Registrants For
Oshkosh Yacht Club Fleet Racing 2019

May 22-September 02, 2019
48 people have registered for this event

420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Edward Hansen
*

Das Boat 3985 420
*, *
2. Reed Weston
Abe

????? 420
Oshkosh, WI
3. Emily Scherer
Jack Scherer

2779 420
Oshkosh, WI
4. Jake Bowman
*

1 420
*, *
 


E Scow
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Bill Wyman
Bill Wyman

Last Mango J5 E Scow
Oshkosh, WISCONSIN
2. John Scherer


Scimitar J54 E Scow
Oshkosh, WI
3. Mike Karrels


Big Easy J4 E Scow
Oshkosh, Wisconsin
4. Bob Cummins


Silver Alert J22 E Scow
Oshkosh, WI
5. Aaron Lynn


J 19 J 19 E Scow
Oshkosh, WI
6. Will Wyman


Desperado J8 E Scow
Oshkosh, WI
7. Tom Castle


Back in Black J25 E Scow
Oshkosh, WI
8. Max Wyman


Maximum J55 E Scow
Oshkosh, WI
9. Jon Schloesser


White Away J-80 E Scow
Winneconne, WI
10. Brian Peterson


Grey Wolf J-2 E Scow
Oshkosh, WI
 


Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. John Scherer


165896 Laser
Oshkosh, WI
2. Dan Gale
Carrie Gale

15 Laser
Oshkosh, WI
3. Tom Adams


Flipper 213961 Laser
Neenah, WI
4. Sean Lennon
Sean Lennon

183847 Laser
Bayside, WI
5. Abe Weston
*

Deb's boat ????? Laser
*, *
 


Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Cathy Scherer


165896 Laser Radial
Oshkosh, WI
2. Emily Scherer


156895 Laser Radial
Oshkosh, WI
3. Carrie Gale
Carrie Gale

Carrie Laser Radial
Oshkosh, WI
4. Kate Wyman


00 Laser Radial
Oshkosh, WI
5. Grace Toney
*

Grace Laser Radial
*, *
6. GT Dup
*

NA Laser Radial
*, *
7. Paige Whealon


Paige Laser Radial
Fond du Lac, WI
 


Optimist Dinghy
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Harry Hirschberg
*

Webster Stanley Harry Optimist Dinghy
*, *
2. Maria Castle
*

Winneconne MS Maria Optimist Dinghy
*, *
3. Lacey Domiter
*

Lacey Optimist Dinghy
*, *
4. Clay Poquette
*

Clay Optimist Dinghy
*, *
5. Lizzy Lynn
*

Aaron Lynn Lizzy Optimist Dinghy
*, *
6. Gracelynn Toney


Opti 1 Grace Optimist Dinghy
Oshkosh, WI
7. Elsa Hirschberg
*

Elsa Optimist Dinghy
*, *
8. Ethan Bowman
*

Ethan Optimist Dinghy
*, *
9. Benjamin Byczek


Ben Optimist Dinghy
Oshkosh, WI
10. Quinn Krempien
*

Winneconne Quinn Optimist Dinghy
*, *
11. Collin Krempien
*

Collin Optimist Dinghy
*, *
 


X Boat
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Harry A. Hirschberg
*

Webster Stanley J151 X Boat
*, *
2. Drake Lauritch
*

RetroFit J4 X Boat
*, *
3. Jacob Bowman
*

Escape J1 X Boat
*, *
4. Jack Scherer
*

Fearless J2 X Boat
*, *
5. JUDAH VICTOR
*

Surprise Atack J35 X Boat
*, *
6. James Smith
*

B Bananas J22 X Boat
*, *
7. Burke Buser
*

The Goat J32 X Boat
*, *
8. Meredith Weston
*

Queen Meri J 20 X Boat
*, *
9. Maria Castle
*

Winneconne MS J25 X Boat
*, *
10. Quintin Barkell
*

Sea Serpent J98 X Boat
*, *
11. Grace Toney
*

Superstition J13 X Boat
*, *
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network