Registrants For
25th Annual SSYC/DPYC Ensenada Tune-Up

April 13, 2019
33 people have registered for this event

    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Richard Swensson
Richard Swensson
DPYC 56919 Desperado A Beneteau / Oceanis 411 122 / 0 / 0
2. John Taylor
DPYC USA 206 Freedom A Melges / 32 6 / 0 / 0
3. Lewie Wake
Brett Trowbridge
DPYC 1006 Radiance A Beneteau / First 40 36 / 0 / 0
4. Michael Earl
Michael Earl
SBYRC 0 La Vie et L’amour A Beneteau / 373 96 / 0 / 0
5. Jack Holden
Bryant Humann
DPYC 019A Occam's Razor A Flying Tiger / FT10OD 39 / 0 / 0
6. Seth Hall
CRA 56443C Marisol A J-Boats / J/124 34 / 0 / 0
7. Chuck Bayless
Chuck Bayless
DPYC 38021 S P I R I T A Sydney/Azzurra / Sydney 38 27 / 0 / 0
8. Brian Werner
Brian D. Werner
DPYC 49 Ruckus A Flying Tiger / 39 / 0 / 0
9. Brian Dougherty
NHYC/LIYC 46590 Legacy B J Boats / J105 66 / 0 / 0
10. robert walker
robert walker
dpyc 56939 ms behaver B hobie / hobie 33 81 / 0 / 0
11. Norman Hosford
Norman D Hosford
Dana Point Yacht Club 77429 Chaos Theory B Olson / Olson 30 96 / 0 / 0
12. David Normandin
David Normandin
DPYC 60814 Freedom B Beneteau / oCEANIS 55 60 / 0 / 0
13. Rich Bennett
WSA-OC 7123 Firewater B J boats / J92 90 / 0 / 0
14. Philip Herzfeld
DPYC 55 Paramethia B Catalina / 350 141 / 0 / 0
15. Sean Lehmann
DPYC 56955 Wingman B Ericson / 26-2 225 / 0 / 0
16. Bryan Nickel
NHYC 49673 Blitz [B][DH] Catalina / Capri 23.5 93 / 0 / 0
17. Jeremy Quinton Scott Clapp
DPYC 67720 Gray Goose [B][DH] Olson / Olson 30 96 / 0 / 0
18. Steven Ernest
Oliver Ernest
TransPacific YC 56053 Aimant de Fille [B][DH] Beneteau / First 36.7 84 / 0 / 0
19. William King
DWYC 7387 Island Starr [B][DH] Catalina` / 445 97 / 0 / 0
20. Chris Bliss
SSYC 56702 LEGATO C Catalina / Catalina 38 114 / 0 / 0
21. Mark Doliva
Lisa Doliva
DPYC 56587 IZABLUE C Catalina / MkII 102 / 0 / 0
22. Anna Scharer
Ueli Scharer
DPYC 46717 Trofina 2 C Catalina / 320 150 / 0 / 0
23. Don Albrecht
SSYC 97873 Valkyrie C Cal/Jensen / Cal 25 222 / 0 / 0
24. Brian Boyle
Brian Boyle
SSYC 56884 Tui C Ericson / ERC32-3 150 / 0 / 0
25. David Reed
David Reed
Alyc 97243 No Parley C Cal / 40 115 / 0 / 0
26. Eric Gritzmacher
Dana West Yacht Club 46734 Cool Man Cool C C&C / C&C 38 MKII 102 / 0 / 0
27. Peter Cochran
Peter Cochran
DWYC 46600 Blew M'en-fous C beneteau / 36s7 120 / 0 / 0
28. Daniel Hannegan
Dwyc 46981 Besame mucho C Beaneteau / 36s7 120 / 0 / 0
29. Cindy Wynne
DPYC 97904 Sol Mate C Beneteau / First 35s5 126 / 0 / 0
30. Sue Griesbach
Bob Langan
DPYC 56896 Tomol C Catalina / 385 135 / 0 / 0
31. Terry Argast
SBYRC 5 Trident ORCA Corsair / F-28CC 45 / 0 / 0
32. ALAN JOHNSON
DPYC 27048 ALAN JOHNSON ORCA CORSAIR / F-31 -1 / 0 / 0

Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network