Registrants For
2019 Tampa to Ft. Myers
Davis Island Yacht Club

May 24-25, 2019
31 people have registered for this event

Cruiser
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Stanislav Svoboda

DIYC 96 Antea Cruiser / Yankee Yachts / Yankee 30 209 05/10/2019
2. John Finnegan

NSYC 737 Castaways Cruiser / Hunter / 430 156 05/02/2019
3. Tim Rutherford

DIYC 244 Chamamé ** Cruiser / C&C / 36' KCB 167 05/20/2019
4. Art Cupps

DIYC 4951 First Wind** Cruiser / CSY / CSY44 204 04/28/2019
5. Terry Nauck

NSYC 55 Grand Cru Cruiser / Bristol / 35.5 227 05/02/2019
6. Leon Williamson

Davis Island Yacht Club 3 Happy Goat Cruiser / Morgan / 38-2 210 05/21/2019
7. Jonnie Westerop

NSYC 81 Natamus Cruiser / Hunter / 40 171 04/29/2019
8. Dennis Auray

NSYC 809 No Name Cruiser / Beneteau / Beneteau 37 188 05/02/2019
9. Scott Milligan

NSYC 53591 Pepper Cruiser / C&C / 34+WK 122 05/02/2019
 


Multihull
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Tim Sander

Hudson Beach Yacht Club None Paisley Mae Multihull / Maine Cat / MC30 210 04/29/2019
2. George Entrikin

NSYC 159 Pathfinder Multihull / Corsair / Corsair 28r 21 05/02/2019
3. John Novak

Sarasota Sailing Squadron 12 Triple Threat Multihull / Multihulls Direct / Farrier F33RX -33 04/18/2019
 


Non-Spin
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Frank Brown

NSYC 5310 Dragon Fly Non-Spin / Swan / 53 54 05/02/2019
2. Tom Horner

NSYC 101 Eroica Non-Spin / Tartan / 33 177 05/02/2019
 


Racer Cruiser
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Ray Dunn

DIYC 482 Javelina Racer Cruiser / Tartan Marine / Tartan 37 111 05/04/2019
2. Lee Burstiner

DIYC and TSS 005 REVENGE Racer Cruiser / Dufour / 34 132 05/21/2019
3. David German

DIYC 60740 Sacred Cow Racer Cruiser / Beneteau / Oceanis 473 78 02/27/2019
4. Rene BEN-Avraham

DIYC 23556 Therapy Racer Cruiser / Jboat / J30 138 05/05/2019
 


Spinnaker
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Jody Abrams

SPYC 155 Arista Spinnaker / A Melges / Melges 32 12 05/17/2019
2. Tony Barrett

SPSA 40980 Back Off Spinnaker / B Tartan Marine / Soverel 33 84 03/16/2019
3. Chip Merlin

DIYC 46453 Chip's All In Spinnaker / A B Boats / B32 54 04/24/2019
4. Joel Andrews

DIYC 120 Delta Spinnaker / A melges / melges 32 12 04/29/2019
5. George Cussins

diyc 83198 fire & ice Spinnaker / B j105 / j105 81 04/30/2019
6. David Arata

Spyc 46625 Jhawk Spinnaker / B J BOAT / J105 72 03/06/2019
7. Robert Wetmore

Davis Island 51018 Lunaly Spinnaker / B Benetau / 345 126 05/07/2019
8. Michael Kayusa

DIYC USA-17 Raven Spinnaker / A Carroll Marine / Farr-30 42 05/16/2019
9. DALE NELSON

DIYC 48 rocket Spinnaker / B J Boats / J-35 72 05/07/2019
10. Roger Gatewood

DIYC 52910 Shazaam! Spinnaker / B J Boats / J42 75 05/20/2019
11. Harvey Ford

SPYC USA7 Silver Surfer Spinnaker / A J / J112e 60 05/13/2019
12. Thomas Conwell

NSYC/SPYC 50596 Southern Cross Spinnaker / A N/M / 46 -12 05/21/2019
13. Scott MacGregor

DIYC 123 USA 123 Spinnaker / A Melges / 32 12 05/07/2019
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network