Registrants For
sarasota One Design Midwinter, FINN National Championship and Windmill Midwinter Regatta

March 15-18, 2019
38 people have registered for this event

Albacore
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. James Stanley

Shelburne Harbour Yacht Club 8198 Squint the Rocket Ship Albacore / / 0 01/14/2019
2. Stuart Lulling / Michal Bem

Mooredale Sailing Club 8241 Albacore / / 0 01/14/2019
3. Paul Clifford

Westwood 8184 Fire and Ice Albacore / / 0 01/14/2019
4. Mike Lemon

Westwood Sailing Club 8242 Albacore / / 0 01/14/2019
5. Sharleen Weatherley / Jon Booren

Mooredale Sailing Club 8238 Albacore / / 0 01/14/2019
6. Barney Harris

PRSA USA 8258 Deplorable Albacore / / 0 01/14/2019
7. Heidimarie Bay

WRSC 275 FRED! Albacore / / 0 01/14/2019
8. Jason Brown

Westwood Sailing Club 8243 Albacore / / 0 01/14/2019
9. Matt Edwards

PRSA 8256 Albacore / / 0 01/14/2019
10. Andrew Bell

Outer Harbour Centreboard Club 8036 Albacore / / 0 01/14/2019
11. Marty Minot

Miles River YC 7971 Tonno Veloce' Albacore / / 0 01/15/2019
12. Christine Kelly

Mooredale Sailing Club 8150 Albacore / / 0 01/15/2019
13. Edward Will

PRSA 8122 8122 Albacore / / 0 01/15/2019
 


E Scow
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Bill Phil Kimbell Maiese

SSS SF6 E Scow / / 0 01/21/2019
2. Ted Weihe

Sarasota Sailing Squadron SF2 Picardy E Scow / / 0 01/17/2019
 


Finn
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. John F Dane

Pcyc USA 69 Candy Licker Finn / / 0 12/27/2018
2. Robert Kinney

Nhyc USA 47 Ak 47 Finn / / 0 12/28/2018
3. Rodion Mazin

USCG USA16 Finn / / 0 12/28/2018
4. Joseph Burke

Sarasota Sailing Squadron USA 41 D’s Olde Boat Finn / / 0 01/02/2019
5. Hamish Nicol

Union Sailing Club, Co. 688 Oranjeboot Finn / / 0 12/28/2018
6. Henry Sprague

Kanto Yacht Club 74 White Finn / / 0 01/02/2019
7. Keith Beverly

Key West Community Sailing Center 159 Finn / / 0 12/29/2018
8. James Bland

Austin Yacht Club USA 88 Audacious Finn / / 0 01/15/2019
9. Ernesto Bergeron

Warner Robins YC 116 Cascade Finn / / 0 01/09/2019
10. Steve Landeau

SAYRA USA12 AllUCanEat Finn / / 0 01/13/2019
11. Terry Greenfield

Buccaneer YC / Fairhope YC USA 5 SeaFlight Finn / / 0 12/27/2018
12. Joe Chinburg

Union Sailing Club USA 303 Fire Escape Finn / / 0 12/27/2018
13. Adrian Pereira

Lake Lanier Sailing Club/Buccaneer Yacht Club Finn Racer X Finn / / 0 12/27/2018
 


Windmill
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Allen Chauvenet

Rock Hall YC 5586 Beauty & The Beast Windmill / / 0 01/08/2019
2. Lon Ethington

St Petersburg yacht club 5070 Pig Headed Windmill / / 0 01/14/2019
3. Kai Oslund Dolan
*
Grand Traverse Yacht Club 5527 Toothless Windmill / / 0 01/09/2019
4. Ethan Bixby

SPYC 5700 Silly Rabbit Windmill / / 0 12/31/2018
5. Colin Browning

JRSC 5252 Bella Windmill / / 0 01/01/2019
6. Nathaniel Plant

SPSC 5271 Windmill / / 0 01/14/2019
7. PATRICK Huntley

Erie Yacht Club 5707 Graffiti Windmill / / 0 01/10/2019
8. Ralph Sponar

Rockhall Yacht Club 5702 Hummingbird Windmill / / 0 12/27/2018
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network