Registrants For
2019 470 & I-420 NORTH AMERICAN CHAMPIONSHIP REGATTA
Coconut Grove Sailing Club

January 20-22, 2019
92 people have registered for this event

470 Women
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Noya BAR-AM
Shahar TIBI
ISR 11 470 Women, Ramat_gan, ISRAEL ISR ISR
2. Nikole BARNES
Lara DALLMAN-WEISS
USA 1810 470 Women, Miami, Florida USA USA
3. Marina BARZAGHI
Kathryn BORNARTH
USA 1815 470 Women, Saunderstown, RI USA USA
4. Olivia BERGSTROM
Lovisa KARLSSON
SWE 34 470 Women, Gothenburg, Västra Frölunda SWE SWE
5. Nadine BOEHM
Ann-Christin GOLIASS
GER 24 470 Women, Kiel, SH GER GER
6. Maria BOZI
Rafailina KLONARIDOU
GRE 216 470 Women, THESSALONIKI, THESSALONIKI GRE GRE
7. Atlantic BRUGMAN
Nora BRUGMAN
USA 95 470 Women, Winthrop, MA USA USA
8. Gil COHEN
Noa LASRY
ISR 311 470 Women, Binyamina, HaZafon ISR ISR
9. Bàrbara CORNUDELLA RAVETLLAT
Sara LOPEZ RAVETLLAT
ESP 14 470 Women, Barcelona, Barcelona ESP ESP
10. Carmen COWLES
Emma COWLES
USA 1824 470 Women, Larchmont, NY USA USA
11. Yuki HAYASHI
Chika NISHIDAI
JPN 4524 470 Women, Kamakura, Kanagawa JPN JPN
12. Ai KONDO YOSHIDA
Miho YOSHIOKA
JPN 1 470 Women, Hachioji, Tokyo JPN JPN
13. Camille LECOINTRE
Aloise RETORNAZ
FRA 9 470 Women, Le Relecq-Kerhuon, Bretagne FRA FRA
14. Frederike LOEWE
Anna MARKFORT
GER 26 470 Women, Kiel, SH GER GER
15. Silvia MAS DEPARES
Patricia CANTERO REINA
ESP 1 470 Women, El Masnou, CT ESP ESP
16. Hannah MILLS
Eilidh McINTYRE
GBR 1 470 Women, Weymouth, England GBR GBR
17. Tina MRAK
Veronika MACAROL
SLO 64 470 Women, Portorož, Piran SLO SLO
18. Fernanda OLIVEIRA
Ana Luiza BARBACHAN
BRA 177 470 Women, Portp Alegre, RS BRA BRA
19. Fabienne OSTER
Anastasiya WINKEL
GER 95 470 Women, Hamburg, HH GER GER
20. Madeleine RICE *
Sarah LIHAN
USA 1819 470 Women, *, * USA USA
21. Agnieszka SKRZYPULEC
Jolanta OGAR
POL 11 470 Women, Warszawa, mazowieckie POL POL
22. Kathleen TOCKE
Charlie BESS
USA 11 470 Women, Coconut Grove, FL USA USA
23. Mano UDAGAWA
Ayano KUDO
JPN 12 470 Women, konan,yokohama, kanagawa JPN JPN
24. Meng Xi WEI
Ya Ni XU
CHN 621 470 Women, beijing, beijing CHN CHN
25. Afrodite ZEGERS
Lobke BERKHOUT
NED 11 470 Women, The Hague, ZH NED NED
 


470s
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Maor ABU
Yoav ROOZ
ISR 10 470s, SDOT-YAM, ISR IRL ISR
2. Max ANKER
Trevor BORNARTH
USA 1834 470s, Old Greenwich, CT USA USA
3. David Bargehr
Lukas Mähr
AUT 1 470s, Bregenz, Vorarlberg AUT AUT
4. Deniz CINAR
Ates CINAR
TUR 890 470s, Istanbul, FL TUR TUR
5. Anton DAHLBERG
Fredrik BERGSTROM
SWE 349 470s, Stockholm, NY SWE SWE
6. Simon DIESCH
Philipp AUTENRIETH
GER 11 470s, Deggenhausertal, BW GER GER
7. Kazuto DOI
Naoya KIMURA
JPN 11 470s, Yokohama, Kanagawa JPN JPN
8. Carl-Fredrik FOCK
Marcus DACKHAMMAR
SWE 350 470s, LERUM, Västra Götalands l SWE SWE
9. Alfonso GARCIA
Daniel O'FARRIL
MEX 3 470s, Miami, FL USA MEX
10. Fernando GWOZDZ
Tomas DIETRICH
ARG 87 470s, Quilmes, Buenos Aires ARG ARG
11. Balazs GYAPJAS
Zsombor GYAPJAS
HUN 1 470s, Budapest, Budapest HUN HUN
12. Nitai HASSON
Tal HARARI
ISR 15 470s, HaBonim, israel ISR ISR
13. Naoki ICHINO
Takashi HASEGAWA
JPN 83 470s, 逗子市, 神奈川県 JPN JPN
14. Tetsuya ISOZAKI
Akira TAKAYANAGI
JPN 7 470s, 藤沢市, 神奈川県 JPN JPN
15. Niko Kampelmuehler
Thomas Czajka
AUT 17 470s, Vienna, Vienna AUT AUT
16. Nicholas KARNOVSKY
Taylor GAVULA
USA 17 470s, Brookline, MA USA USA
17. PANAGIOTIS MANTIS
PAVLOS KAGIALIS
GRE 1 470s, Μαϊάμι, FL GRE GRE
18. Stuart McNAY
David HUGHES
USA 1 470s, Miami, FL USA USA
19. Eduardo MINTZIAS
Ian ROBINSON
USA 1816 470s, Fort Lauderdale, FL USA USA
20. Keiju Okada
jumpei hokazono
JPN 20 470s, Kamakura, Kanagawa JPN JPN
21. Vasilis PAPOUTSOGLOU
Ioannis ORFANOS
GRE 10 470s, Piraeus, Athens GRE GRE
22. Luke PATIENCE
Chris GRUBE
GBR 4 470s, Miami, FL USA
23. Kevin PEPONNET
Jeremie MION
FRA 27 470s, Marseille, Provence-Alpes-Côte FRA FRA
24. Yannis SAJE
Lukas Haberl
AUT 3 470s, Mondsee, Oberoesterreich AUT AUT
25. Pavel SOZYKIN
Denis GRIBANOV
RUS 5 470s, anapa, krasnodar region RUS RUS
26. Daichi TAKAYAMA
Kimihiko IMAMURA
JPN 15 470s, 逗子市, 神奈川県 JPN JPN
27. Kilian WAGEN
Gregoire SIEGWART
SUI 46 470s, La Tour-de-Peilz, VD SUI SUI
28. Malte WINKEL
Matti CIPRA
GER 13 470s, Kiel, SH GER GER
29. Martin WRIGLEY
James TAYLOR
GBR 55 470s, Hereford, England GBR GBR
30. Jordi Xammar
Nicolas Rodriguez
ESP 44 470s, San Juan Despí, Barcelona ESP ESP
31. Zang Jun XU
Chao WANG
CHN 67 470s, beijing, beijing CHN CHN
32. Jian Yong XU
Yang WANG
CHN 673 470s, beijing, beijing CHN CHN
33. Josh YALE
Michael MONTAGNESE
CAN 6 470s, Toronto, ON CAN CAN
 


