Registrants For
Clearwater Junior Sailing Open
Clearwater Community Sailing Center

March 23-24, 2019
91 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Larry Thomas


C420 7469 Club 420
Ocala, FL CCSC
2. Mateo Rodriguez


8295 Club 420
Winter Haven, FL CCSC
3. Adrian Winkelman


6420 Club 420
Palm Harbor, FL CCSC
4. Ry Menke


8105 Club 420
Clearwater, FL DIYC
5. Anna Roberts


7786 Club 420
Nokomis, FL Venice youth boating association
6. Alyssa Jongsma


8139 Club 420
Port Charlotte, FL VYBA
7. Pharaoh Tyehimba


8432 Club 420
Tampa, FL DIYC
8. Niah Ford


7 Club 420
Dunedin, FL Dunedin Youth Sailing Association
 


Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Chase Burwell


206050 Laser Radial
Clearwater, FLORDA CCSC
2. Brett Putnam


WarpSpeed 204418 Laser Radial
Palm Harbor, FL SAILFIT/Clearwater Community Sailing Center
3. Preston Weaver


204115 Laser Radial
Lutz, FL SPYC
4. Thomas Weiss


Laser 201274 Laser Radial
Tampa, FL Davis Island Yacht Club
5. Mcaulay Carter


199393 Laser Radial
Winter park, Fl SPYC
6. Zachary Waldman


194536 Laser Radial
Oldsmar, FL CCSC/SailFit
7. Anna Vasta


Student driver 173637 Laser Radial
Palm Harbor, FL CCSC/Sailfit
8. Alexander Erwin


200538 Laser Radial
Largo, FL CCSC
 


Opti Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Chase Carney


1712 Opti Green
Clearwater, FL CCSC
2. Annie Walker


Opti 10992 Opti Green
Seminole, FL CCSC
3. Cooper Lee


115299 Opti Green
Tampa, FL CCSC
4. Addison Binkowski


16849 Opti Green
Clearwater Beach, Florida Clearwater community sailing center
5. Brice Claypoole


20843 Opti Green
Longboat Key, FL Sarasota Youth Sailing
6. Blake Vincent


97925 Opti Green
Tampa, FL DIYSF
7. Leona Mounts


16124 Opti Green
Seminole, FL CCSC
8. Leah Park


10677 Opti Green
Palm Harbor, FL CCSC
9. Serenity Jackson


6 Opti Green
Largo, Fl CCSC
10. Bailey Pickel


5 Opti Green
Tampa, FL Davis Island Yacht Club
11. Anna Andert


144 Opti Green
Windermere, FL LEYSF
12. Maija Andert


17413 Opti Green
Windermere, FL LEYSF
13. Leah Abrams


Gray Pearl 17777 Opti Green
Bradenton, FL SPYC
14. Isabella Phiscator


19601 Opti Green
Largo, FL CCSC
15. Noveli Skinner


Sea dragon 2 Opti Green
TEMPLE TERR, FL Davis island
16. Regina Rettig


21845 Opti Green
Bradenton, FL MRPF
17. Benjamin Dreyfuss


1810 Opti Green
Naples, FL Naples Community SC
18. Logan Haworth


Free Rein 4 Opti Green
Tampa, FL DIYC
19. Duncan Hardy


18058 Opti Green
Riverview, FL DIYC
20. Finn Cox


Sea Eagle 10167 Opti Green
Saint Petersburg, FL St. Petersburg Yacht Club
21. Olivia Castaldi


20498 Opti Green
Tampa, FL DIYSF
22. Isaiah Jones


21660 Opti Green
Bradenton, FL MRPF
23. Jules Alvarez


Mel’s Hot Dogs 12793 Opti Green
Tampa, FL Tampa Yacht Club
24. Ocean Unger


128 Opti Green
Indian Shores, Florida Carlouel Beach & Yacht Club
25. Sean Silverthorn


16456 Opti Green
Largo, FL St. Petersburg Yacht Club
26. Mac Stone


305 Opti Green
Clearwater, FL Carlouel Beach and Yacht club
27. Jack Stone


631 Opti Green
Clearwater, FL Carlouel Beach and Yacht Club
28. Felicia Bland


Beach bound 15518 Opti Green
Naples, FL Naples Community sailing Center
29. Vincent Zadlo


