Registrants For

USA Junior Olympic Sailing Festival

DBMS Jr. Regatta


August 03, 2019
88 people have registered for this event

Club 420 Traps and Chutes
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Gavin Monaghan 8180 Danielle Koelbel
Club 420 Traps and Chutes / DBMS
2. Madeline Koelbel 8190 Madeleine Regulla
Club 420 Traps and Chutes / DBMS
3. Ian McCaffrey 2296 Katy Benagh
Club 420 Traps and Chutes / Sandy Bay Yacht Club
4. Daniel Kszystyniak 8188 Jamie Tribble
Club 420 Traps and Chutes / DBMS
5. Ellie Hyde 5286 Calysta Kuzdzal
Club 420 Traps and Chutes / DBMS
6. William Kelleher 8183 Ryan Devlin
Club 420 Traps and Chutes / DMBS
7. Devin Rappe 8187 Mateo Donadio
Club 420 Traps and Chutes / DBMS
8. Natalie Ho 6373 Griffin Davis
Club 420 Traps and Chutes / Sandy Bay Yacht Club
9. Sean McCaffrey 6370 Nils Triplett
Club 420 Traps and Chutes / Sandy Bay Yacht Club
10. Ella Notis 6554 Greta Klein
Club 420 Traps and Chutes / DBMS
11. Bronson Lojko 6553 Emily Porelle
Club 420 Traps and Chutes / DBMS
12. Abigail Murray 6264 Amy Calnan
Club 420 Traps and Chutes / Scituate Harbor Yacht Club
13. Eli Murray 85 Matthew Straub
Club 420 Traps and Chutes / Scituate Harbor Yacht Club
14. Edward Jiao 7159 Sean-Ryan Friesl
Club 420 Traps and Chutes / Regatta Point Community Sailing
15. Griffin Beaulieu 8238 Sam Schuhwerk
Club 420 Traps and Chutes / Hingham Yacht Club
16. Cameron Plante 7161 Chloe Vescio
Chloe Vescio
Club 420 Traps and Chutes / Regatta Point Community Sailing
17. Michael Murphy 5402 Matthew Murphy
Club 420 Traps and Chutes / Scituate Harbor Yacht Club
18. Bradford Campbell 8182 john hull
Club 420 Traps and Chutes / DBMS
19. Paige Joyce 8511 Lauren Joyce
Club 420 Traps and Chutes / Plymouth Yacht Club
20. Anna Brzezinski 8705 Evelyn Buxton
Club 420 Traps and Chutes / MSA
21. Rowan Schanley 8768 Julia Miller
Club 420 Traps and Chutes / MSA
22. Tyler Kirk 6552 Carter Devlin
Club 420 Traps and Chutes / DBMS
23. Owen Cooper 8706 Andrew Torri
Club 420 Traps and Chutes / MSA
24. Piper Englin 6368 Maxwell Mercer
Club 420 Traps and Chutes / SBYC
25. Charlie Wilkinson 8764 Jack Laffy
Club 420 Traps and Chutes / MSA
26. Julia Gordon 454 Lizzie Luggelle
Club 420 Traps and Chutes / Hull Yacht Club
27. Andrew Tenney 6555 Jacques Davis
Club 420 Traps and Chutes / DBMS
28. John Ali 65511 Jake Boudreau
Club 420 Traps and Chutes / DBMS
29. Charles Matthews 8243 Marissa Matthews
Club 420 Traps and Chutes / Hingham Yacht Club
30. Gunnar Nee 10 Tegan Sturdy
Club 420 Traps and Chutes / Cohasset Yacht Club
31. Andrew Engel 8241 Trevor Buckeridge
Club 420 Traps and Chutes / Hingham Yacht CLub
 


