Registrants For
National Capital Regatta

July 13-14, 2019
79 people have registered for this event


    Class Skipper Crew Province YC
1. Carmen Denis QC CVDM
2. Caroline de Alcala QC CVDM
3. Hugo Morin QC CVGR
4. Tristan King QC CVGR
5. Camden Sutherland ON Nepean Sailing Club
 


C420
    Class Skipper Crew Province YC
1. C420 Emil Nowosielski-Tessier Bryn Jensen ON Britannia Yacht Club
2. C420 Luke Strickland Christian Voyer ON Nepean sailing club
3. C420 Jessica Hemstead Christopher Walker ON Nepean Sailing Club
4. C420 Zoe Pilsworth Lila Driscoll ON Britannia Yacht Club
 


Laser
    Class Skipper Crew Province YC
1. Laser Ian Kinnear ON BYC
2. Laser Devlin Lovshin Québec Nepean Sailing Club
3. Laser Nicolas Kim QC byc
4. Laser Julian Dafoe QC BYC
5. Laser David Foy ON Britannia Yacht Club
 


Laser 4.7
    Class Skipper Crew Province YC
1. Laser 4.7 Tapio Gruber QC Gatineau River Yacht Club
2. Laser 4.7 Maia Kazmer-Shishis ON Britannia Yacht Club
3. Laser 4.7 Isabel Foy ON Britannia Yacht Club
4. Laser 4.7 Anna Parolin ON Britannia Yacht Club
 


Laser Radial
    Class Skipper Crew Province YC
1. Laser Radial Rafael Hebert ON Brittania yatch club
2. Laser Radial Florence Leprohon QC CVGR
3. Laser Radial Émile Bélanger Québec CVDM
4. Laser Radial Kofi Dinel QC RStLYC
5. Laser Radial Theo Spooren QC CVDM
6. Laser Radial Juliette Leprohon Québec CVGR
7. Laser Radial Adam Cotton Québec CVGR
8. Laser Radial Samuel Wittmann ON Race team member
9. Laser Radial Connor Quinlan ON NSC
10. Laser Radial Cameron MacGillivray QC GRYC
11. Laser Radial Aethan Cubitt ON Britannia
12. Laser Radial Emily Mellor QC Gatineau River Yacht Club
13. Laser Radial Nicola Gilmour Quebec Gatineau River Yacht Club
14. Laser Radial Kayra E-A Ontario Britannia Yacht Club
15. Laser Radial Antonin Rivard-Ménégoz QC CVDM
16. Laser Radial Kyber Lovshin QC NSC
17. Laser Radial Mikhail Lavrenov Ontario Britannia Yacht Club
18. Laser Radial Malcolm MacGillivray ON Nepean Sailing Club
19. Laser Radial Saffron Klotz ON Gatineau yacht club
20. Laser Radial Simon Deschesnes QC Cvdm
21. Laser Radial Matthew Kwasniewski ON Britannia yacht club
22. Laser Radial Stuart Cowper ON Britannia Yacht Club
23. Laser Radial Parker Scanga ON BYC
 


Martin 16
    Class Skipper Crew Province YC
1. Martin 16 Alex Krneta Alex Krneta ON NSC
 


Optimist Championship
    Class Skipper Crew Province YC
1. Optimist Championship Mikaël Bouchard-Green QC CVGR
2. Optimist Championship Eva Doucette ON BYC
3. Optimist Championship Keiran Van den Berg QC Gatineau River Yacht Club
4. Optimist Championship Annika Martin ONTARIO Britannia Yacht Club
5. Optimist Championship Peter Nozin ON BYC
6. Optimist Championship Brodie Sorensen ON Britannia Yacht Club
7. Optimist Championship Andi Kinnear ON Britannia
8. Optimist Championship Mireille Veilleux-Brodeur QC EVO
9. Optimist Championship Liam Downes Ontario BYC
10. Optimist Championship Jacob Townsend QC HYC/ CVDM
11. Optimist Championship Thomas Storer ON Britannia YC
12. Optimist Championship Nathaniel Storer ON Britannia YC
13. Optimist Championship Ben Silcoff QC Gatineau River Yacht Club
14. Optimist Championship Vincent Grenier QC CVDM
15. Optimist Championship Branwen Craig ON Britannia Yacht Club
16. Optimist Championship Gaël Godbout QC Gatineau River Yacht Club
17. Optimist Championship Vincent Godbout QC Gatineau River Yacht Club
18. Optimist Championship Nicolas Perrault Rocheleau QC CVDM
19. Optimist Championship Benjamin Taylor qc PCYC
20. Optimist Championship HOLLY HESS ON BRITANNIA YACHT CLUB
21. Optimist Championship Brandon Foy ON Britannia Yacht Club
22. Optimist Championship Loa Dinel QC BLBC
 


Optimist Green
    Class Skipper Crew Province YC
1. Optimist Green Dominik Zych ON Club de voile Grande-Rivière
2. Optimist Green Ella Zych ON Club de voile Grande-Rivière
3. Optimist Green Mia Doucette ON BYC
4. Optimist Green Heidi Lymburner QC - Québec cvgr
5. Optimist Green Tia Kinnear ON Britannia Yacht Club
6. Optimist Green Maïa Gracovetsky QC Club de voile Grande-Rivière
7. Optimist Green Olivier Sauvé QUéBEC Club de voile Grande-Rivière
 


Sailboard
    Class Skipper Crew Province YC
1. Sailboard Nicolas Tosi QC MOSA
2. Sailboard ERIC BOUILLET ERIC BOUILLET QC NONE
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network