Registrants For
South BeachYC/Benicia YC Jazz Cup 2019

August 31, 2019
66 people have registered for this event

    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Daniel Carnahan
Benicia Yacht Club 155 Sail la Vie WD Schock / Santana 22 234 / 0 / 0
2. Karl Robrock
RYC 121 Snafu Moore Sailboats / Moore 24 150 / 0 / 0
3. Jens Jensen
Jens Jensen
Encinal YC 69458 Snowy Owl Alsberg Brothers / Express 37 75 / 0 / 0
4. John Purl
Stockton Sailing Club 87150 Slightly Mighty Olson / Olson 30 99 / 0 / 0
5. Chris Jordan
Charlotte Jordan
SSS 115 The Pork Chop Express Alsberg / Express 27 129 / 0 / 0
6. John Dillow
John Dillow
Benicia YC 18723 Quila Bill Lee / Santa Cruz 27 141 / 0 / 0
7. Jason Crowson
Rufus Sjoberg
RYC 2125 Rufless J-Boats / J-125 -12 / 0 / 0
8. William Cook
Tammy Cook
BAMA 27062 Wings Corsair / F24 mki 87 / 0 / 0
9. Mark Dowdy
SFYC 77007 Hana Ho Bill Lee Yachts / Santa Cruz 50 -12 / 0 / 0
10. Reuben Rocci
RYC USA 101 Swift Ness J Boats / J111 36 / 0 / 0
11. Rafi yahalom
BAMA 27030 LookinGoodII Corsair / One Design -15 / 0 / 0
12. Robert Hu
Eugene Hu, Joan Byrne
South Beach YC 0179 MiST Beneteau / First 38 111 / 0 / 0
13. Jeremy Harvey
Vallejo Yacht club 326 Shanti Ericson / Olson 911 132 / 0 / 0
14. James Goldberg
Lana Chang
SSS 38103 Psycho Tiller II JPK / 1080 63 / 0 / 0
15. Noble Griswold
Benicia Yacht Club 119 E Ticket Beneteau / Moorings 38 SD 117 / 0 / 0
16. Tim Prouty
Sausalito Yacht Club 52502 Wren CT / Ron Holland 43 90 / 0 / 0
17. Carmen Maio
None 98 Slight Disorder Moore Sailboats / Moore 150 / 0 / 0
18. Ronald Tosch
Benicia yacht club 707 H&H Beneteau / Oceanis 46 0 / 0 / 0
19. Stephen Buckingham
none 8666 Starbuck Van de Stadt / Black Soo 144 / 0 / 0
20. ben landon
Richmond Yacht Club T650 Flightrisk Timeless marine / Thompson 650 102 / 0 / 0
21. Conrad Holbrook
Conrad Holbrook
RYC 71 Topper II Moore / Moore 24 150 / 0 / 0
22. MIKE LITTLE
SSC 18912 DOGMA OLSON / OLSON 40 57 / 0 / 0
23. Terry Smith
Terry Smith 30 Kokomo Corsair / F31 36 / 0 / 0
24. David Ross
IYC 97089 Traveler Alsberg Bros / Express 34 99 / 0 / 0
25. Mark English
RYC 138 Mas! Moore / Moore 24 150 / 0 / 0
26. Steve Cameron
Steve Cameron
Richmond Yacht Club USA 221 6 PAC Rondar / K6 114 / 0 / 0
27. Nick Degnan
SCYC 47911 GOTCHA Santa Cruz / 27 141 / 0 / 0
28. Gordie Nash
RYC 3113 Arcadia Mull/Nash / home re-build 123 / 0 / 0
29. JONATHAN HUNT
BAMA HK08 HAMMER Marstrom / Seacart 30 -69 / 0 / 0
30. John Tennyson
SBYC 620 Grinnin' Bear Catalina / 30 180 / 0 / 0
31. Dale Scoggin
Dale Scoggin
Richmond Yacht Club USA 281 Frisky Columbia Boatbuilders / Open 5.70 138 / 0 / 0