I-420s
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Nicholas ABATE *
Roberto MARTELLI
55861 I-420s, *, * USA USA
2. Wyatt BISCHOFF *
Connor FISCHETTI
56265 I-420s, *, * USA USA
3. Cordelia BURN *
Sarah MOEDER
54068 I-420s, *, * USA USA
4. Sarah BURN *
Gabriella DELBELLO
56343 I-420s, *, * USA USA
5. Justin CALLAHAN *
Mitchell CALLAHAN
55620 I-420s, *, * USA USA
6. Victoria CHISARI *
Sofia SEGALLA
56366 I-420s, *, * USA USA
7. Trevor DAVIS *
Ryan WAHBA
55317 I-420s, *, * USA USA
8. Peter FOLEY *
Antonio MIRANDA
55148 I-420s, *, * USA USA
9. Hannah FREEMAN *
Francesca EDMANDS
56109 I-420s, *, * USA USA
10. Dana HAIG
Emily HAIG
56220 I-420s, Beach Haven, NJ USA USA
11. Thomas HALL *
Mariner FAGAN
56341 I-420s, *, * USA USA
12. Maddie HAWKINS *
Yumi YOSHIYASU
56037 I-420s, *, * USA USA
13. Chloe HOLDER
Kristen ZAREMBINSKI
53899 I-420s, San Anselmo, Ca USA USA
14. Ben HONIG *
Sam GAVULA
55998 I-420s, *, * USA USA
15. Danny HUGHES *
Maddie HUGHES
56616 I-420s, *, * USA USA
16. Oliver HURWITZ *
Ethan FROELICH
56658 I-420s, *, * USA USA
17. Spencer KRIEGSTEIN *
Sophia FOGARTY
56218 I-420s, *, * USA USA
18. Michelle LAHRKAMP
Lizzy KAPLAN
56079 I-420s, RYE, NY USA USA
19. Vanessa LAHRKAMP *
Katherine McNAMARA
56364 I-420s, *, * USA USA
20. Adam LARSON
Oliver DUNCAN
56083 I-420s, Charlotte, NC USA USA
21. Justin LIM
Patrick MULCAHY
53337 I-420s, Hillsborough, CA USA USA
22. Lachlain McGRANAHAN *
Ryan KRONRAD
56344 I-420s, *, * USA USA
23. Will MICHELS *
Louis LA FONTISEE IV
55175 I-420s, *, * USA USA
24. Micky MUNNS
Will GLASSON
53656 I-420s, Redondo Beach, CA USA USA
25. Liam O'KEEFE *
Libby REDMOND
56466 I-420s, *, * USA USA
26. Jacqueline QUIRKE *
Brooke SCHMETZ
55447 I-420s, *, * USA USA
27. Declan QUIRKE *
Taketsugu KAWASHIMA
54066 I-420s, *, * USA USA
28. Zane ROGERS
Hunter SKINNER
56127 I-420s, Kemah, Tx USA USA
29. Carlos Daniel ROMERO
Bruno ACIERNO
55145 I-420s, Miami Beach, FL USA MEX
30. Max SAPAROV *
Dylan MURPHY
55868 I-420s, *, * USA USA
31. Mason STANG *
Timmy GEE
56033 I-420s, *, * USA USA
32. Andreas STEINITZ *
Aidan DENNIS
55835 I-420s, *, * CAN CAN
33. Kurt STUEBE *
Harry PRAGER
55876 I-420s, *, * USA USA
34. Brooks TURCOTTE *
Cuatro VILLAREAL
56126 I-420s, *, * USA USA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network