Optimist Championship
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Tobin Devlin 22870
Optimist Championship / Blue DBMS
2. Thatcher Kirkpatrick 22488
Optimist Championship / Red Plymouth Yacht Club
3. Tommy Westerman 22874
Optimist Championship / White DBMS
4. Gus Nappellio 22873
Optimist Championship / Blue Duxbury Bay Maritime School
5. Mae Nappellio 11868
Optimist Championship / White Duxbury Bay Maritime School
6. Thatcher Schrafft SBYC7
Optimist Championship / Blue Sandy Bay Yacht Club
7. Dalton Leach 22868
Optimist Championship / White DBMS
8. Thomas Ketchedjian 20035
Optimist Championship / White DBMS
9. Billy Tavares 5461
Optimist Championship / Blue Plymouth Yacht Club
10. Lucy Lawson 22875
Optimist Championship / White Duxbury Bay Maritime School
11. Eva MacGregor 21650
Optimist Championship / Blue DBMS
12. Jared Campbell 22869
Optimist Championship / Blue Duxbury Bay Maritime School
13. Luca Donadio 22871
Optimist Championship / Blue DBMS
14. Noelle Brighton 15451
Optimist Championship / Blue Scituate Harbor Yacht Club
15. Aaron Griffith 17065
Optimist Championship / White RYC
16. Katherine Winchester 16733
Optimist Championship / Blue Rochester Yacht Club
17. Layla Altobelli 6
Optimist Championship / Red Rochester Yacht Club
18. Wyatt Wilkinson 13589
Optimist Championship / Blue Sandy Bay Yacht Club
19. Juliana Lanz 6706
Optimist Championship / Blue Rochester Yacht Club
20. Henry Winchester 33
Optimist Championship / White Rochester Yacht Club
21. Amelia Richter CAN13451
Optimist Championship / Blue Rochester yacht club
22. Derek Kirby 22872
Optimist Championship / Blue Duxbury Bay Maritime School
23. Thomas Gaynor 41104
Optimist Championship / Red Plymouth Yacht Club
24. Ian Carlin 13129
Optimist Championship / Red Manchester Sailing Association
25. Nathan Askjaer 21854
Optimist Championship / Blue Cohasset Yacht Club
26. Aeva Salem 19875
Optimist Championship / Blue Pleon Yacht Club
27. Avery Cooper 21603
Optimist Championship / Blue MSA
28. Ava Laham 9208
Optimist Championship / Blue Pleon
29. Niamh Huang 32287
Optimist Championship / Blue DBMS
30. Gavin Hudson 22486
Optimist Championship / Red Pleon Yacht Club
31. Courtney Hoguet 18650
Optimist Championship / Blue Pleon Yacht Club
32. Kai Boudreau 32288
Optimist Championship / Red DBMS
33. Max Dressel 18875
Optimist Championship / Blue Pleon YC
34. Julius Dressel 18640
Optimist Championship / White Pleon YC
35. Will Matthews 17413
Optimist Championship / Blue Hingham Yacht Club
36. Meghan Hanrahan 14946
Optimist Championship / Blue Chapoquoit Yacht Club
 


Optimist Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Miles Devlin 21656
Optimist Green / DBMS
2. Stella Granat 32283
Optimist Green / Duxbury Bay Maritime School
3. Finn Schrafft SBYC12
Optimist Green / Sandy Bay Yacht Club
4. Molly Goldberg 20042
Optimist Green / Duxbury Bay Maritime School
5. CLARE CARLIN 20044
Optimist Green / DBMS
6. Elin Leach 32285
Optimist Green / DBMS
7. Louisa Goldberg 20045
Optimist Green / Duxbury Bay Maritime School
8. joshua holden SBYC4
Optimist Green / sandy bay yacht club
9. Ryan Ho SBYC10
Optimist Green / Sandy Bay Yacht Club
10. Samuel Irving 32290
Optimist Green / DBMS
11. Rory Brighton 16883
Optimist Green / Scituate Harbor Yacht Club
12. Isaac Aymerich 4
Optimist Green / Rochester Yacht Club
13. Finn Wilkinson SBYC 9
Optimist Green / Sandy Bay Yacht Club
14. Eamon Kane 12688
Optimist Green / Duxbury Bay Maritime School
15. Olivia Gleason 20040
Optimist Green / Duxbury Bay Maritime School
16. Conor Gleason 32298
Optimist Green / Duxbury Bay Maritime School
17. John Donahue 9162
Optimist Green / Scituate Harbor Yacht Club
18. Christopher Donahue 28
Optimist Green / Scituate Harbor Yacht Club
19. Henry Hatfield 20041
Optimist Green / Duxbury Bay Maritime School
20. Harold Jacobson DYC50
Optimist Green / Duxbury Yacht Club
21. Peter Gleason DYC60
Optimist Green / Duxbury Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network