Open Class
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Keith Ericson

CRA 43513 B'Quest Open Class / Carroll Marine / Tripp 40 51 07/19/2019
2. Timothy Forderer
Timothy Forderer
CRA/SWYC/NCYC/JRSC 77520 HolyToledo West Open Class / Hobie / Hobie 33 81 07/23/2019
3. Carolyn/Sandra Sherman

SWYC 46447 Sea Maiden Open Class / Ericson / Mk III 120 07/06/2019
4. Andrew Picel
Andrew Picel
CRA USA 83 Arsenal Open Class / Flying Tiger / FT10 45 07/24/2019
5. John Downing

SDYC / MBYC SUI 30 Ran Open Class / Schuchter Sportboot AG / Esse 750 75 07/15/2019
6. Gene Pitkin
Steve Carter
CRA 198 Geronimo Open Class / J/Boats / J/109 60 07/25/2019
7. Brad Alberts

SWYC/CRA/MBYC 46307 El Sueno Open Class / Beneteau / First47.7 18 07/16/2019
8. Marc Northover
John Meihls
CRA 97661 A Wisp of Wind Open Class / Ericson Yachts / Olson 911SE 129 07/23/2019
9. DAVID CATTLE

CRA 46485 Blackadder Open Class / J Boats / J/27 126 07/25/2019
10. David Tarson
David Tarson
SGYC and CRA 51392 Excalibur Open Class / Beneteau / 40.7 54 07/25/2019
11. Jay Sorensen
Jay Sorensen
CRA 97965 Broad Reach Open Class / Catalina / 38 114 07/09/2019
12. Ryan Georgianna
Ryan
SWYC / RYC 137 Bluebird Open Class / Moore / 24 156 07/21/2019
13. Ken Henehan

CRA 52170 An Dara Claddagh Open Class / C&C / MKII 132 07/25/2019
14. William Ramacciotti

SWYC USA 1130 Squared Straight Open Class / J-Boat / J24 174 07/25/2019
15. Charles Hanson

CRA 93000 Moxie Open Class / Carroll / Tripp 15 07/25/2019
16. Joe Saad
Joe Saad
CRA 32636 Fiasco III Open Class / S2 / 10.3 120 07/15/2019
17. Alec Oberschmidt
Alec Oberschmidt
SWYC 69152 Staghound Open Class / Franklin / RP50 -48 07/18/2019
18. Brad Stump

CRA 9 Thunderstruck Open Class / Flying Tiger / FT10 45 07/25/2019
19. Christopher Bennett
Christopher Bennett
CRA 42733 Maleficent Open Class / Beneteau / First 42s7 72 07/24/2019
20. Lisa and Craig Leweck

SDYC 60 American Girl Open Class / Alerion / Express 156 07/01/2019
21. Tom Fisher
Tom Fisher
SDYC 125 Viggen Open Class / J-Boats / J-105 84 07/12/2019
22. Sandy Leon

CRA / CSC 648 Liberator Open Class / Catalina / Victory 21 274 07/22/2019
 


SDCatA
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Chip Droege
Chip Droege
HIWM 1180 Ca$hed Out SDCatA / Catalina / Cat 34-Sloop 185 07/19/2019
2. Bob Rugh

HIWM 5118 Rughlentless SDCatA / Catalina / MKII 227 07/21/2019
3. Rich Chambers

SGYC/SDCatA 83 Last Call! SDCatA / Catalina / C36 0 07/11/2019
 


SGHF
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Rich Chambers

SGYC/SDCatA 83 Last Call! SGHF / Catalina / C36 167 07/11/2019
2. Robert Seddig

SGYC NA Hasta Luego SGHF / Hunter / 376 173 07/22/2019
3. Glenn Haddick
Liz Adams
SGYC None Elan SGHF / Freedom / Gary Mull 30 199 07/25/2019
 


SWRF
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. William Mason

SWYC 61181 Komet SWRF / Dehler / Optima 106 135 07/26/2019
2. Richard Hohol

SWYC USA 28507 Blue Agave SWRF / Beneteau / First 40.7 54 07/20/2019
3. Don Garber

swyc 4 Zealot SWRF / TPI / Alerion Express 38-2 107 07/22/2019