32. Alan O'Driscoll
BAMA USA 1 HMB Boys & Girls Club Custom Catamaran / Class D Catamaran -0 / 0 / 0
33. Robert Swenson
Ruggero Pergher
South Beach Yacht Club 311 Solace Hunter / Hunter 37 cutter 165 / 0 / 0
34. Gerard Sheridan
James Mullarney
SBYC/StFYC 28908 Tupelo Honey Elan Yachts / Elan 40 69 / 0 / 0
35. Ian Matthew
Tiburon YC 38311 Siento el Viento C&C / 29-1 174 / 0 / 0
36. Paul Osborn
Paul Osborn
South Beach YC 28735 Savoir Faire Beneteau / First 42 90 / 0 / 0
37. jeff christle
Richmond Yacht Club 57257 Brandy Alpha Marine / Farr 1/2 ton 150 / 0 / 0
38. Zhenya Kirueshkin-Stepanoff
Encinal Yacht Club CAN 9 Nice Rack Martin / Martin 243 63 / 0 / 0
39. Laurence Baskin
SSS 40311 Bullet Alsberg / Express 37 72 / 0 / 0
40. Bob Novy
Berkeley 40646 Jeannette / Custom Frers 40 63 / 0 / 0
41. Mark Kennedy
Pearl Prisco
SBYC 174 Nuckelavee SOCA / Melges 32 27 / 0 / 0
42. Ken Murney
Discovery bay 51705 Everlong Beneteau / 40.7 54 / 0 / 0
43. Grant Hayes
eyc 87112 Vitesse Too hobie / hobie 33 90 / 0 / 0
44. Kevin Wilkinson
Ross Werner
SBYC 90355 Reality Cheque Beneteau / First 35.5 120 / 0 / 0
45. Bill Roberts
Ballena Bay Yacht Club 1215 Emma Quorning Boats of Denmark / Dragonfly 1200 84 / 0 / 0
46. Thomas Abbott
EYC 30345 Avion Bianca / Bianca 414 81 / 0 / 0
47. Craig Page
SFYC 58484 Kuda Wuda C&C / SR33 69 / 0 / 0
48. George Kuniholm
Traci Lanier
Bel Marin Key YC sapphire Soleil de la Mer Saffier / SE 26 174 / 0 / 0
49. William Hackel
SBYC 28312 Highlighter Islander Yachts / 36 144 / 0 / 0
50. James Fair
Berkeley Yacht Club 18245 Chesapeake Merit / Merit 25/sloop 168 / 0 / 0
51. Morgan Paxhia
StFYC 644 Still Pinchin' TPI / J/105 78 / 0 / 0
52. Rob Sesar
Glen Cove Yacht Club 24 Mental Floss Olson / 30 99 / 0 / 0
53. Scott Selover
SBYC 41385 Wikd Baltic / Baltic 43 48 / 0 / 0
54. goose gossman
potter-yachters tanbark "N" Grace Nimble / Kodiak 0 / 0 / 0
55. Jennifer Canestra
CYC 676 Boomer Melges / Melges 20 111 / 0 / 0
56. Rachel Cherry
Mark Voropayev
SCYC 119 Kasatka Bill Lee Yachts / Santa Cruz 27 141 / 0 / 0
57. Michael Clarke
RYC 46630 Shenanigans J Boats / J/120 48 / 0 / 0
58. michael weaver
Vallejo YC 28815 Kelika Hunter / 33.5 150 / 0 / 0
59. Michael Johnson
Vera Chotzen
Richmond Yacht Club 1003 Vera Cruz Beneteau / First 40 54 / 0 / 0
60. Mark Werder
Carl Werder
RYC 179 Strange Magic Islander / Bahama 30 180 / 0 / 0
61. Steve Hocking
Syc 38023 Ohana Beneteau / 45f5 66 / 0 / 0
62. Mark Zimmer
RYC 20 Khimaira Farrier / F-25c -9 / 0 / 0

Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network