Registrants For
St. Thomas International Optimist Regatta and TOTE Maritime Clinic
St. Thomas Yacht Club - St. Thomas, VI

June 10-16, 2019
108 people have registered for this event

Clinic Only
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Charles Julien2
*

22183 Clinic Only
*, * CRYC
2. Wyatt Lipp
*

22181(green) Clinic Only
*, * Carolina Yacht Club (SC)
3. Bella Woodson
*

ISV 1955 Clinic Only
*, * Club Nautico San Juan
4. Zach Wilson
*

7774 Clinic Only
*, * St john Kats
5. Audrey Zimmerman
*

Xxx Clinic Only
*, * ST. THOMAS YACHT CLUB
6. Tatiana Pruss
*

7773 Clinic Only
*, * KATS St John
7. Jack M Redmond
*

USA 113 Clinic Only
*, * LYC/NBYC
 


Opti Championship Fleet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Diego Ewinger
*

USA 17405 Opti Championship Fleet
White
*, * Antigua yacht club
2. Pearse Dowd
*

USA 21833 Opti Championship Fleet
Red
*, * Corinthian Yacht Club
3. Ian Fox
*

USA 21699 Opti Championship Fleet
Red
*, * CRYC
4. Garrett Fox
*

USA 22082 Opti Championship Fleet
Blue
*, * CRYC
5. Elliott Lipp
*

USA 22181 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Lauderdale Yacht Club / Carolina Yacht Club (SC)
6. Coby Fagan
*

ISV 53 Opti Championship Fleet
White
*, * St. Thomas Yacht Club
7. Ian Farley
*

USA 15973 Opti Championship Fleet
*, * Lakewood Yacht Club / cert
8. Ava Wilson
*

USA 22766 Opti Championship Fleet
White
*, * Adelaide Sailing Club
9. Kyla Benesch
*

USA 18309 Opti Championship Fleet
Blue
*, * cryc
10. Beck Brill
*

USA 22750 Opti Championship Fleet
White
*, * Coral Reef Yacht Club
11. Noah Gautier
*

USA 12087 Opti Championship Fleet
White
*, * Mobile Yacht Club
12. Marina Escudero
*

PUR 1707 Opti Championship Fleet
White
*, * CNSJ
13. Miles Julien
*

USA 21924 Opti Championship Fleet
White
*, * CRYC
14. Ava McAliley
*

USA 22274 Opti Championship Fleet
White
*, * Coral Reef Yacht Club
15. Diego Antonio Payán
*

PUR 0929 Opti Championship Fleet
Blue
*, * PYFC
16. Alistair Knoblauch
*

ANT 111 Opti Championship Fleet
Blue
*, * ANtigua yacht club (AYC)
17. Charlotte Cundey
*

USA 19633 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Bay Head Yacht Club/ CERT
18. A.J. Ghazi
*

USA 19289 Opti Championship Fleet
Blue
*, * FWBC
19. Alejandro Ferrer
*

PUR 408 Opti Championship Fleet
Blue
*, * CNSJ
20. Patrick Greensmith
*

ANT 10 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Antigua Yacht Club
21. James Pine
*

USA 21594 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Lakewood YC/ CERT
22. Nathan Pine
*

USA 21595 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Lakewood YC/ CERT
23. Gian Marco Piovanetti
*

PUR 1408 Opti Championship Fleet
Blue
*, * CLUB NAUTICO DE SAN JUAN
24. Ryan Moorehead
*

ISV 615 Opti Championship Fleet
Blue
*, * St Croix Yacht Club / Tino's Clinic
25. Stewart McCaleb
*

USA 14099 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Alamitos Bay Yacht Club
26. Robert Richards
*

ISV 114 Opti Championship Fleet
Blue
*, * St Thomas
27. Fabián Andrés Rodríguez Jiménez
*

PUR 314 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Ponce Yacht and Fishing Club
28. Fynn Olsen
*

USA 22581 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Lamis Olsen
29. William Baker
*

USA 22490 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Lakewood Yacht Club
30. Gilman Hackel
*

USA 112 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Lauderdale Yacht Club/PYC
31. Logan Mraz
*

