Registrants For
US Sailing’s Chubb U.S. Junior Sailing Championships Area K Championship The U.S. Junior Doublehanded Championship for the Bemis Trophy The U.S. Junior Singlehanded Championship for the Smythe Trophy

July 17-19, 2019
39 people have registered for this event

C420s
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Ingrid Stollenwerk
2558 C420s Ingrid Stollenwerk
2. John Bezaitis
6817 C420s Sheridan Shores
3. Lucia Loosbrock
6204 C420s Minnetonka Yacht Club/Lake Minnetonka Sailing School
4. Rachel Bartel
41 C420s Wayzata Sailing
5. Caitlin Derby
7659 C420s Macatawa Bay Yacht Club
6. Samuel Childers
8699 C420s Columbia Sailing School
7. Wyatt Harley
8697 C420s Columbia Yacht Club
8. Samuel Delasanta
03 C420s Sheboygan Youth Sailing Center
9. Gregory Bittle
54 C420s Wayzata Yacht Club
 


Laser
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Tryphena Fischer-Klumb
502497 Laser South Shore Yacht Club
2. Oleksa Zobkiv
209708 Laser Lake Forest Sailing
3. Abbey Kowalski
191571 Laser Lake Forest Sailing
4. Abigail Shanley-Roberts
191961 Laser Lake Forest Sailing
5. Benjamin Wild
136828 Laser Chicago Yacht Club
6. Leo Kumar
177676 Laser Lake Forest Sailing
7. LAWSON LEVINE
210645 Laser Lake Forest Sailing
8. Henry Scholz
192902 Laser Lake Forest Sailing
9. Noah Alberte
170667 Laser South shore yacht club
10. Tristan McDonald
187381 Laser Lake Forest Sailing
11. Michal Janowicz
199796 Laser Lake Forest Sailing
12. Adam Tronnes
184411 Laser Saint Croix Sailing School
13. Eden Nykamp
209326 Laser Macatawa Bay Yacht Club
14. Christian Cushman
155339 Laser Milwaukee Yacht Club
15. Owen Bannasch
187654 Laser Saugatuck Yacht Club
16. Noah Robitshek
165984 Laser TACS/Chicago Yacht Club
17. John Hultquist
1 Laser Columbia Yacht Club
18. Henry Merrilees
213071 Laser Chicago Yacht Club
19. jack reiske
168590 Laser South Shore Yacht Club
20. Aiden Lane
168544 Laser CYC
21. Joshua Goh
181224 Laser Wayzata Sailing
22. Seamus Hendrickson
181215 Laser Wayzata Sailing Center
23. Kytalin Hendrickson
18221 Laser Wayzata Sailing Center
24. Jack Williams
182752 Laser Sheboygan Youth Sailing Center
25. Luke Ackerman
196157 Laser Lake Forest Sailing
26. Elizabeth Gildea
213066 Laser Columbia Yacht Club
27. Sarah Grace
212633 Laser Chicago Yacht Club
28. Jack Grace
185509 Laser Chicago Yacht Club
29. Emmett Nevel
170073 Laser Chicago Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network