Endeavour East 3 Green Fleet / / 0 10/12/2018
39. Ryan Pimentel
*
Green fleet 2 Green Fleet / / 0 10/12/2018
40. KIMON LAWRENCE
*
Endeavor East 29 Green Fleet / / 0 10/12/2018
41. Suria Steede
*
Endeavour West 8 Green Fleet / / 0 10/14/2018
42. Jase Lawes-Mathis
*
Endeavour West 19 Green Fleet / / 0 10/14/2018
43. Claire STEFANI
*
RBYC 59 Green Fleet / / 0 10/14/2018
44. Shane Powell-Hayward
*
N/A 4 Green Fleet / / 0 10/14/2018
45. Maddox Foley
*
Endeavour West 34 Green Fleet / / 0 10/14/2018
46. Ruby Cann
*
Renee Bullock-Cann 1040 Green Fleet / / 0 10/14/2018
47. Aidan Wells
*
Endeavour East 14 Green Fleet / / 0 10/14/2018
48. Liliana hughes
*
Endeavour 30 Green Fleet / / 0 10/14/2018
49. Muryah Swan
*
Endeavour East 81 Green Fleet / / 0 10/14/2018
50. Amarley Raynor
*
Mid Atlantic Boat Club BER1212 Green Fleet / / 0 10/15/2018
51. Tyler Simmons
*
RBYC 008 Green Fleet / / 0 10/15/2018
52. Sebastian Teitel
*
Royal Hamilton Amateur Dinghy Club 1042 Green Fleet / / 0 10/15/2018
53. Oliver Soares
*
RBYC 1129 Green Fleet / / 0 10/15/2018
54. Teren Phillips
*
Endeavour East 11 Green Fleet / / 0 10/15/2018
55. Tyler Correia
*
Endeavour West 12 Green Fleet / / 0 10/16/2018
56. Ja’Zyaid Ingham
*
Endeavour West 5 Green Fleet / / 0 10/16/2018
57. Zamir Tucker Caines
*
Endeavour East 13 Green Fleet / / 0 10/16/2018
58. Elmer Martinez
*
Endeavour West 17 Green Fleet / / 0 10/16/2018
59. Connor Stout
*
Endeavour East 16 Green Fleet / / 0 10/18/2018
60. Alec Geekie
*
RBYC 1009 Green Fleet / / 0 10/19/2018
61. Zackary da Silva
*
RHADC 1034 Green Fleet / / 0 10/21/2018
62. Miguel Falcao
*
RBYC 1801 Green Fleet / / 0 10/24/2018
63. Finbar Lohan
*
Sandys Boat Club 1190 Green Fleet / / 0 10/26/2018
64. Arabella Parker
*
rhadc 1600 Green Fleet / / 0 10/28/2018
65. Tajae Woolridge
*
Endeavour West 9 Green Fleet / / 0 10/28/2018
66. Chance Eve
*
Endeavour 1 15 Green Fleet / / 0 10/29/2018
67. A'nai Jjombwe
*
Endeavor West 0 Green Fleet / / 0 10/16/2018
68. Madeleine Doyle
*
RHADC 1081 Green Fleet / / 0 10/30/2018
69. GELONDAE GOMES
*
SANDYS BOAT CLUB 1192 Green Fleet / / 0 10/31/2018
70. A'Mya Harvey
*
Sandys 1188 Green Fleet / / 0 10/31/2018
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network