USA 17118 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Chester Yacht Club
32. Pierce Olsen
*

USA 22582 Opti Championship Fleet
Blue
*, * MYC
33. Freddie Parkin
*

USA 16953 Opti Championship Fleet
Red
*, * Coral Reef
34. Paul Magee
*

ISV 8008 Opti Championship Fleet
Blue
*, * STYC
35. Lillie Foster
*

USA 21324 Opti Championship Fleet
Red
*, * American Yacht Club
36. Amaru Soler
*

PUR 327 Opti Championship Fleet
Blue
*, * PUR IOR Sailing Team
37. Rodney Moorehead
*

ISV 260 Opti Championship Fleet
Blue
*, * St Croix Yacht Club / Tino's Clinic
38. Salvador Iovine
*

ARG 3808 Opti Championship Fleet
Red
*, * Club Náutico Mar del Plata / Tino's Clinic
39. Juan Pablo Rodriguez Aulet
*

PUR 3387 Opti Championship Fleet
Blue
*, * PYFC
40. Jake Homberger
*

USA 20688 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Lauderdale Yacht Club
41. Samara Walshe
*

USA 19971 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Edgartown YC - LISOT
42. Griggs Diemar
*

USA 20482 Opti Championship Fleet
Blue
*, * Lauderdale Yacht Club
43. tanner krygsveld
*

ISV 955 Opti Championship Fleet
Blue
*, * STYC
44. Ariana Schwartz
*

ISV 678 Opti Championship Fleet
Red
*, * St.Croix Yacht Club / Tino's Clinic
45. Andy Yu
*

ISV 298 Opti Championship Fleet
Red
*, * STYC
46. Milo Miller
*

ISV 511 Opti Championship Fleet
Red
*, * St. Croix Yacht Club/ Tino's Clinic
47. Claudia Ramirez Portuondo
*

PUR 0713 Opti Championship Fleet
Red
*, * (PYFC) Ponce Yacht and Fishing Club
48. Max van den Driessche
*

ISV 820 Opti Championship Fleet
Red
*, * STYC/Royal Vancouver Yacht Club
49. Robert Ulmer
*

USA 22196 Opti Championship Fleet
Red
*, * Belle Haven/LISOT
50. Alejo Di Blasi
*

ISV 536 Opti Championship Fleet
Red
*, * STYC
51. Daniel Connors
*

CAN 1738 Opti Championship Fleet
Red
*, * RNSYS / Tino's Clinic
52. Asher Beck
*

USA 19291 Opti Championship Fleet
Red
*, * LISOT
53. Myles Wilson
*

USA 227 Opti Championship Fleet
Red
*, * Adelaide Sailing Club
54. Santos Barbero
*

ARG 3670 Opti Championship Fleet
Red
*, * Club nautico mar del plata / Tino's Clinic
55. Austin Cross
*

AUS1771 Opti Championship Fleet
Red
*, * Royal Prince Alfred YC
56. Sebastian Kempe
*

BER 1010 Opti Championship Fleet
Red
*, * Royal Bermuda YC
57. Magnus Ringsted
*

BER 1205 Opti Championship Fleet
Red
*, * Royal Bermuda Yacht Club
58. Joseph Croney
*

ISV 690 Opti Championship Fleet
Red
*, * St. Croix / Tino’s Clinic
59. Jose Guillermo Diaz
*

PUR 1802 Opti Championship Fleet
Red
*, * CNSJ
60. Alex Kowaleski
*

USA 22600 Opti Championship Fleet
Red
*, * Wianno Yacht Club
61. Riccardo Lopez-Cepero
*

PUR 5151 Opti Championship Fleet
Red
*, * Club Nautico de San Juan
62. Alejandro Caballero
*

PUR 1212 Opti Championship Fleet
Red
*, * Nautico San Juan
63. Dylan Balunas
*

USA 22211 Opti Championship Fleet
Red
*, * Corintian Yacht Club
64. Roger Casellas
*

PUR 5206 Opti Championship Fleet
Red
*, * Club Nautico de San Juan
65. Owen Gormely
*

