Registrants For
2019 Cowford Cup
The Florida Yacht Club

May 18-19, 2019
57 people have registered for this event

420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Rohan Jones FYC 8
420 / FYC
2. Thomas Mazzeo 7280
420 / South Carolina Yacht Club
3. Charlie Lawrence FYC 14
420 / FYC
4. Bobby Newland 66
420 / LEYSF
5. Matheus Jaensch 9
420 / Lake Eustis Sailing Club
6. Lauren Eichler FYC 12
420 / FYC
7. Cappy Goodwin FYC 11
420 / Florida Yacht Club
8. Barrie Snyder FYC 10
420 / The Florida Yacht Club
9. Elyse Bernthal 78
420 / SAYC
10. Adelaide Vazzana 99
420 / Lake Eustis Youth Sailing
11. Cross Thomas FYC 2
420 / Florida Yacht Club
12. Lily Theisen FYC 13
420 / The Florida Yacht Club
13. Wade Morris FYC 4
420 / FYC
14. Augustus Gardner 09
420 / SAYC
15. Colin Molnar 3
420 / Halifax Sailing Association
16. Jocelyn Grannis 6
420 / SAYC
17. Kai Priester 42
420 / SAYC
18. Joseph Bradley FYC 15
420 / BK sailing team
19. Siena Branch 4
420 / Halifax youth sailing
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Bridget Monahan 204419
Laser Radial / FYC
2. Christopher McCollum 184410
Laser Radial / FYC
3. William weinbecker 206155
Laser Radial / The Florida Yacht Club
4. Nolan Orlando 19
Laser Radial / Halafax Youth Sailing
5. Ava Edinger 128
Laser Radial / diyc
6. Ian iles-lee 206097
Laser Radial / davis island youth sailing foundation
7. Tyler Baker 162336
Laser Radial / HSA
8. Reid Nelson 177265
Laser Radial / Davis island Yacht Club
9. Thomas Weiss 201274
Laser Radial / Davis Island Yatch Club
10. Maggie Mclauchlin 188922
Laser Radial / FYC
11. Neil Bunce 185464
Laser Radial / SCYC
12. Ian Brown 176266
Laser Radial / DIYC, Tampa FL
13. Davis McLauchlin 179490
Laser Radial / FYC
14. Bradlee Anderson 187307
Laser Radial / SCYC
15. Daniel Martin 8
Laser Radial / Halifax Sailing Association
 


Optimist
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Mary Katherine Monahan 18034
Optimist / Red FYC
2. Scott Busey 12785
Optimist / Red Florida Yacht Club
3. McRae Busey 8979
Optimist / Florida Yacht Club
4. Charles Sweeney 20681
Optimist / Blue SAYC
5. Callen Burnett 21487
Optimist / Blue SPYC/DIYC
6. Stella Herford 14949
Optimist / Blue FYC
7. River Keysers 20188
Optimist / Red SAYC
8. Christopher Shaffer 12900
Optimist / White DIYC
9. Curren Burkley 20409
Optimist / Red FYC
10. Blake Vincent 97925
Optimist / White DIYSF
11. Ian Richardson 11371
Optimist / Blue DIYSF
12. Bode Snider 22449
Optimist / Blue SCYC
13. Petra Humphrey 20252
Optimist / Blue CYC NC
 


Optimist Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Nevie Collins 13774
Optimist Green / Florida Yacht Club
2. Maya Jones U4
Optimist Green / FYC
3. Anna Andert 144
Optimist Green / Lake Eustis Youth Sailing Foundation
4. Maija Andert 17413
Optimist Green / Lake Eustis Youth Sailing Foundation
5. Keegan Skipper 33
Optimist Green / St Augustine Yacht Club
6. Luke Jacobs TBD1
Optimist Green / St. Augustine Yacht Club
7. Ava Green U6
Optimist Green / FYC
8. Connor Orlando 114244
Optimist Green / Halafax Youth Sailing
9. Nathan Allen 14646
Optimist Green / FYC
10. Cade Spohr 17856
Optimist Green / The Florida Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network