J/105
    Skipper Club Sail# Boat Name Make/Model Rating(RLC) OWC/BCR
Lo/Md/Hi
1. J B Bednar
Kevin Bednar
LYC 296 Stinger J-Boats / J/105 0 0 / 0
0 / 0 /0
2. John Barnett
John S Barnett
lyc 43937 Pesto J boat / j 105 0 0 / 0
0 / 0 /0
3. Ken Horne
Lakewood Yacht Club 396 Final Final J-Boat / J/105 0 0 / 0
0 / 0 /0
4. Brad Robbins
Brad W Robbins
LYC/GBCA 294 Rumpus J Boats / J 105 0 0 / 0
0 / 0 /0
5. Chuck Wielchowsky
LYC/HYC/GBCA 624 Texas Ranger IV J Boats / J/105 0 0 / 0
0 / 0 /0
6. Bill Lakenmacher
Bill Lakenmacher
LYC 649 Radiance J Boat / J/105 0 0 / 0
0 / 0 /0
7. Joe Aikins
Lakewood 378 Rocky J / J105 0 0 / 0
0 / 0 /0
8. Dennis Kokkinis
LYC 41 Spitfire J/Boats / J/105 0 0 / 0
0 / 0 /0
 


J/22
    Skipper Club Sail# Boat Name Make/Model Rating(RLC) OWC/BCR
Lo/Md/Hi
1. Dov Kivlovitz
Dov Kivlovitz
none 951 J boats / J-22 0 0 / 0
0 / 0 /0
2. Casey Lambert
Lakewood Yacht Club USA 307 Blackburn Marine Racing J-Boats / J22 0 0 / 0
0 / 0 /0
3. Eric Simonson
GBCA 919 TROUBLEMAKER J/Boats / J/22 0 0 / 0
0 / 0 /0
4. Gary Thies
Gary L Thies
GBCA 578 Student Driver J Boat / J-22 174 0 / 0
0 / 0 /0
5. Alexander Wise
*
Lakewood YC 863 Let the Wookie Win J Boats / J22 0 0 / 0
0 / 0 /0
6. Larry Blankenhagen
LYC 1531 Parrot Tales Light J Boat / J22 0 0 / 0
0 / 0 /0
7. Anne Lee
HyC 732 Helms a Lee J Boats / J22 0 0 / 0
0 / 0 /0
8. David Bethancourt
OYC 1271 Chicken Dinner J Boats / J/22 0 0 / 0
0 / 0 /0
9. Tom Meeh
Tom Meeh
Gbca 878 Meehem J Boats / J22 0 0 / 0
0 / 0 /0
 


ORC Spinnaker W/L
    Skipper Club Sail# Boat Name Make/Model Rating(RLC) OWC/BCR
Lo/Md/Hi
1. Tom Sutton
LYC 32581 Leading Edge J Boats / J35 0 0 / 0
0.7563 / 1.0111 /1.1514
2. Jim Demarest
LYC 4607 Sodalis III J Boats / J - 46 0 0 / 0
0.7636 / 1.0423 /1.2012
3. Forbes Durdin
LYC USA 61241 Bear J Boats / J121 0 0 / 0
0.8069 / 1.1049 /1.2637
4. Roy Olsen
Leslie
LYC 10312 Danelaw Morgan / 42-2 111 0 / 0
0.7166 / 0.9774 /1.1605
5. Albrecht Goethe
Albrecht Goethe
Lakewood Yacht Club 51709 Hamburg II J/Boats / J46 0 0 / 0
0.7724 / 1.0709 /1.2653
6. CHRIS WATERS
GBCA 51316 Second Wind J Boats / J130 0 0 / 0
0.8178 / 1.1047 /1.2515
7. David Christensen
LYC/GBCA 238 Airborne J Boats / J/109 69 0 / 0
0.7684 / 1.0191 /1.1425
8. Daniel Erklauer
Daniel Erklauer
none 77 Hammertime J / J80 120 0 / 0
0.7093 / 0.9288 /1.0542
9. Cran Fraser
Cran Fraser
Lakewood Yacht Club 40306 Whistler II Beneteau / First 38 0 0 / 0
0.7 / 0.9004 /0.9916
 


PHRF Non-spin Distance
    Skipper Club Sail# Boat Name Make/Model Rating(RLC) OWC/BCR
Lo/Md/Hi
1. HANS KNICKREHM
HANS KNICKREHM
LYC 1152 SEUTE DEERN TRINTELLA / SLOOP 132 0 / 0
0 / 0 /0
2. Thomas Reiser
Thomas Reiser
LYC USA 607 Sweet Peril Alerion / 38 Alerion Express 120 0 / 0
0 / 0 /0
3. Ash Walker
LYC 17 GOOD NEWS Pearson TPI / Alerion Express 38 117 0 / 0
0 / 0 /0
4. Walter Barnett
Gail Barnett
LYC 168 Osprey Beneteau / First 42s7 SD 95 0 / 0
0.6993 / 0.9735 /1.1554
5. Lamar Felder
Hyc GBCA tmca None Muse Beneteau / First 45 55 0 / 0
0 / 0 /0
 


PHRF Spinnaker Racer-Cruiser distance
    Skipper Club Sail# Boat Name Make/Model Rating(RLC) OWC/BCR
Lo/Md/Hi
1. Gerhard Wittich
LYC 10 Figaro Contessa / OOD 34 144 0 / 0
0 / 0 /0
2. Marty Pedowicz
LYC 586 Hobgoblin Hunter / Legend 40 108 0 / 0
0 / 0 /0
3. Ronald Eddleman
Ronald Eddleman
GBCA 133 Stellar of Course Cal / 33-2 147 0 / 0
0 / 0 /0