CAN 1397 Opti Championship Fleet
Red
*, * Royal Canadian Yacht Club
66. Alexandra Tonin
*

ISV 524 Opti Championship Fleet
Red
*, * St Croix Yacht Club / Tino’s Clinic
67. Jack Redmond
*

USA 22280 Opti Championship Fleet
Red
*, * Lauderdale YC /NBYC
68. Angus Renton
*

AUS 1791 Opti Championship Fleet
Red
*, * RPAYC
69. Naya Palacios Sugahara
*

ECU 414 Opti Championship Fleet
Red
*, * CVSM/Tino’s Clinic
70. Winn Majette
*

ISV 343 Opti Championship Fleet
Red
*, * STYC
71. Thomas Sitzmann
*

USA 22 Opti Championship Fleet
Red
*, * Fishing Bay Yacht Club
72. Jackson McAliley
*

USA 20796 Opti Championship Fleet
Red
*, * Coral Reef Yacht Club
73. BENJAMIN GUZMAN
*

CHI 486 Opti Championship Fleet
Red
*, * CNP - Algarrobo
74. Julia Jacobsen
*

HKG 249 Opti Championship Fleet
Red
*, * RHKYC / CRYC
75. Thommie Grit
*

USA 20398 Opti Championship Fleet
Red
*, * Sarasotay Youth Sailing
76. JJ Klempen
*

ISV 429 Opti Championship Fleet
Red
*, * St. Croix Yacht Club/Tino's Clinic
77. Christian Ebbin
*

BER 1224 Opti Championship Fleet
Red
*, * RBYC
78. Richard Schultheis
*

MLT 205 Opti Championship Fleet
Red
*, * Malta Young Sailors Club/CRYC
79. Harvey DeMovick
*

USA 18700 Opti Championship Fleet
Red
*, * NESS
 


Opti Green Fleet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. James Dugas
*

JCD Opti Green Fleet
*, * PYC
2. Halina Diehl
*

ISV 1955 Opti Green Fleet
*, * STYC
3. Charles Julien
*

USA 22183 Opti Green Fleet
*, * CRYC
4. Miles Cundey
*

USA 21853 Opti Green Fleet
*, * Bay Head Yacht Club/ CERT
5. Ian AINGER
*

ISV 222 Opti Green Fleet
*, * St. Croix Yacht Club
6. Isabella Calzadilla
*

PUR 1802 Opti Green Fleet
*, * Club Nautico de San Juan
7. Finnegan Grainger
*

USA 19350 Opti Green Fleet
*, * CRYC / AYC
8. Ben Magee
*

ISV 105 Opti Green Fleet
*, * STYC
9. Elizabeth Xydas
*

USA 16708 Opti Green Fleet
*, * Coral Reef Yacht Club
10. Ian 1 Farley
*

USA 15973 1 Opti Green Fleet
*, * cert / lakewood
11. Melanie Lahrkamp
*

USA 21942 Opti Green Fleet
*, * CRYC
12. Katie Fletcher
*

ISV 7772 Opti Green Fleet
*, * KATS st john
13. Helen Collins
*

ISV 406 Opti Green Fleet
*, * St. Croix Yacht Club
14. Bannon Beaty
*

ISV 7774 Opti Green Fleet
*, * KATS
15. Joaquim Simoes
*

USA 1870 Opti Green Fleet
*, * CRYC
16. Jake Taubman
*

PUR 1111 Opti Green Fleet
*, * CNSJ
17. Sebastian Torres
*

PUR 7322 Opti Green Fleet
*, * Club Nautico de San Juan
18. Micah Taubman
*

PUR 7777 Opti Green Fleet
*, * CNSJ
19. Amelie Kiera Zucker
*

ISV 7771 Opti Green Fleet
*, * KATS
20. Paul Magee1
*

IS 8008 1 Opti Green Fleet
*, * styc
21. Liah Sprauve
*

ISV 7773 Opti Green Fleet
*, * KATS (Kids at the Sea)
22. Zia Zucker
*

ISV 7776 Opti Green Fleet
*, * KATS
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network