20236 Opti Green
Naples, FL Naples Community Sailing Center
30. Jack Jentgen


11002 Opti Green
Naples, FL Naples community sailing center
31. Charles (Charley) Reynolds


Misty 9028 Opti Green
GULFPORT, FL SPYC
32. Hunter Schardt


18887 Opti Green
Belleair, FL CCSC
 


Opti RWB
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Macy Parke


10009 Opti RWB
Red
Palm Harbor, FL CCSC
2. Gianna Talarico


GT 15150 Opti RWB
Blue
Indian Rocks Beach, FL CCSC
3. Tom Seibold


10210 Opti RWB
Blue
Tampa, FL CCSC
4. Carter WEATHERILT


19768 Opti RWB
Red
Clearwater, FL Clearwater Community Sailing Center
5. Garrett January


18295 Opti RWB
Blue
Belleair, FL CCSC
6. Matthew McGonigal


Opti 17077 Opti RWB
Red
Clearwater, FL CCSC
7. Jackson Lee


Fueled by Ramen 17053 Opti RWB
Blue
Tampa, FL CCSC
8. Ethan Brockman


10675 Opti RWB
Blue
Jacksonville, English The Florida Yacht Club
9. Hunter Brandon


Dunedin Sailing Team 162243 Opti RWB
Red
Oldsmar, FL DYSA
10. Jan Mistak


Dunedin Sailing Team 162140 Opti RWB
Blue
Clearwater, FL DYSA
11. Reese Ellis


18298 Opti RWB
Blue
Saint Petersburg, FL St. Petersburg Yacht Club
12. Ryder Ellis


14691 Opti RWB
White
Saint Petersburg, FL St. Petersburg Yacht Club
13. Charles Sweeney


20681 Opti RWB
Blue
Saint Augustine, FL FYC
14. Mary Katherine Monahan


18034 Opti RWB
Red
Jacksonville, FL FYC
15. Curren Burkley


20409 Opti RWB
Red
Saint AUG BEACH, FL fyc
16. Mina Bernthal


Opti 17772 Opti RWB
White
Saint AUGUSTINE, FL SAYC
17. Wesley Wood


18122 Opti RWB
White
Largo, FL SPYC
18. Rosie Simpson


Watermelon 2.0 14898 Opti RWB
Blue
Saint Petersburg, FL SPYC
19. Hollis Harding


20280 Opti RWB
White
Naples, FL NCSC
20. Skip Eckhard


1022 Opti RWB
Blue
Tampa, FL Tampa Yacht Club
21. Cole Rogers


21422 Opti RWB
White
Saint Petersburg, FL SPYC
22. Sophia Fuller


9710 Opti RWB
Blue
Saint Petersburg, FL St. Petersburg Yacht Club
23. Jonah Sroka


22446 Opti RWB
Blue
Sarasota, FL Sarasota youth sailing
24. Stella Herford


14949 Opti RWB
Blue
Jacksonville, FL Florida Yacht Club
25. John Hartney


Water Warrior 7377 Opti RWB
White
St. Petersburg, FL SPYC
26. Nicholas Waite


12450 Opti RWB
Red
Venice, FL VYBA
27. Landon Coleman


17701 Opti RWB
Blue
Nokomis, FL YYBA
28. Ian Richardson


11371 Opti RWB
Blue
Tampa, FL diyc
29. River Keysers


20188 Opti RWB
Red
Saint Augustine, FL FYC
30. Scott Busey


12785 Opti RWB
Red
Jacksonville, FL Florida Yacht Club
31. McRae Busey


8979 Opti RWB
Blue
Jacksonville, Florida Florida Yacht Club
32. Charles McGucken


17813 Opti RWB
Blue
Tampa, FL TYCC
33. Christopher Shaffer


Orange Crush 12900 Opti RWB
White
Tampa, FL DIYC
34. Anthony Alessi


Lightning Theif 18313 Opti RWB
Blue
Tampa, FL Davis Island
35. Thommie Grit


20398 Opti RWB
Red
Sarasota, FL Sarasota Youth Sailing
36. Peyton Weaver


21554 Opti RWB
Blue
Lutz, FL SPYC
37. gus swencki


optomist 20887 Opti RWB
Red
Sarasota, FL sarasota youth sailing
38. DOROTHY MENDELBLATT


2487 Opti RWB
Red
Saint Petersburg, FL SPYC
39. Bella Shakespeare


22603 Opti RWB
Red
Saint Petersburg, FL St. Petersburg Yacht Club
40. Ava Shakespeare


214221 Opti RWB
Blue
Saint Petersburg, FL St. Petersburg Yacht Club
41. Tanner DeMarzo


18588 Opti RWB
Red
Pinellas park, Florida CCSC
42. Callen Burnett


21487 Opti RWB
Blue
Tampa, FL SPYC
43. Kate DANIELSON


18281 Opti RWB
Blue
Saint Petersburg, FL SPYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network